Kvržica

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog zaista ne znam. Možda kondilomi.
Napravite pregled.

Veraa

Postovani! Jutros sam na lijevoj stidnoj usni negdje na sredini (niti vani niti u unutrasnjosti) osjetila nesto poput kvrzice velicine graska,na dodir me malo boli i kad hodam mi malo smeta,nisam bila kod ginekologa jer me strah. O cemu se radi? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno o učahurenoj dlaci ili upalu ležišta dlake.

s_pf

Poštovani,

nakon (i tijekom) spolnog odnosa pojavilo se krvarenje. Oboje smo primijetili da se na samom dnu male stidne usne nalazi crna kvržica veličine zrna riže. Prepostavili smo da je krvarenje došlo od nje, ali nismo sigurni. Boli pomalo na dodir. Nisam sigurna je li posljedica 'grubog odnosa' ili nekog prijašnjeg - ali do sada sam svaki puta molila dečka da 'krene laganije', jer bi me boljelo. Danas se prvi puta primijetilo krvarenje.

Do sada sam redovito posjećivala ginekologa. Pijem kontracepcijske tablete (Logest). Znala sam osjetiti svrbež i prije i sada - zbog istog sam već posjetila ginekologa koji je rekao da nema ničega. Iscjedak je žućkast.

Ne znam što bi moglo biti u pitanju, užasno me strah, pogotovo jer trenutno nemam pristup svojem ginekologu da odem na pregled, niti ću imati pristup neko duže vrijeme.

Zahvaljujem Vam se na odgovoru.

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam ovako. Prema opisanom vjerovatno se radi o ozljedi vanjskog spolovila ili rodnice tijekom grubljeg odnosa.

feerieh

Poštovani!
Neki dan sam se tuširala i osjetila sam na desnoj strani pored vagine malu kvržicu. To sam i prije primjećivala na sebi ali činilo mi se samo kao prištić pa nisam baš obraćala pažnju. Često me znalo nenormalno svrbjeti točno pri početku vagine ali na desnoj strani, znalo je peči., ali isto nisam obraćala pozornost na to jer sam mislila da sam se prehladila ili nešto tako, da će proći. Nije me dosta dugo to svrbjelo, dosta dugo, ali eto neki dan kad sam se tuširala opet sam prošla rukom tu na desnu stranu i još uvijek stoji ta kvržica mala skoro ni neprimjetna. Ne boli me nimalo na dodir. Što bi to trebalo biti? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno očahurena dlaka ili nešto slično.

Emadbk

Poštovani,

Napipala sam malu kuglicu negdje izmedu donjeg dijela trbuha i dijela gdje se nalazi maternica i jajnic. Ne znam tocno objasnit gdje tocno jer nije ni maternica nisu ni jajnici a nije ni trbuh. Uglavnom prva tri dana imala sam jake vjertrove i gotovo svaki put kad bi trebala na wc a to je bilo mozda svako uru-uru ipo, imala bi veliku nuždu. Sada nakon cetri dana i dalje imam neke vjetrove malo manje, stolica je u redu al to je još uvijek tu. Imam 20 godina, partnera koji je prvi i jedini meni, a i ja njemu. Imam dobit mjesecnicu sad za tri dana,medutim nikako do sad nisam imala ovakve simptome.. Samo me zanima sta je ta kuglica?? Otici cu u doktorice, al eto samo me prije toga zanima Vaše misljenje, trebam li se brinuti?.. Znaci ta kuglica je striktno iznutra i mala je skroz.. i bolna na dodir..
HVala puno!
Ema

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno masno tkivo ili limfni čvor.

Mikii

Postovani,
prije cetiri dana primjetila sam kvrzicu na lijevoj strani vagine,bila je kao upaljena, oblika prstica,ali vec navecer se smanjila i postala je neprimjetna,ali njezin oblik je ostao,nije se povukao skroz.Taj dan dok je bila kao upaljena,kada sam htjela da sjednem malo je znala da boli,al vec sad ne boli nista,i ne svrbi,samo eto sto je taj neki oblik jos postoji.Da li je to opasno?Hvala Vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na vagini ili stidnici je bila promjena? Vjerovatna upala folikula dlake. Ništa opasno i spontano prođe.

Mikii

Vagina.Puno Vam hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno cista Bartolinijeve žlijezde.

Mikii

Aha,da li ce i ona da prodje spontano,ili je potrebno da se javi ljekaru,i ako nema upale,ni boli.Da li ona zna biti opasna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se povukla ne trebate se javljati no ako opet poraste odnosno upali se tada se javite svom liječniku.

cicpatum

Poštovanje,
prije nekoliko dana sam primijetila malenu kvržicu (poput potkožne bubuljice) na lijevoj, unutrašnoj strani velikih usana (pri vrhu). Međutim, u toku ovih nekoliko dana kvržica se povećala i postala je bolna na dodir. Šta bi moglo biti u pitanju? Počelo je da mi smeta.
Čitala sam vaše prethodne postove, te bih vas pitala šta je najbolje koristiti da bi nestala ova kvržica FLOGICID ili BETRION mast?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno neki gnojni proce. Sugeriram Betrion lokalno.

Mikii

Postovani doktore, pojavila mi se kvrzica odmah do ulaza u vaginu,na mjestu gdje izlazi urin (ne znam kako da objasnim) bila je natecena pa se odmah navecer smanjila,i tako ostao plik koji nije bolio.Posjetila sam svog ginekologa,dao mi je da mazem ujutro betadine masti(koja sadrzi u sebi jod) i nisterin mast uvecer (koje je za gljivice i infekciju) i koristila sam kantariol vaginele 5 dana. To mi se bilo malo smanji.Imala sam odnos i nakon odnosa ta kvrzica ja opet natekla,kad sam je pipala osjetila sam da ima unutar neka tecnost il sta slicno tome.Da li mozda znate o cemu je rijec,da li je zabrinjavajuce.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se vjerovatno o cisti. Samo treba praćenje za sada.

Mikii

Hvala vam doktore punoo.Imam kontrolu za nekoliko dana kod svog lijecnika,da li mi vi nesto preporucujete,ili da ostanem na ovim kremama.Sta tacno da radim?

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 18
Naprijed