Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Kvržica


Autor Poruka

Dejan Šakoronja, dr. med.

23.07.2016. 19:15

Molim.

jedna maja

23.07.2016. 21:35

Mislim da lanica i ja imamo isti problem samo ih ja imam vise.

Dejan Šakoronja, dr. med.

24.07.2016. 16:55

Molim.

Biljana M

29.07.2016. 09:35

Imam 50 godina, sa 22 god.,mi je na porođaju urađena sutotalna histeroktomija, zbog placente previje, pre 9 godina sam imala amputaciju grlića, jer sam imala CIN III, redovno idem na kontrole i pre dve godine sam imala prvi put batolinijevu žlezdu, posle toga još dva puta na različitim mestima, uputili su me na neuropsihijatra(jer kažu da je to od sresa) i sve u svemu dobila sam terapiju od koje sam dobila 17kg i novi problem - artritis, ali se problemi sa manjim ili većim cistama(veoma bolnim) nisu rešili, čak šta više, pojavile su se ispod pazuha , na šta sam brže bolje otrčala kod onkologa, koji mi je rekao da imam lezije, ali da je to normalno i nemam problema, što se tiče dojki. Prošle godine sam provela na VMA par meseci, po kabinetima, hematologa, reumatologa, infektologije, ginekologije dermatologije, do urologije. Svi tvde da to nije u njihovoj nadležnosti, sem dermatologa, koji mi je prepisao blanko antibiotike, s obzirom da se to javlja periodično. Depresivna sam, jer ne mogu da zamisli da ostatak života provedem po lekarima ili ovako sa bolovima i u stalnom strahu. Izvinjavam se što sam toliko opširna, ali se nadam da to može nekako da pomogne da stvorite realnu sliku, da bi mogli da me usmerite šta da radim.
P.S. Zaboravila sam da napomenem, da u fazi stvaranja tih cisti, mi je povećan CRP(najviše sam imala 15, 7) i sedimetacija( 85), posle pucanja padne gotovo na normalu, još nešto, uradila sam analizu sadržaja (izgleda kao gnoj), na kome nema ništa, bar tako kažu rezutati! Još jednom se izvinjavam zbog obimnosti, ali sam sad već očajna!
Hvala Vam unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

29.07.2016. 19:55

Bartolinijeve žlijezde nalaze se samo na ulasku rodnice s jedne i druge strane.
Dakle ispod pazuha i drugde po tijelu radi se vjerovatno o apscesima kože koji se liječe antibioticima ili incizijom i drenažom ako proces konfluira.
Ako se razvije apsces Bartolinijeve žlijezde terapija je tzv.marsupijalizacija i drenaža.

Dragica509

30.07.2016. 12:45

Postovani, prije godinu dana sam primjetila manju tamno ljubicastu, gotovo crnu bubuljicu na vanjskoj strani stidne usne. Sad je par dana prije menstruacije jace ispupcena. Ne boli niti svrbi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

30.07.2016. 18:20

Prema opisanom ne mogu znati o čemu se radi. Možda o hemangiomu.

korisnica 734

08.08.2016. 19:45

Poštovani,

ne mogu doći do svog ginekologa još koji mjesec s obzirom da mi nije blizu, okvirno me samo zanima o čemu bi mogla biti riječ. Dakle slučajno sam koristeći tampon, otkrila unutra u rodnici, baš srednje duboko, izraslinu koju recimo mogu okružiti prstom. Ne znam procijeniti širinu. Nije bolna na dodir. Na zadnjem ginekološkom pregledu prije ljeta rečeno mi je ako se dobro sjećam kako mi je maternica zabačena (ili spuštena, nisam sigurna) ali nisam rodila niti išta. Može li to biti povezano? Pri zadnjem spolnom odnosu prije nego što sam to napipala osjetila sam bol. Ako je nešto ozbiljnije recite mi pa ću se što prije zaputiti svom ginekologu. Nisam ih još uspjela dobiti telefonski pa sam odlučila pitati Vas. Koristim Lindynette 30, zadnja menstruacija bila uredna, istog trajanja samo mrvicu slabija. Menstruacija prije uredna.
Nadam se brzom odgovoru. Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

09.08.2016. 20:15

To što pipate je vrat maternice. Dakle sve je u redu i ne trebate na pregled.

xxxNinaxxx

10.08.2016. 10:55

Poštovanje, na opip osjećam potkožnu crticu na jednoj strani, na rubu gaćica, no ista ide okomito od ruba. Dakle nije na stidnici, nego malo sa strane (u ravnini međice). Inače, tu rastu dlake i ja se depiliram, no nisam u zadnjih 3 tjedna. Ipak pretpostavljam da je nešto u vezi toga. Ne vidi se ništa, ne boli. Što vi, prema opisanom, mislite, te ima li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

10.08.2016. 13:00

Nemate razloga za brigu. Vjerovatno učahurena dlaka.

xxxNinaxxx

10.08.2016. 19:40

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

11.08.2016. 14:55

Molim.

Makicaapp88

13.08.2016. 20:10

Dobar dan!
Sinoć sam primetila kvržicu koja liči na bubuljicu, tvrda je ali na dodir ne boli nego svrbi i neprijatan je osećaj, manja je od zrna graška i samo se odjednom pojavila. Šta bi to moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

15.08.2016. 11:25

Kad postavljate takva pitanja, morate mi probliže napisati uz opis iste i lokalizaciju. Vjerovatno se radi o učahurenoj dlaki na vanjskom spolovilu.

sb34

15.08.2016. 23:25

Poštovanje, pitanje je vezano za potkoznu kvrzicu, vise ovalnog oblika, no mozda nije za ginekologa; iz razloga sto se nalazi na oko 0,5 cm lijevo od anusa. Malo pecka i boje kože je, osjeti se pod prstom i malo se vidi. Mozda mi ipak mozete odgovoriti sto bi moglo biti? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

16.08.2016. 12:35

Prema opisanom urasla dlaka ili sl.

lulu723

21.08.2016. 01:40

Postovani doktore, imam 19 godina i kvrzicu na lijevoj strani vanjskih usana. Kvrzica je otprilike 1.5 cm velika, te boli samo na dodir. Sto bi to moglo biti

Dejan Šakoronja, dr. med.

21.08.2016. 15:00

Upala folikula dlake, potkožja ili učahurena dlaka. Dakle ne trebate brinuti.

Anči0308

31.08.2016. 00:55

Molim vaše mišljenje: opipala sam bezbolnu, potkožnu kvržicu, veičine vrha prsta, niže između velikih i malih usana, u ravnini ulaza u rodnicu. Vidi se uzdignuće na koži i crna točkica. Zadnja depilacija prije 1,5 mj. Što je to i ima li razloga za brigu?

Nazad
1 ... 10 11 12 13 14 15 ... 18
Naprijed