kvrzica na spolovilu

mlada mama

prije nekog vremena primijetila sam kvrzicu na spolovilu, tocnije s unutarnje strane velikih usana. Bolna je na dodir. rodila sam prije gotovo dvije godine i nikada nisam imala ginekoloskih problema. znam da se moram javiti lijecniku ali do tada bih bila zahvalna da mi netko odgovori o cemu bi ovdje bilo rijec. unaprijed hvala!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o cisti Bartholinijeve žlijezde. Liječenje obično zahtijeva antibiotik pa ćete se ipak morati javiti ginekologu.

mlada mama

Hvala vam na brzom odgovoru. Sada sam skroz zbunjena jer sam prije dva dana dok sam se pregledavala, lagano pritisnula kvrzicu i iz nje je istekla bijela tekućina bez mirisa. Kao iz pristica. I kvrzica se smanjila i vise nije bolna. Mozda je ipak riječ o necemu bezazlenom. Vase misljenje?

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Ukoliko su simptomi prestali može prestati i Vaša zabrinutost.