Liječenje Candide

xxxNinaxxx

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam dobila 16.03., koja je trajala 4 dana. Jučer, dakle na 6. dan ciklusa, pojavio mi se vodeni iscjedak. Imala sam neki čudan osjećaj i u rodnici i na vanjskom dijelu, kao da mi nešto smeta, te sam pogledom na ogledalo, na ulazu u rodnicu naišla na gustu bijelu naslagu (nečega??) Tada sam (naravno, čistim prstom) i izvadila još toga iz rodnice. Napominjem da održavam redovnu higjenu i posjećujem ginekologa, zadnji papa test je bio uredan (prije 9 mj.)
Zanima me Vaše mišljenje, radi li se o gljivicama ili je nešto drugo? I naravno, kako da si pomognem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o gljivičnoj upali. Posjetite liječnika radi terapije ili kupite u ljekarni neki od vaginalnih antimikotika koje možete dobiti i bez recepta.

ivs123

Postovani, od kad pijem klavocin radi upale uha, pojavio se obilan bijeli iscjedak i kao bijele tockice po vulvi, mozete li mi reci radi li se o candidi, te kako to lijeciti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je Candida. Liječi se antimikoticima. Neke možete dobiti u ljekarni i bez recepta (Canesten, Plimycol...)

Zabrinutadjevojka18

Poštovani,
Imam jako izraženi i gusti iscjedak pravcem svrbezom.Kupila sam Canesten vaginalete,naime svaki dan kao da se ne otopi nego kao da izađe pola van. Danas mi se pojavio neki crvenkasti iscjedak. Moram li se zabrinuti?

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vaginalete stavljajte duboko u rodnicu navečer prije spavanja. Crvenkasti iscjedak je moguć od menstrualne krvi ili bilo kojeg drugog oblika krvarenja (ovulacijsko npr.)

butterfly23

Postovani, molila bih Vas savjet oko lijecenja recedivirajucih gljivicnih infekcija. Ovo je vec cetvrti put od nove godine da imam gljivice. Prvi put me lijecnica pregledala, ucinila je briseve koji su bili uredni, ordinirala gynodaktarin kroz 3 veceri a ostale 4 vaginalete u pakiranju 1xtjedno kroz naredna 4 tjedna. Druga infekcija se javila oko Uskrsa, tad sam prvotno opet dobila gynodaktarin po istoj shemi, medutim nije bilo ucinka pa mi je ginekologica propisala Diflucan 150 mg jednokratno uz Vagisan myko kombi vaginaletu za jednu vecer plus kremu i Arilin rapid kroz 2 veceri. Ucinjen je PAPA test plus HPV tipizacija, svi nalazi uredni. Na nalazu PAPA testw nisu bile naznacene gljivice. Zatim se opet sredinom 5.mjeseca ponovilo, imala sam otprije gynodaktarin, primjenila sam ga kroz 7 dana i s njim su tegobe regredirale. Stavljala sam potom Acidosalus vaginalete kroz 7 dana. Unazad 15 dana opet imam smetnje, popila sam Diflucan 150 mg, uz ponovno gynodaktarin kroz 3 veceri. Nakon 7 dana mi je ordiniran Lomexin 600 mg vaginaleta jednokratno uz Triderm kremu kroz 5 dana. Tegobe su se nesto smanjile ali su i dalje prisutne u vidu peckanja oko vaginalnog otvora i povremeno velikih usana. Takoder da napomenem da je i partner u dva navrata popio Diflucan i sad se jos maze canestenom. Jucer sam opet zvala ginekologicu molila za pregled s obzirom da mi nije bolje. Danas me ujutro primila, pregledala i uzela briseve za svaki slucaj iako kaze da joj se odokativno cini da su opet gljivice. Rekla je da cemo nalaze briseva cekati 3 tjedna. Rekoh joj da nemam nekog efekta na gynodaktarin medutim rekla je da nastavim gynodaktarin po njenoj shemi samo 1 vaginaletu tjedno do nalaza briseva.
Pitala sam je da li da mozda pokusam s canestenom s obzirom da ga nikad nisam koristila i poslije lactogynom oralno i vaginalno ali je rekla da bi bilo prerano za probiotik i da samo nastavim gynodaktarin i strpim se.
Sto vi predlazete?

