Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Liječenje Candide


Autor Poruka

Mateic

04.11.2016. 23:20

Postovani!
Pila sam tablete (clavius) i kad sam ih do kraja popila pocelo me jako dolje cesati..citala sam da hrastova kora pomaze te sam to probala koristiti no nije nista proslo..iscjedak mi je jaako gust i mokrim vise nego inace,a ne pijem bas. Ti simptomi mi se podudaraju s gljivicnom infekcijom,ali me zanima vase misljenje. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

05.11.2016. 19:25

Uzmite CAnesten vaginalete i kremu za izvana.

Creative.chaos

08.11.2016. 18:15

Poštovani doktore,

s obzirom na upalu mokraćnog mjehura i dvije bakterije koje se nalaze u rodnici te koje su uzrokovale jaku upalu, da li uz prepisanu terapiju (vaginalete Geonistin i Klotrimazol te antibiotik Doksiciklin) smijem koristiti kremu Vagisan Myko (na bazi Klotrimazola)? Canesten i Plimicol više ne pomažu, a za ovu kremu me zanima da li ju smijem koristiti jer su se na vaginalnom području pojavile vaginalne ranice i natečenost.

Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

08.11.2016. 21:40

Možete koristiti i te preparate.

Selma90

14.11.2016. 11:20

Poštovanje..radila sam nalaze brisa vagine aerobno i brisa cerviksa aerobno.Rezultati su bili sljedeći:bris cerviksa je bio sterilan,a u brisu vagine je nadjena Candida spp.br. bakterije CFU/ml.sto dalje da poduzimam i dali je dovoljno da moj partner koristi samo kremu Canesten na spolovilu?Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

14.11.2016. 22:25

Dovoljno je a vi vaginalete Canesten tri večeri.

srijeda123

15.11.2016. 22:00

Poštovani,
sljedeći tjedan naručena sam kod privatnika i znam da se terapija koju mi propiše doktor plaća, a vjerojatno i hoće zbog upale i kandidijaze...sad me zanima terapija partnera, može li ginekolog i njemu propisati neke lijekove ili da on ode kod doktora opće prakse? kako točno to ide?

Dejan Šakoronja, dr. med.

16.11.2016. 14:55

Neka si uzme u apoteci Plimycol ili Canesten kremu.

mela5

19.11.2016. 15:45

Postovani,
Vec par dana imam gusti bijelo-roza iscjedak koji ima dosta jak miris, pecka pri mokrenju i nelagoda mi je. Znala sam prije imati gljivicnu infekciju ali ne bi bio takav iscjedak. Uzimala sam vaginalete i proslo bi. Samo sto bi se cesto vracalo. Trenutno sam uzela Canesten 3 kremu s aplikatorima za 3 veceri dok ne odem ginekologu. Prije dva dana sam imala crijevnu virozu i inace mi je slabiji imunitet. Jel moguce da je od toga? I je li to gljivicna infekcija ili nesto drugo?
Hvala unaprijed na odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

19.11.2016. 18:10

Probajte s navedenom terapijom premda mislim da se radi o mješanoj flori ili bakterijskoj vaginozi i da će Canesten samo djelomično ukloniti smetnje.

neznamvise

01.12.2016. 13:35

Postovanje. Nedavno sam pila antibiotike i dobila gljivice. Ginekolog mi je pripisao vaginalete, sest lomada, svako drugu vecer. Isto tako mi je pripisao medazol tablete, takodjer i za partnera i rekao da ih popijem nakon sto iskoristim sve vaginalete. Uz medazol sam pila i probiotike, ali i dalje osjecam blago peckanje, i imala sam neugodan odnos s partnerom. Sta dalje da radim, da li da opet koristim vaginalete. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

01.12.2016. 21:50

Probajte tri večeri Canesten vaginalete i dalje Linex lady comfort 2x na tjedan.

dnna

08.12.2016. 11:25

Postovani, zanima me da li candida izaziva rak? Imam ceste gljivicne infekcije, pa sad poprilicno zabrinuta. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

08.12.2016. 17:55

Ne može.

naima16

09.12.2016. 16:00

Imala sam simptome vaginalne gljivične infekcije - gust iscjedak, u toku seksualnog odnosa bijel i sirast, svrab; ali ne i peckanje, natečenost i neugodan miris. To se pojavilo sve prije desetak dana i koristila sam češnjak, ulje kantariola i čajevca, povremeno. Već tri dana nema svraba, seksualne odnose nisam imala, a iscdjedak na donjem rublju je neuporedivo manji.. S obzirom na to da mi je ovo prvi put da dolazim u susret s tim, kako da znam da li sam se riješila gljivične infekcije, jesam li je uopšte imala i ako jesam, kako da spriječim da se pojavi opet, makar na par mjeseci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

10.12.2016. 00:00

Niste se rješila. Sumnjam u učinkovitost navedene terapije.

sannya

11.12.2016. 21:40

Poštovani doktore...ovako već 2 dana imam problema sa svrbežom rodnice i peckanjem kod mokrenja te lagani iscjedak neugodnog mirisa...isti takav problem sam imala prije neka 4 mj kada sam to riješila Canestenom za 3 večer + krema...sad mi se to ponovno pojavilo..a i primjetila sam da su mi zadnja 2 spolna odnosa bila bolna , al kod dečka nema nikakvih simptoma...zanima me da li smijem ponovo korisititi taj canesten za 3 večeri + kremu? ili kako na neki drugi način se toga riješiti...zahvaljujem unaprije

Dejan Šakoronja, dr. med.

12.12.2016. 16:20

Ponovite terapiju svakako. Partner nek se maže također bez obzira ima li simptome ili ne.

Vanja555

22.12.2016. 21:05

Poštovani,
imam učestale probleme sa kandidom već par godina, koristila sam razne vaginalete i terapije od strane ginekologa, ali uvijek se nažalost vraćaju. Psihički me to iscrpljuje i sve teže podnosim borbe. Zadnji put nisam ni znala da imam gljivice jer nisam imala simptome i imala sam odnos sa dugogodišnjim partnerom i on je dobio crvenilo na penisu drugi dan i tek onda sam iscjedak primjetila i ja u vagini.njega smo mazali canesten kremom kroz 3 dana i nestalo je. a ja sam se obratila ginekologici i sve joj ispričala da bi mi ona rekla: "VAŠ PARTNER NIJE MOGAO DOBITI GLJIVICE OD VAS JER GLJIVICE NISU PRIJELAZNE!" Zanima me da li je moguće da jedan ginekolog ima takvo mišljenje s tim da sam cervikalne briseve morala moliti 3 mj da mi napravi..i tek mi je onda napravila..i evo nalazi su ok osim sto imam gljivice na nalazu..te mi je prepisala geonistin vag. i 1 tabletu diflucan 150 i da terapiju ponovim poslije menge. pa evo zanima me jer su me sad prosle gljivice..a uskoro ce mi proci menga da li da koristim geonistin vag iako nemam gljivice(po uputi ginekologice). i da li trebam priomjeniti ginekologicu? jer mi je rekla da ona ne moze pomoci u slucaju gljivica i da se ja malo obrazujem po google-u i da popravim imunitet: sad

unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

23.12.2016. 18:05

Gljivice su i te kako spolno prenosive. Ako se iste vraćaju nužno je duže vrijeme liječenje na usta vas i partnera. Važno je isključiti da se ne radi o upali uz neke baterije, dakel napraviti cervikalne briseve.
Svakako poraditi na imunološkom sustavu, izbaciti šećer iz prehrane, koristiti laktobacile i sl.

Nazad
1 ... 43 44 45 46 47 48 ... 62
Naprijed