Kvržica

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog ne mogu zanti o čemu se radi.

buba285

Dobar dan
Jucer mi se na lijevoj usni pojavila bolna kvržica predbostavljam da je od brijanja tako nesto mi se desilo i prije par godina,zanima me moze li se to izlijeciti kod kuce tj bez odlaska doktoru?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mažite Betrion kremom ili stavljajte Rivanolske obloge.

lepetitprince

Poštovani.
Prije 4 dana primjetila sam kvržicu veličine špekule s unutarnje strane desne velike usne, jako blizu vaginalnog otvora. Nije se previše isticala međutim sada je veća. Na dodir je osjećaj nelagode na granici s laganom boli a ponekad i zasvrbi. Jučer sam na možda cm razmaka napipala još jednu vrlo malo kvržicu veličine graška.
Trenutno nisam u mogućnosti posjetiti ginekologa pa Vas molim da mi kažete što mislite o čemu se radi?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

O upali folikula dlake, lojnoj žlijezdi ili sl. Svakako ništa ozbiljnjie.

Liina123

Poštovanje,
Prije par godina pojavila mi se mala kvržica (više kao potkožni prišt) na lijevoj strani blizu ulaza u rodnicu, nije bolila ni ništa, no pred par dana je narasla (veličina većeg zrna graška), otvrdila i ponekad boli na dodir. Imam zakazan ginekološki pregled u 1. mjesecu, trebam li se zabrinuti i zakazati prije termin?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno cista ili urasla dlaka. Prema opisanom mislim da nije ništa ozbiljnije.

Pennycan

Poštovani,

Kroz današnji dan sam osjetila kvržicu u unutrasnjoj stidnoj usnici sa vanjske strane i to gore pokraj klitorisa. Posto je izgledalo kao prist probala sam ga istisnuti no nije islo. Kvrzica je tvrda te unutarnja usnica (desna)boli na dodir a i upaljena je cini mi se jer je duplo veca od lijeve postala. Jos uvijek se ne moze kvrzica istisnut jer je ispod koze. Boli me pri sjedenju i hodanju. Da li sa sacekam sa odlaskom doktoru jedno dan,dva u slucaju da samo splasne i sta da do tad radim odnosno sta da koristim..neku mast npr.?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite Betrion par dana i ne istiskujte jer će biti sve veće a nećete dobiti gnojni sadržaj. Dakle nije sazrio još gnojni proces da bi ga mogli eksprimirati.

Pennycan

Poštovani,

krema je pomogla te pritisak sam od sebe nestaje, nemam bolova više. No sad pošto valjda samo od sebe izlazi sam na dodirnom mjestu na vanjskoj stidnoj usnici napipala malu kvržicu. Da li je to samo zbog kontakta kože od kožu i da jednostavno nastavim mazat ili je to već razlog za brigu?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s mazanjem dalje.

karla66

Poštovani!
U 5. mjesecu prvi puta sam imala simptome genitalnog herpesa, koje sam po naputku ginekologinje tretirala Herpleximom. Za 10ak dana mjehurici su se u potpunosti povukli, i od onda nisam imala nikakvih problema. Međutim, prije 4-5 dana na području između anusa i vaginalnog otvora zamijetila sam kvržicu, koja podsjeća na potkožni prištić. Nekoliko dana prije toga po prvi puta osjetila sam svrab, koji je postao sve izraženiji. Pomislila sam da se radi o recidivu, s obzirom na oslabljeni imunitet, te odmah počela ponovno mazati Herpleximom. Mažem već 5 dana, ali ne vidim nikakve promjene, a niti sam "prištić" ne izgleda kao herpes - samo je jedan, i nikako da pukne. Nisam u mogućnosti posjetiti ginekologa idućih 2-3 tjedna, pa me zanima Vaše mišljenje; što bi to moglo biti i kako da reagiram? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se radilo o genitalnom herpesu. Možda upala dlake ili slično. No posjetite ginekologa.

djevojka90

Poštovani,

Imam 26 godina. Već neko vrijeme, više od godinu dana, na desnoj, maloj stidnoj usni pri vrhu, blizu klitorisa (dakle nije Bartolinijeva žlijezda) imam malu, duguljastu kvržicu koja me ne boli, samo na dodir osjećam blagu nelagodu.Nisam primjetila da je rasla. Nemam drugih smetnji. Pročitala sam sve odgovore na temu i pomislila da je vjerojatno riječ o začepljenom kanaliću lojne žlijezde, no bojim se da nije nešto ozbiljnije, neki indikator raka vulve ili nešto slično. Molila bih Vas za Vaše stručno mišljenje?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može biti to što ste naveli, kao i učahurena dlaka,stari folikulitis, i sl. Ne trebate se brinuti.

Annac 123

Postovani, napipala sam neato kao pristi velicine graska mozda malo vece odmah pored klitorisa sa leve strane, mozda malo nize od urinarnog otvora... iscjedila sam malo gnoja mozda se malo smanjilo ali ne puno.... sta bi to moglo biti? Kaio ljeciti? I ikam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o gnojnom lokaliziranom procesu.
Lokalno koristite antibiotsku mast: npr. Betrion ili Fusicutan.

Ines77

Postovanje,
ovako prije tjedan dana sam napipala kvrzicu velicine zrna graska na venerinom brijegu na samom vrhu desne velike usne, ispocetka je boljela, sada manje ali je crvena, tvrda i pokretljiva..ne vidim nikakvu tockicu niti nista sto bi ukazivalo da se moze istisnuti. Zadnja 3 dana ju mazem s Klotrimazol kremom sto sam dobila protv crvenila oko vagine prije mjesec dana kada sam bila na pregledu, papa je uredna. Nisam primjetila nikakvu promjenu osim da manje boli nego na pocetku. Da li je nesto ozbiljno i da li da nastavim mazati s tom kremom?

Ines77

I da zaboravila sam spomenuti da me kvrzica pocela svrbjeti prije dan-dva.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
vjerojatno se radi o upali folikula dlake ili lojnoj žlijezdi. Ništa zabrinjavajuće. Možete nastaviti s kremom. Ukoliko bi se oteklina širila posjetite liječnika.