Kvržica

Dejan Šakoronja, dr. med.

Folikul dlake vjerovatno. Nema razloga za brigu

Anči0308

Molim vas još savjet; kvržica se isti dan povećala na oko 3 cm i postala vrlo bolna i neugodna. Stavljala sam kamilicu i srećom, smanjila se. Čitala sam za obloge borne kiseline, no nisu mi dali u ljekarni. Kvržica je potkožna, između malih i velikih usana, niže u ravnini ulaza u rodnici, pa što je još učikovito za to, a da se može kupiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate uzimati antibiotike na usta a lokalno Betrion kremu. Ako je proces sazrio nužno je eksprimirati gnojni sadržaj.

Sommer

Postovani,

primjetila sam kvrzicu na unutrasnjem dijelu velikih usana (dio bez dlakica). Iste je boje kao i ostatak koze, ne boli i ne smeta mi, samo pri zatezanju se moze osjetiti na dodir. Zanima me Vase misljene, pa cu se svakako naruciti na pregled?

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cista, učahurena dlaka ili slično. Za to vam ne treba pregled.

lovacuzitu

Postovani,

odavno sam napipala dve poprilicno slicne velicine kvrzice, vise su duguljaste i pomalo tvrdje na dodir, a kad ih pritisnem mogu da ih pomeram, poput spazma misica. Nalaze se sa leve i desne strane jedna naspram druge malo iznad klitorisa. Da li bih trebala da se zabrinem? Ne boli me nista, samo ne znam da li je to normalno? Planiram ginekologu uskoro, ali bar misli da smirim dok ne cujem o cemu se radi...

Hvala unapred,
Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o limfnim čvorovima. Da li su povećani ne mogu znati prema opisanom.

Benniii

Postovani,danas sam igrom slucaja primjetila malu tvrdu kvrzicu nepravilnog oblika(kao neki trokutic mi izgleda) izmedju vagine i anusa. Svijetlija je nego ostala koza s toga mjesta,ne boli. Ne zelim ici kod ginekologa ako nije nista opasno,pa vas pitam za vase strucno misljenje

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati, možda cista, upala, učahurena dlaka i sl. Ovako na osnovu iznesenog ne mogu znati.

uz33

Poštovani,

Prije otprilike 2 mj sam primjetila jednu kvržicu na vaginalnoj usni, jako je bolila na dodir no nakon 2 dana se smirilo i nije bilo bola ali je ostala kvržica. Danas sam primjetila još jednu kvržicu, ne boli na dodir, nije baš mekana ali nebih rekla da je sasvim tvrda. Također sam prije nekoliko tjedana imala sirasti iscjedak i svrbež oko otvora. Iscjedak je sada normalan no mislim da mi je nadražen jedan dio usnice jer sam primjetila da imam crveno područje te jedan vrlo tanak sloj kože na tom dijelu (koji je jako mali) se 'odvojio' zbog toga što bih to češkala. Ako možda imate otprilike odgovor što bi te kvržice mogle biti. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno folikulitis dlake ili očahurene dlake.

lili12345

Poštovani,
Jučer sam imala odnose s deckom dva puta,tijekom odnosa me ništa nije boljelo ili peckalo. Danas ujutro sam primjetila neku kvrzicu (ili bolje receno vise kvrzica,neko izbocenje) koja se nalazi ispod vrata maternice,a vrat maternice je potisnut prema nutra,prema maternici. Ne osjecam nikakvu bol samo je iscjedak vrlo vodenkast.
Molim Vas za hitan odgovor jer sam vrlo uplasila ako nije mozda nesto ozbiljno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne znam o čemu se radi.

lili12345

Znate li možda koji su razlozi da se vrat maternice uvuče unutra prema maternici i da nije vise toliko izbačen prema van?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teški fizički posao, napori, problemi s defekacijom, podizanje tereta spušta vrat maternice prema izlazu.
Ujutro kad ustanete isti zauzme svoj uobičajni položaj. Radi se vjerovatno kod vas o slabosti vezivnog tkiva.

ana333

Poštovani , primjetila sam da u zadnjih par dana imam bolnu krvžicu koja je pomalo ispupcena i na dodir okruglasta nalazi se ispod vagine, pokušala sam je stisnuti ali je prebolna i nista ne izlazi. Imam partnera s kojim sam dvije godine. Ako mi mozete reci sto bi moglo biti i dali se trebam zabrinuti. Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno upala dlake, furunkul ili slično. Sadržaj ne možete istisnuti jer gnojni proces ne konfliira, dakle nije još sazrio.
Ako promjena raste trebate se javiti ginekologu za antibiotike.

JustMe88

poštovani, pred nekoliko dana imala sam jak svrbež,mazala canestenom.pa se pojavio vodenasti žuti iscjedak jakog mirisa, po kiselom.sad uzimam i canesten vaginalete+još mažem izvana.i eto baš primjetih s unutarnje strane malih usana malu kvržicu kao potkožni prištić (veličine koštice od jabuke), tvrdo je,boje mrvicu tamnije od spolovila,ne boli. tog do jučer nije bilo. radim preglede svakih 6mj zbog mioma, prošli papa je bio cin I. sad čekam nalaze od ovog zadnjeg pape. malo sam zabrinuta, a do gin.mogu tek od srijede.. hvala Vam. lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je posljedica upale u rodnici . Koristite vaginalete Canesten.

emmyb

Postovani
Prije 7 dana sam primjetila malu bijelu okruglu kvrzicu na ulazu u vaginu, najslicnija je maloj bubuljici. Nije bolna ali je na dodir tvrda... da li da se brinem ili nije nista strasno?

Nazad
1 ... 11 12 13 14 15 16 ... 18
Naprijed