lazni trudovi

Tamara35

Postovani,trudna sam 26+6,gemini.Od sinoc osjecam lazne trudove malo cesce,nema boli samo osjetim zatezanje.Kad ih treba shvatit ozbiljno?Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko osjećate stezanje preporučam da se javite liječniku. Treba se ustanoviti da li se stvarno radi o lažnim trudovima.

Tamara35

Postovani,bila sam na pregledu gdje je sve ok s bebama i nema kontrakcija,medjutim nalaz urina 0.3 proteina i mnogo bakterija.Dali su mi zinnat 500 i sto vise caja od brusnice.Doktorica kaze da je to uzrok blage boli i osjecaja kontrakcija.Rekla mi je da se ponasam normalno,lagane setnje bez napora uz propisanu terapiju.Zamolila bih i Vase misljenje na navedeno?Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Radi se o upali urinarnog trakta, što je često u trudnoći. Uz propisanu terapiju stanje će se poboljšati. Slobodno obavljajte svakodnevne aktivnosti uz izbjegavanje većih napora. Bitno je da nisu krenuli prijevremeni trudovi.