Liječenje Candide

anastasija123

poštovani

išla sam prije koji tjedan kod ginekologa i rekla mi je da imam neki samo iscjedak( žuti ) i dala mi je vaginalete za gljivice,kada sam ih iskoristila dobila sam mjesečnicu i nakon mjesečnice sam kupila 1 tabletu canisten
išla sam opet kod gin provjeriti dali je prošlo i rekla mi je da imam gljivice (radi se o dvije različite doktorice jel je moja na godišnjem bila )
dala mi je rojazol (partner trenutno koristi kremu canisten ) i jučer mi je bio zadnji dan vaginalete ali cijelo vrijeme sam imala žuti iscjedak imam ga i sada

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako na terapiju iscjedak nije prošao možda se ne radi o gljivičnoj infekciji. Preporučio bi pregled i po potrebi briseve na bakterije.

babylips83

Postovani dr,

Vec vise od dvije godine se bezupjesno lijecim od Candide.. Idem na redovne kontrole svaka 2-3 mjeseca na kojima se uradi VB I uvijek pokaze candidu cak I blastospore. Uradila sam sve moguce nalaze, I sve hormone ( od kojih je jedino TSH bio blago uvecan), kompletne testove na bakterije, mikroplazmu, ureaplazmu, klamidiju, Hpv tipizacija, vaginalni sekret ( bio je 6. grupa), aminski test... sve je negativno, sem ovo sto sam navela u vezi kandide. Isto sam vadila secer, bio je 5,3 pa sam radila ogtt sa insulinemijama I bio je odlican. Papa test radim svakih pola godine, uvijek bude II grupa. Bas vise ne znam sta da radim, jer nema terapije koju nisam probala, cak su I prpvjeravali na lkoje ljekove je sensitivna, ali bas nema efekta. Potpuno sam digla ruke I padam u depresiju jer mi nista ne pomaze. Pritom ja nemam apsolutno nikakvih smetnji u vidu svraba, crvenila niti iscetka. Iako mi dr uvijek napise Colpitis. Molim vas da li imate neki predlog sta da uradim???

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, probajte s probioticima koji pomažu regulaciji vaginalne flore i normaliziraju pH vagine.

Tea1106

Postovani,
Dobila sam neku gljivicnu infekciju. Ginekologica mi je putem telefona prepisala vaginalete. Dobro su djelovale i vrlo brzo mi se povukao i svrbez i crvenilo te je sve bilo u redu. Medjutim, prije 2 dana sam prestala koristiti vaginalete jer sam ih potrosila, iako mi se izgleda infekcija, s vagine, prebacila na anus. Sad je anus taj koji ima nepodnosljiv svrab. Nadala sam se da ce se povuci, no vec je proslo 4-5 dana i nista. A i bez obzira na to, zabrinuta sam da mi se infekcija ne vrati opet. Iscjedak je obilan, ali ne u boji, vec proziran te me i to nekako zabrinjava jer su poprilicno velike kolicine. Dok sam koristila vaginalete mi to nije bilo cudno, ali sad je.
Ginekologica me nije primila onda, a ne znam ako ce sada jer nema slobodan termin, pa trazim vasu pomoc.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da u ljekarni potražite neku od antimikotičkih krema koje možete dobiti i bez recepta i da njome mažete zahvaćeno područje.

stels02

Postovani
Imam problem s kandidom iz vana s kojom se vec jako dugo borim. Prije menstruacije sam koristila Canesten vaginalete pa Vagisan Myko Kombi i sad opet mazem s Canesten kremom iz vana jer mislim da sam iz nutra izljecila. Sad brine me svaki put kad namazem prece me i neznam dal je to dobro jer mi se te bjele tockice nisu bas povukle kolko god mazem. Briseve trebam ici raditi 14.12. pa cemo onda vidjet zasto je to iz vana al me zanima dal me treba peci il ne?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne bi vas trebalo peći. Možda se ne radi o kandidi. Savjetujem pregled dermatologa.

