Kvržica

Anastasijaa

Poštovani,
Prije nekoliko mjeseci sam napipala kvrzicu velicine graska na lijevoj strani velikih usni,na području gdje nema dlaka.Crvenkaste je boje kao i boja koze na kojoj se nalazi i boli na malo snazniji dodir.Rijetko kad me zna zasvrbjeti.Inace mi ne smeta pri pokretima i sjedenju.Ne povlaci se i ne mijenja velicinu.Spolni odnos nisam imala.Molim da mi kazete o cemu je rijec i jeli opasno?
Unaprijed hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno upala folikula dlake ili lojne žlijezde. Ne treba ništa eksprimirati jer proces nije još zreo.

Anastasijaa

Jeli to nesto opasno ? I hoce li proci samo od sebe?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa važno. Nestat će vremenom.

lela21

Postovani doktore, prije 2 dana primjetila sam na velikoj usni s desne strane kvrzicu nesto kao prist srednje velicine .... boli na dodir.. boje koze je, ovo nije prvi put da mi se tako nesto pojavilo alo je samo nestalo za par dana pa me zanima sto bi to moglo biti, i da li se preporucuje spolni odnos zbog kvrzice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala folikula dlake, potkožni apsces ili sl. Možete imati odnose ako sad nemate smetnji.

NaIva2

Poštovani doktore,
danas nakon što sam se probudila osjetila sam oštru bol ispod pazuha i kad sam opipala pazuh osjetila sam kvržicu. Naravno odmah sam se uplašila. Otišla bih svom doktoru ali trenutno sam u drugom gradu radi studiranja pa ne mogu. Kvržica je veličine graška, i bolna je i na dodir i ovako, i tek danas se pojavila. Dlake ispod pazuha već godina brijem britvicom, i već 2-3 godine koristim isti dezodorans i ovo je prvi put da mi se takva kvržica pojavila. Možete li mi reći što bi ona mogla biti i kako da znam da nije opasna, jer kod svog doktora neću moći ići još najmanje 2 tjedna zbog faksa. Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o povećanom limfnom čvoru možda kao rezultat upale od depiliranja. Sugeriram da obavite pregled u dogledno vrijeme.
NA našim stranama imate forum o dojci pa se tamo javite.

Cocojumbo123

Poštovani, primjetila sam u zadnje vrijeme da na samom dnu vagine se nalaze male sitne kvrzice, bolne su tijekom spolnog odnosa samo, prije par mjeseci zbog kontracepcijskih tableta nije bilo vlaznosti i primjetila bih da me bas to podrucje boli tijekom spolnog odnosa ,te su se sad u zadnji pola mjeseca pojavile te kvrzice. Boje su koze i kao da ima gnoj u njima. Dali bi se trebala brinuti ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nažalost ne mogu na osnovu iznesenog znati o čemu se radi. Morat ćete na pregled, da se ustvrdi o čemu se radi.

Dijetecvijeca

Poštovani, prije otprilike 2 sedmice sam uočila bijelu kvržicu na velikim usnama, misleći da je prišt pokušala istisnuti međutim ta kvržica je ostala tu, poprilično tvrda i izgleda suho. Kasnije sam uočila još jednu, ispod samog ulaza u vaginu, dosta manju. U zadnje vrijeme sam primijetila nekolicinu bijelih kvržica poput tačkica u okolici klitorisa. Djeluje mi kao da se njihov broj nastavlja povećavati. Molim vas znate li o čemu bi se moglo raditi? Zahvaljujem Vam se unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno upala ležišta dlake, folikulitis.

Dijetecvijeca

Ali radi se o sluzokoži gdje se ne pojavljuju dlake, nije crveno i nikako ne boli, a pri tome se i širi. Može li nešto ozbiljno biti u pitanju? Naravno, nisam nikakav ekspert, ali kako vrijeme prolazi sve više se plašim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško odavde mogu znati prema vašem opisu. Vjerovatno nije ništa znakovito.

jedna maja

Postovani, vec duzi period imam sa obe strane velikih usmina oko vagine i nize- skupa crne kao bubuljice, mazem ih antibiotskom kremom. Ne znam od cega su, nekad malo zapece, mada lecim kandidu vaginaletama. Zanima me od cega mogu biti, uvek sam imala takve stvari. Jednom mi se zlezda upalila. Da li moze biti od cestog brijanja?

Lanica26

Poštovani,

imam 26 godina. Na stidnici, na lijevoj strani imam vec godinama neku kvrzicu koja je na opip poput limfnog cvora, mekana i pomicna i ne boli. Nije velika. Ginekolog mi nikada nije to komentirao. Je li to normalna neka promjena u tkivu ili lojna zlijezda koja je jednostavno ostala veca? Što Vi mislite da bi moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jedna maja pram opisu ne mogu znatio o čemu se radi. Vjerovatno posljedica depiliranja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lanica vjerovatno učahurena dlaka, cista ili začepljena lojnica.

jedna maja

I ja mislim da je od brijanja jer su kao crni plikcici u skupu u tom delu.

Lanica26

Zahvaljujem na odgovoru. Je li to potrebno odstraniti ili moze tako biti posto vec i je tu godinama?

Nazad
1 ... 9 10 11 12 13 14 ... 18
Naprijed