Lh trakice

Jelena007

Poštovani doktore

Vec tri ciklusa pratim lh trakicama kada mi nastupa ovulacija.Menstrualni ciklus mu varira između 27-29 dana.
19.08.2016 nastupa menstruacija a 1.09 lh trakicama utvrdila ovulaciju to je 14 dan ciklusa.
16.09.2016 nastupa menstruacija a 1.10 lh trakicama utvrdila ovulaciju to je 16 dan ciklusa.
15.10.2016 nastupa menstruacija pocela sam od 9 dana ciklusa pratiti i danas 26.10 mi lh trakice pokazuju ovulaciju to mi je 12 dan ciklusa.

Danas mi je trakica ok 11 h pokazala 2 tamne crtice i kontrolnu i testnu,a u 21 h sam ponovila i vise nije bilo tako jako crvena testna linija...zar je ovilacija prosla ili???

Jelena007

Postovani doktore

Da se jos nadovezem na gornje pitanje dok mi niste odgovorili.
Danas sam ponovila test sa lh trakicom i pozitivan je.
Koliko dana trakica pokazuje pozitivan rezultat i kad trakica postane pozitivna za koliko se desava ovulacija
Od simptoma imam osjetljive dojke i bol u jajniku ali laganu i podnosljivu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon preovulacijskog perioda dolazi do peak-a dakle porasta LH. Nakon njega kdo 36 sati nastupi ovulacija. Dakle toliko.

Jelena007

Poštovani doktore

Pisala sam Vam u predhodnim porukama sto se ovulacije tice.
Trakice su pokazale ovulaciju na 14 dan ciklusa pisala sam Vam na 12 dan al kasnije je bilo jod jaca crtica na trakici to je bilo 28.10.2016.
Nastavila sam koristit trakice i danas 31.10 testna linija se uopce ne vidi.
Ali dosli su bolovi od jucer osjecam bolove u donjem djelu stomaka,grudi me bole kad stisnem sa strane...nista pretjerano al onako kako me boli pred menstruaciju.
Ciklusi su mi uzmedu 27-29 dana.
Zadnja menstruacija 15.10.2016 trebam dobiti ovaj mj oko 12.10.2016.Da napomenem da nisam bila spolno aktivna od 31.07
Zvala sam svoju doktoricu danas al ona neradi naredna 2 dana tek u srijedu.
Moje pitanje od cega ti bolovi mogu sad biti,dali ce mi ovaj ciklus uraniti.
Da napomenem zadnji put sam pregledana 15.09.sve u redu ,papa 13.10.takoder sve u redu.
Za bolove popijem ketonal sl nije od neke pomoci.
Puno hvala doktore

Jelena007

Poštovani doktore

Pisala sam Vam u predhodnim porukama sto se ovulacije tice.
Trakice su pokazale ovulaciju na 14 dan ciklusa pisala sam Vam na 12 dan al kasnije je bilo jod jaca crtica na trakici to je bilo 28.10.2016.
Nastavila sam koristit trakice i danas 31.10 testna linija se uopce ne vidi.
Ali dosli su bolovi od jucer osjecam bolove u donjem djelu stomaka,grudi me bole kad stisnem sa strane...nista pretjerano al onako kako me boli pred menstruaciju.
Ciklusi su mi uzmedu 27-29 dana.
Zadnja menstruacija 15.10.2016 trebam dobiti ovaj mj oko 12.11.2016.Da napomenem da nisam bila spolno aktivna od 31.07
Zvala sam svoju doktoricu danas al ona neradi naredna 2 dana tek u srijedu.
Moje pitanje od cega ti bolovi mogu sad biti,dali ce mi ovaj ciklus uraniti.
Da napomenem zadnji put sam pregledana 15.09.sve u redu ,papa 13.10.takoder sve u redu.
Za bolove popijem ketonal sl nije od neke pomoci.
Puno hvala doktore

Jelena007

Ispravila bih se ovaj mjesec menstruacija bi trebala biti oko 12.11.2016

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Jelena007

Poštovani doktore

Pisala sam Vam u predhodnim porukama sto se ovulacije tice.
Trakice su pokazale ovulaciju na 14 dan ciklusa pisala sam Vam na 12 dan al kasnije je bilo jod jaca crtica na trakici to je bilo 28.10.2016.
Nastavila sam koristit trakice i danas 31.10 testna linija se uopce ne vidi.
Ali dosli su bolovi od jucer osjecam bolove u donjem djelu stomaka,grudi me bole kad stisnem sa strane...nista pretjerano al onako kako me boli pred menstruaciju.
Ciklusi su mi uzmedu 27-29 dana.
Zadnja menstruacija 15.10.2016 trebam dobiti ovaj mj oko 12.10.2016.Da napomenem da nisam bila spolno aktivna od 31.07
Zvala sam svoju doktoricu danas al ona neradi naredna 2 dana tek u srijedu.
Moje pitanje od cega ti bolovi mogu sad biti,dali ce mi ovaj ciklus uraniti.
Da napomenem zadnji put sam pregledana 15.09.sve u redu ,papa 13.10.takoder sve u redu.
Za bolove popijem ketonal sl nije od neke pomoci.
Puno hvala doktore

Jelena007

Ja se izvinjavam,ali nisam vas razumjela
Mozete li mi pojasniti i dali su normalni bolovi kao sto sam vam pisala
Izvinjavam se ako sam naporna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jelena ne vidim problem kod vas. Sugeriram ipak UZV kad vam se vrati doktorica. Na osnovu iznesenog ne mogu znati o čemu se radi.