stels02

To su kao neke bijelo roze tockica i puno ih ima po usnama i oko njih i imam ih vec dugo i uvijek svrbe i povezuju se s iscjedkom bijelim i kad predem preko njih su hrapave na dodir. Zanima me koje je vase misljenje sto je to?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema opisanom moguće su gljivice, ali bez pregleda i briseva ne može se postaviti dijagnoza.

sb34

Poštovani, u zadnjih nekoliko dana primjetila sam obilniji iscjedak (1-2 puta dnevno), voden je i rublje mi nakon toga ostaje mokro. Nema neugodnog mirisa, a nakon sušenja ostaje žućkaste boje. Svrab mi se pojavio samo jutros, te sam nesvjesno počešala, da bih poslije primjetila crvenilo ili ranicu (ne znam), na vulvi (između male usne i ulaza u rodnicu), iz koje je išlo malo krvi, isto tako i bijele grudice, pretpostavljam od iscjetka. Imam 37 god., a zadnja menstruacija je bila 25.11.2017. Molim Vaše mišljenje i kako da si pomognem? Kako da tretiram crvenilo i ranicu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom moguće da se radi o gljivičnoj infekciji. Možete uzeti neku od antimikotičkih krema koje možete kupiti u apoteci i bez recepta.

tresconnu

Poštovani, prije desetak dana javilo mi se crvenilo s unutarnje strane malih usana. Također me muče povremen svrbež i žarenje.
Često liječim gljivične infekcije, ali nikad dosad nisu bile popraćene ovakvim crvenilom; jasnom linijom se vidi gdje prestaje. Prije tjedan
dana uzimala sam antibiotik zbog urinarne upale čija je nuspojava gljivična infekcija. Zanima me trebam li simptome tretirati kao
gljivičnu infekciju ili oni mogu biti posljedica neizlječene urinarne upale (još nije napravljena urinokultura)?
Zahvaćeno područje mažem kremom, ali ne pomaže, a vaginalete još ne mogu koristiti zbog krvarenja. Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom vjerojatno se radi o gljivičnoj infekciji koja je česta nuspojava antibiotske terapije. Nastavite zahvaćeno područje mazati antimikotičnom kremom, a nakon prestanka mjesčnice savjetujem i vaginalete.

xxxNinaxxx

Poštovani, molim Vas da mi savjetujete što da radim: prošli mjesec mi se pojavio vodenasti iscjedak koji je trajao 10-ak dana. Dobila sam menstruaciju, 22.12. i do jučer je bilo sve u redu, no sad se opet pojavio vodenasti iscjedak i peckanje. Gledala sam na ogledalo i vidjela na ulazu u rodnicu gušće bijele komadiće, koje sam (čistim) prstom odstranila. Uz to, s unutrašnje strane malih usana gdje god sam držala prst pojavilo se crvenilo i kao da sam time oštetila sluznicu, koja je na mjestima i puknuta. Pretpostavljam da se radi o gljivicama. Moram napomenuti da redovito održavam higjenu i idem kod ginekologa, papa test uredan (prije 7 mj). No zašto mi puca sluznica i crveni se gdje god dirnem? Čime da si pomognem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom vjerojatno se radi o gljivicama, Savjetujem pregled i neku od antimikotičnih vaginaleta i krema. Nema razloga za brigu.

Selma90

Postovanje..veceras kad sam bila na wc uocila sam da mi je izasla poveca gruda rastezljivog nazovi iscjetka..znaci u cjelini je sve.sto bi to moglo biti?ovih dana imam crvenilo vagine pa nanosim kanesten kremu..nema iscjetka niti neprijatnog mirisa,jajnici me bole..a prije 15 dana sam koristila Klacid antibiotik za pluca.dali je moguce da jajnici su malo uzburkani i bolni zbog tog antibiotika.hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, česta nuspojava antibiotika je gljivična infekcija. Prema navedenom kod Vas je upravo to u pitanju. Dobro je što koristite kanesten kremu. Savjetujem još i kanesten vaginalete koje se unose u rodnicu.

Selma90

Hvala Vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Nazad
1 ... 47 48 49 50 51 52 ... 62
Naprijed