Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Kvržica


Autor Poruka

Mikii

18.02.2015. 12:50

I doktore ako to i jeste cista da li je ona opasna,da li ima kakve lose posledice od nje?I unaprijed Vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

18.02.2015. 22:35

Nije. Pratite ju da li raste, da li se povećava, smanjuje.

neznanac123

23.02.2015. 20:10

Cura mi ima herpex simplex ali nije bio na usni dva i pol tjedna, prakticiramo oralni sex. Dok sam se tusirao primjetio sam bijeli prist. koji nije svrbio ili nisam primjetio. I ako je svrbilo na tom mjestu mislio sam da je do brijanja dlaka. Imam i upaljenje limfne zlijezde na mjestu prepona i opao i je imunitet. Da li je genitalni herpes ili je do upale dlake?

Dejan Šakoronja, dr. med.

23.02.2015. 20:45

Na osnovu iznesenog ne mogu znati.

neznanac123

23.02.2015. 21:15

Mogu li se bojati da je?

Dejan Šakoronja, dr. med.

24.02.2015. 10:10

Mislim da se ne bi trebalo raditi o genitalnom herpesu. Obično se pojavljuje na više mjesta.

Sueno3110

26.02.2015. 00:45

Pozdrav,nisam mogla naci temu koja bi meni tocno odgovarala,al evo ovdje cu vam postaviti pitanje posto mi se cini najbliza tema..prije 3-4 tjedna sam imala nezasticen odnos s deckom koji je stariji od mene i evo sad su mi kraj vagine i na unutrasnjoj strani bedara izbacila kao neka ispupcenja,izgledaju vise kao bradavice,ali jako jako svrbe..i mali dio nestane,pa se opet pojave,i sad su me zadnjih par dana pocela svrbit i ostali dijelovi tijela,al nema nikakvih ispupcenja...zvala sam ginekologicu i dogovorila termin u ponedjeljak,ali me jako strah jer ne znam o cemu bi mogla biti rijec,pa ako mi mozete iti malo pomoc..
hvala unaprijed,lp

neznanac123

26.02.2015. 00:55

ovo mi se sasusilo i sad su mi se pojavile jos dvije kvrzice

neznanac123

26.02.2015. 00:55

S time da je crvenilo skroz prisutno, malo zarenje i nekad nekad lagani svrab

neznanac123

26.02.2015. 00:55

S time da na samom penisu ne primjecujem nista i nema peckanja kod uriniranja

Dejan Šakoronja, dr. med.

26.02.2015. 11:35

Neznanac, obratite se dermatologu na našim stranicama.

Dejan Šakoronja, dr. med.

26.02.2015. 11:35

Sueno moglo bi se raditi o moluski ili kondilomima.

Rosalia24

16.04.2015. 18:10

Poštovani,

Prije 6 dana, ujedno drugi dan mjesečnice, pojavila se bolna oteklina na preponi koja je rapidno rasla i širila se prema desnoj usni. Bilo je naizgled crveno a tvrdo i toplo na opip. Kako su dani odmicali, moje kretanje i sjedenje je postajalo sve teže pa sam jučer otišla kod ginekologa. Taman dok sam čekala red, to je puknulo, doktorica mi je to istisnula, koliko je mogla i dala terapiju rivanolom 7 dana po tri puta na dan stavljanja natopljnih gaza na to mjesto. Rekla je da se radi o čiru. E sad mene zanima pošto rivanol moram koristiti 24/7, dali možda nije malo agresivan za sluznicu usmine i vagine, a dodir natopljene gaze se ne može izbjeći nikako jer je sve blizu.

Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

17.04.2015. 01:00

Ne bi trebao biti. Stavljajte ga usko samo na gnojni proces.
Puno bolja terapija bi bila antibiotik na usta.

martinicaaa

02.05.2015. 23:05

Pozdrav.prije par dana primjetila sam kvrzicu kao cir na vagini.i u zadnje vrijeme iz te kvrzice ide sukrvica i pece...dali se trebam brinuti dali je to nesto opasno? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

03.05.2015. 14:15

Ne brinite. Radi se o lokaliziranoj gnojnoj upali ili apscesu.
Izlaskom gnoja doći će do izlječenja.

docadoca

03.05.2015. 16:50

Postovani,
Pre 3 dana sam na maloj usmini,sa unutrasnje strane,bas kod ulaza u vaginu opipala malu kvrzicu,velicine mozda zrna pirinca.Malkice sam iscedila,bilo je belo izaslo.
Podkozno je,ne vidi se golim okom vec se oseti kad predjem prstom,ne boli ne pece,ne raste,ne crveni.
Medjutim par dana pre toga imala sam neki svrabez,malkice peckanja,al to je jako brzo proslo...
Nisam imala sex odnose tako da nije neka polna bolest.
Verujem da je mozda od znoja il slucajno necistoce...
Citala sam na forumima i mislim da je to lojna žlijezda, folikulitis ili apokrina žlijezda....Sta vi mislite po opisu,imam li razloga za brigu,hoce li to samo nestati?
inace nisam imala ginekoloskih problema nikad,redovne menstruacije ,umereno bolne ,sve ok

Dejan Šakoronja, dr. med.

03.05.2015. 17:40

Ovo što ste čitali sve dolazi u obzir. Ništa strašno.

kata1312

31.08.2015. 00:40

Postovanje.
Nisam imala spolni odnos, u zadnje tri godine minimalno mi se obavezno prije menstruacije i ponekad poslije pojavi barem jedna kvrzica, nekad zna biti i velicine graska, vrlo cesto izade gnoj i prode samo od sebe, uvijek je na malim usnama, nekad zna biti i sa obje strane. Trenutno me jedna pati, boli na dodir, velicine graska je i ne izlazi gnoj.
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

31.08.2015. 18:55

Vjerovatno upala lojne žlijezde, potkožja ili upala ležišta dlake. Svakako ne trebate brinuti. Lokalno mažite s antibiotskom mašću.

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 18
Naprijed