lijekovi u trudnoći

gđa B.

Poštovani,

brine me što sam opeklinu na ruci mazala nekoliko dana sa Geokorton masti (u drugom mjesecu trudnoće). U uputstvu piše da nije preporučljivo za trudnice, međutim, to sam nažalost vidjela tek naknadno. Možete li mi reći postoji li kakav rizik zbog toga, te koliko je to štetno za bebu?
Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji rizik za dijete.

magdalena_m

Poštovani,
Prošli tjedan partner i ja smo imali nezaštićen odnos s ejakulacijom za vrijeme ovulacije. Dva dana nakon toga morala sam popiti terapiju sumameda. Ukoliko se ispostavi da je došlo do začeća, može li sumamed ostaviti neke negativne posljedice?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lijek nije teratogen te ne bi trebalo biti problema.