Liječenje Candide

Mateic

Postovani!
Pila sam tablete (clavius) i kad sam ih do kraja popila pocelo me jako dolje cesati..citala sam da hrastova kora pomaze te sam to probala koristiti no nije nista proslo..iscjedak mi je jaako gust i mokrim vise nego inace,a ne pijem bas. Ti simptomi mi se podudaraju s gljivicnom infekcijom,ali me zanima vase misljenje. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite CAnesten vaginalete i kremu za izvana.

Creative.chaos

Poštovani doktore,

s obzirom na upalu mokraćnog mjehura i dvije bakterije koje se nalaze u rodnici te koje su uzrokovale jaku upalu, da li uz prepisanu terapiju (vaginalete Geonistin i Klotrimazol te antibiotik Doksiciklin) smijem koristiti kremu Vagisan Myko (na bazi Klotrimazola)? Canesten i Plimicol više ne pomažu, a za ovu kremu me zanima da li ju smijem koristiti jer su se na vaginalnom području pojavile vaginalne ranice i natečenost.

Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete koristiti i te preparate.

Selma90

Poštovanje..radila sam nalaze brisa vagine aerobno i brisa cerviksa aerobno.Rezultati su bili sljedeći:bris cerviksa je bio sterilan,a u brisu vagine je nadjena Candida spp.br. bakterije CFU/ml.sto dalje da poduzimam i dali je dovoljno da moj partner koristi samo kremu Canesten na spolovilu?Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dovoljno je a vi vaginalete Canesten tri večeri.

srijeda123

Poštovani,
sljedeći tjedan naručena sam kod privatnika i znam da se terapija koju mi propiše doktor plaća, a vjerojatno i hoće zbog upale i kandidijaze...sad me zanima terapija partnera, može li ginekolog i njemu propisati neke lijekove ili da on ode kod doktora opće prakse? kako točno to ide?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka si uzme u apoteci Plimycol ili Canesten kremu.

mela5

Postovani,
Vec par dana imam gusti bijelo-roza iscjedak koji ima dosta jak miris, pecka pri mokrenju i nelagoda mi je. Znala sam prije imati gljivicnu infekciju ali ne bi bio takav iscjedak. Uzimala sam vaginalete i proslo bi. Samo sto bi se cesto vracalo. Trenutno sam uzela Canesten 3 kremu s aplikatorima za 3 veceri dok ne odem ginekologu. Prije dva dana sam imala crijevnu virozu i inace mi je slabiji imunitet. Jel moguce da je od toga? I je li to gljivicna infekcija ili nesto drugo?
Hvala unaprijed na odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s navedenom terapijom premda mislim da se radi o mješanoj flori ili bakterijskoj vaginozi i da će Canesten samo djelomično ukloniti smetnje.

neznamvise

Postovanje. Nedavno sam pila antibiotike i dobila gljivice. Ginekolog mi je pripisao vaginalete, sest lomada, svako drugu vecer. Isto tako mi je pripisao medazol tablete, takodjer i za partnera i rekao da ih popijem nakon sto iskoristim sve vaginalete. Uz medazol sam pila i probiotike, ali i dalje osjecam blago peckanje, i imala sam neugodan odnos s partnerom. Sta dalje da radim, da li da opet koristim vaginalete. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte tri večeri Canesten vaginalete i dalje Linex lady comfort 2x na tjedan.

dnna

Postovani, zanima me da li candida izaziva rak? Imam ceste gljivicne infekcije, pa sad poprilicno zabrinuta. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može.

naima16

Imala sam simptome vaginalne gljivične infekcije - gust iscjedak, u toku seksualnog odnosa bijel i sirast, svrab; ali ne i peckanje, natečenost i neugodan miris. To se pojavilo sve prije desetak dana i koristila sam češnjak, ulje kantariola i čajevca, povremeno. Već tri dana nema svraba, seksualne odnose nisam imala, a iscdjedak na donjem rublju je neuporedivo manji.. S obzirom na to da mi je ovo prvi put da dolazim u susret s tim, kako da znam da li sam se riješila gljivične infekcije, jesam li je uopšte imala i ako jesam, kako da spriječim da se pojavi opet, makar na par mjeseci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste se rješila. Sumnjam u učinkovitost navedene terapije.

sannya

Poštovani doktore...ovako već 2 dana imam problema sa svrbežom rodnice i peckanjem kod mokrenja te lagani iscjedak neugodnog mirisa...isti takav problem sam imala prije neka 4 mj kada sam to riješila Canestenom za 3 večer + krema...sad mi se to ponovno pojavilo..a i primjetila sam da su mi zadnja 2 spolna odnosa bila bolna , al kod dečka nema nikakvih simptoma...zanima me da li smijem ponovo korisititi taj canesten za 3 večeri + kremu? ili kako na neki drugi način se toga riješiti...zahvaljujem unaprije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponovite terapiju svakako. Partner nek se maže također bez obzira ima li simptome ili ne.

Vanja555

Poštovani,
imam učestale probleme sa kandidom već par godina, koristila sam razne vaginalete i terapije od strane ginekologa, ali uvijek se nažalost vraćaju. Psihički me to iscrpljuje i sve teže podnosim borbe. Zadnji put nisam ni znala da imam gljivice jer nisam imala simptome i imala sam odnos sa dugogodišnjim partnerom i on je dobio crvenilo na penisu drugi dan i tek onda sam iscjedak primjetila i ja u vagini.njega smo mazali canesten kremom kroz 3 dana i nestalo je. a ja sam se obratila ginekologici i sve joj ispričala da bi mi ona rekla: "VAŠ PARTNER NIJE MOGAO DOBITI GLJIVICE OD VAS JER GLJIVICE NISU PRIJELAZNE!" Zanima me da li je moguće da jedan ginekolog ima takvo mišljenje s tim da sam cervikalne briseve morala moliti 3 mj da mi napravi..i tek mi je onda napravila..i evo nalazi su ok osim sto imam gljivice na nalazu..te mi je prepisala geonistin vag. i 1 tabletu diflucan 150 i da terapiju ponovim poslije menge. pa evo zanima me jer su me sad prosle gljivice..a uskoro ce mi proci menga da li da koristim geonistin vag iako nemam gljivice(po uputi ginekologice). i da li trebam priomjeniti ginekologicu? jer mi je rekla da ona ne moze pomoci u slucaju gljivica i da se ja malo obrazujem po google-u i da popravim imunitet: sad

unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gljivice su i te kako spolno prenosive. Ako se iste vraćaju nužno je duže vrijeme liječenje na usta vas i partnera. Važno je isključiti da se ne radi o upali uz neke baterije, dakel napraviti cervikalne briseve.
Svakako poraditi na imunološkom sustavu, izbaciti šećer iz prehrane, koristiti laktobacile i sl.

Nazad
1 ... 43 44 45 46 47 48 ... 62
Naprijed