Unaprijed hvala na odgovoru i ispricavam se na duzini teksta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete pokušati s Canestenom, ali savjetujem da učinite kompletnu krvnu sliku i odredite razinu šećera u krvi. Slabokrvnost i povišen šećer pogoduju rastu gljivica. Gljivice se mogu liječiti antimikoticima lokalno i sistemski. Ponekad kod tvrdokornih recidivirajućih infekcija ono se provodi u malim dozama kroz 3 do 6 mjeseci. Probiotici su važni radi održanja normalne mikroflore i savjetujem da ih uzmete. Preporuča se dijeta sa što manje šećera i konzervansa, te pranje intimnim gelovima kiselog pH i pažljivo sušenje stidnice nakon pranja jer gljivice vole vlagu. Dobro je nakon odnosa stavljati vaginaletu čajevca, a povremeno i vaginalete s mliječnom kiselinom.

butterfly23

Poštovani doktore,

Zahvaljujem na odgovoru. Ucinila sam prosli mjesec kontrolu krvne slike i biokemiju. Sve je bilo u granicama normale. Prije nekoliko godina sam zbog obilnih menstruacija bila i slabokrvna, otada pijem Lindynette 20 koje su mi regulirale ciklus te otada nisam slabokrvna.
Slijedit cu Vase upute. Samo da Vas jos pitam, da li da uzmem sistemnu terapiju tj zamolim doktoricu s obzirom da nije to danas predlozila ili da zasad samo Canesten i nakon toga probiotik?

Ivo Balenović, dr. med.

Pokušajte prvo s Canestenom.

NeoStrata

Poštovani,

Pojavilo mi se lagano crvenilo na podrucju malih usana oko rodnice nakon spolnog odnosa. Prilikom mokrenja osjećam jako peckanje. Osim toga nemam nikakvih drugim simptoma. Imam stalnog partnera te koristim kontracepcijske pilule. Zanima me postoji li mogucnost da je to gljivicna infekcija ili mozda samo iritacija nakon spolnog odnosa? Trenutno nisam u svome gradu te ne mogu do ginekologa, pa tražim savjet na ovaj način. Inače na zadnjem ginekoloskom pregledu je sve bilo u redu(ultrazvuk, papa test...).

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom vjerojatno se radi o gljivičnoj upali. Savjetujem neku od antimikotičkih krema. Možete ih kupiti u apoteci i bez recepta.

Zabrinuta1@2

Postovani doktore, prije 5 dana dosla sam na more te me dva dana poslje uhvatilo peckanje i svrbez na intimnom podrucju. Gotovo sam sigurna da je to izazvano mokrim kupacim. Pocela sam ljeciti canesten kremom 3 dana, sinoc sam je koristila 2 vecer. Menstruacija mi je trebala doci za 2 dana, no malo je uranila pa sam je danas dobila. Zanima me, posto u uputama kreme pise da se krema ne smije koristiti tokom menstruacije i da ljecenje mora biti zavrseno do pocetka menstruacije, zanima me jeli to samo zbog toga jer nece djelovati kako spada ili postoji neki drugi razlog koji mi moze naskoditi? Hvala unaprijed, LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, terapija za vrijeme menstruacije nije učinkovita. Ukoliko se simptomi ne bi povukli, možete nastaviti nakon menstruacije.

JerkyAndrea

Lijep pozdrav.
Imam pitanje
Prije 4 dana završila sam lječenje antibiotikom zbog upale grla (u trajanju od 8 dana).Pred kraj antibiotika primjetila sam crvenilo i jaki svrbež.Mislila sam da ce uskoro prestati, no nije prestajalo stoga sam kupila canesten kremu koju stavljam 2x dnevno. Također imam prozirni gusci iscjedak.
Jucer sam pocela navecer stavljati kremu, no jos nisam primjetila nikakvu promjenu. Da li je to normalno da trebam cekati da djeluje? Koliko drugo trebam mazati canesten mast? I da li se mogu kupati normalno na moru i sl.?Hvala i jako sam zabrinuta

JerkyAndrea

Također moram napomenuti da se i javilo jako sitno krvarenje prije stavljanja kreme.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o gljivičnoj upali koja se često javlja nakon uzimanja antibiotika. Možete uzeti i Canesten vaginalete kroz 3 dana. Smetnje će kroz to vrijeme prestati.

JerkyAndrea

Pozdrav.Opet se javljam s novostima.
Nakon ginekološkog pregleda utvrđeno je da se radi o vanjskim gljivicama i mogućoj alergiji te mi je prepisana krema Rojazol i beloderm mast po potrebi
Zanima me koliko drugo trebam stavljati rojazol? Jer mi je vec bolje. Mazem nekih 3 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Koristite je tijekom 7 dana.

adr1999

Zadnju menstruaciju sam imala 24.07. Jedan odnos sa zastitom sam imala 10.08. a drugi 19.08 isto sa zastitom. Postoji li mogucnost da sam trudna

Nazad
1 ... 49 50 51 52 53 54 ... 62
Naprijed