krvna slika i trudnoca

nika94

Dobar dan,
moze li se trudnoca vidjeti iz normalne krvne slike? pri tom mislim,kad odem na vadjenje krvi moze li se vidjeti da sam trudna bez obzira sto vadjenje krvi nije bilo s tom namjerom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da se ne može vidjeti.

Beogradjanka

Postovani doktore,
Da li mozete samo da mi kazete da li je sve ok sa krvnom slikom?
Trudnica sam 5ti mesec.
Sve je u granicama referentnih vrednosti, a odstupanja su kod
Leukociti ref.vr. 4-10, meni je 10.15
Urea ref.vr. 2.8-8.10, meni je 2.6
Urin. Leukociti u sedimentu 4, ref.vr<-5
Bakterije retke, 12 pocastih epitelnih celija rf.vr <10
I malo sluzi.

Takodje sam za supruga zabrinuta
Njemu je sve u granicama ref.vrednosti, osim:
Neutrofili 47.3, ref.vr 50-75
Limfociti 41.5, ref.vr 20-40
Mch 32.2,ref.vr 27-32

Unapred hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Vaši kao i nalazi supruga su potpuno uredni. Postoje minimalna, zanemariva odstupanja. Inače, u trudnoći su leukociti normalno, fiziološki povišeni.