Kvržica

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno lojne ciste. Ne dirajte to. Ne treba nikakva terapija.

PB96

Poštovani,

Prije nekoliko tjedana ( 2,3 ) primjetila sam kvržicu nešto niže od prepona, međutim udaljeno je bilo 2,3 cm od vaginalne usne, kvržica nije bolna na dodir ali se može opipati da je tvrđa, iz nje je izlazio gnoj međutim kvržica ne prolazi i dalje je tvrđa, gnoj se sakuplja ali nemogu ga se riješiti jer je prebolno na pokušaj istiskavanja, tražila sam po internetu, mogućnos je ta da mi se urasla dlačica, neznam.. Molim Vas za savijet!

LP!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno upala folikula dlake, potkožno apsces ili slično.
Bio bi potreban pregled da se uvidi da li proces konfluira i da se napravi incizija i da se odredi antiobiotsla terapija.

marinova mala

Poštovani,

prije nekoliko dana osjetila sam kvržicu na desnoj stidnoj usni, na dodir bolna, istisnula sam je i izašlo je dosta gnoja i krvi. Krvarila je još 15-tak minuta poslije, nakon nekih pola sata smanjila se za trostruko a bol na dodir se duplo smanjila. Brine me jedino količina gnoja i krvi koja je iscurila jer se do sada nisam susrela s tolikom količinom pa ne znam trebam li se brinuti. Čitala sam malo Vaše prijašnje odgovore i rekla bi da je upala dlake, pa Vas molim za mišljenje što bi to moglo biti? Unaprijed hvala

endi123

Poštovani,
Danas sam primjetila kvržicu uz klitoris (malo iznad). Tvrda je na dodir, veličine graška, bolna samo na dodir. Ispod kože je, dakle nema nikakvog gnoja, ništa. Od čega bi to moglo biti? Nisam seksualno aktivna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Endi upala folikula dlake.

endi123

Hvala Vam puno, sad mi je već lakše. Mislila sam da ne može biti upala folikula dlake pošto na tom mjestu inače nemam dlaka...pa mi je svašta padalo na pamet. Kako to izliječiti? Koliko dugo to traje?
Hvala unaprijed happy

sunce3010

Poštovani molim vas za pomoć. Nekoliko me dana boli i pecka "dolje", ali da se izdrzati. No, danas sam tijekom tusiranja napipala kvrzicu velicine graska na desnoj strani, na rubu malih usana (prema unutra). Ne boli me na dodir, ali jako se bojim sto bi to moglo biti. Nisam jos nikad bila na ginekoloskom pregledu jer nisam spolno aktivna. Unaprijed sam zahvalna na vasem odgovoru, nadam se da nije nista opasno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala folikula il lojna žlijezda.

sunce3010

ipak s lijeve strane, krivo sam rekla..malo me bole prepone dok hodam, moze li to biti povezano s tim? i mozete li mi reci sto da radim, trebam li to nekako lijeciti? hvala vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prepone nemaju veze s tim.
Za sada nije nužno liečenje.

kiika22

Postovani,molila bi vas za misljenje,prije otprilike godinu dana na venerinom brijegu se pojavila malo veca kvrzica iz koje je izaslo dosta gnoja i krvi,ginekolog je rekao da je to vjerojatno urasla dlaka,ali mene zabrinjava to sto od kad je to zaraslo na tom mjestu je i dalje ta kvrzica samo sto ne boli. O cemu se tu radi i moram li ju ici odstraniti makar mi ne smeta? Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa raditi. Ta kvržica će ostati duže vremena.

emmy001

Postovani,

Prije par mjeseci pri kupanju napipala sam izraslinu na lijevoj strani pri ulazu u vaginu. Velicine je oraha, zulja pri sjedenju, pri cucnju izbocina je primjetna s vanjske strane,nema drugih tegoba. Jednostavno ne stignem otici na pregled. Seksualno sam neaktivna, imam 37 godina, majka dvoje djece.
Mozete li mi bar priblizno objasniti o cemu se radi?

Hvala Vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o cisti Bartolinijeve žlijezde. Sugeriram pregled ginekologa i ukoliko vam smeta u svakodnevici ili kod odnosa, sugeriram ekstirpaciju Bartolinijeve žlijezde.

Masa123

Postovani, pre par dana sam iznad klitorisa sa leve strane primetila nekakvu izraslinu velicine malo manje od jajeta, ne boli nije upaljeno samo kada pritisnem ono nestane, to mi se od tada pojavljivalo vise puta i svaki put nestane kada pritisnem, sta je to?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cjerovatno se radi o cisti. Savjetujem pregled.

Masa123

Hvala puno, da li mi mozete reci o kakvoj cisti je rec? Da li je potreban pregled sto pre ili moze da saceka 2 nedelje do mesec dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovako napamet ne mogu znati. Ali svakako da može pričekati dva tjedna i više.

vana1990

Poštovanje,
Primjetila sam kvržice na vagini s vanjske i unutarnje strane i na klitorisu,nisu bolne,ali svrbe i crvene su.
Trebam li se zabrinuti? Što bi to moglo biti?

Unaprijed hvala!

Nazad
Naprijed