kvržica na vagini

Gwennie

Imam 18 godina, nisam nikada imala spolni odnos i ne brijem niti depiliram spolovilo.
Neki sam dan za vrijeme tuširanja napipala kvržicu između velikih i malih usana, bliže klitorisu nego ulasku u rodnicu. To je kao neka tvrda kuglica ispod kože, veličine oko 1cm. Ne vidi se, samo je osjećam pod prstima. Prvi dan je bila pomalo bolna na pritisak, drugi dan više ne, ali je još uvijek iste veličine.

Zanima me što bi to moglo biti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno učahurena dlaka ili folikulitis. Ne trebate brinuti.

kerol

Poštovani doktore, na koži velikih usana prema anusu lijevo od ulaska u rodnicu pojavila mi se kvrzica oko 2 cm. Bolna na dodir. Prvih par dana je bila kao otečena, pojavila se tokom dana iznenada. Nema gnoja. Malo je tamnija je od boje kože. Iz drugih razloga pijem klavocin i pred kraj terapije sam a kvrzica ne prolazi. Samo se smanjio malo otok. Da li da pustim da prođe ili se trebam javiti doktoru?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se ginekologu na pregled. Na osnovu iznesenog ne mogu znati o čemu se radi.

anonimno1810

Postovani,

Uoci mentruacije pojavilo mi se par crvenih kvrzica na vagini i bolne su na dodir,zari me prilikom mokrenja. Imala sam samo jednog partnera ,prije se njemu pojavila kvrzica i utvrdeno mu je da mu se samo zlijezda upalila. Ako bi mi mogli reci sto bi moglo biti u pitanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati o čemu se radi. Prvo malo proguglajte da točno navedete gdje su promjene! Mislim da govorite o vulvi ili stidnici a pišete o vagini.
Ako se radi o vanjskom spolovilu moglo bi se raditi o genitalnom herpesu ili možda kondilomima. Svakako posjetite ginekologa.

anonimno1810

Postovani,
Kvrzice se nalaze uz male usne 4 ih je ,izgledaju kao potkozni pristici ,nisu nalik na kondilome. Nista me ne svrbi ,samo dosta pecka na dodir i nekad prilikom mokrenja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati o čemu se radi na osnovi iznesenog.

naatalija

Poštovani,
imam 20 godina i prije dva dana sam primjetila kvržicu između analnog i vaginalnog otvora. Boje je kože, velićine graška i ne boli. Zanima me što bi to moglo biti i kako liječiti, te da li je to možda prouzročeno analnim seksom?
Hvala unaprijed happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je teško reći o čemu se radi. Moguće da je cista neke od žlijezda koje su mnogobrojne u tom području.