lindynette 20

marejur

jesam li zaštićena od trudnoće za vrijeme sedmodnevne pauze uzimanja kontracepcijskih pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da jeste.

nika108

Poštovani,

do sada sam koristila Yasmin,i upravo mi traje 7dnevna pauza koja je počela danas, ipak htjela bi počet koristit Lindynette.
Da li moram popiti prvu pilulu Lindynette danas(jučer sam popila zadnju Yasmin pilulu),ili prvog dana mjesečnice ili nakon proteka 7dnevne pauze, a da je učinak zaštite isti?

Zahvaljujem Vam unaprijed,

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, prvu tabletu novog kontraceptiva trebate započeti nakon sedmodnevne pauze. Dakle osmi dan, isto kao i Yasmin. Učinak počinje odmah.

muffin8

Lijep pozdrav,

Počela sam prvi put uzimati lindynette 20 tablete ( prvi put sam bila kod ginekologa i on mi je te prepisao i prvi put pijem kontracepcijske tablete ) 3 dan od početka menstruacije i sad završava s prvom kutijom i zanima me sljedeće :
- da li sam zaštičena za vrijeme pauze i kad trebam početi s novom kutijom tableta
- i da li bi trebala dobiti menstruaciju u vrijeme pauze ili ću dobiti u običajeno vrijeme kao i dosad

hvala puno...pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, zaštićena ste od trudnoće za vrijeme pauze. Novu kutiju počnite uzimati nakon 7 dana pauze.
Menstruaciju ćete dobiti tijekom pauze, obično dva tri dana nakon što ste uzeli zadnju tabletu.
Dakle 21 dan pijete, 7 dana pauze, a od osmog dana počnite sa novom kutijom.

muffin8

Poštovani,
Zanima me da li smijem početiti piti tablete ako nisam počela piti tablete nakon 7 dana pauze ..nego zabunom nakon 8 dana i 9 da počnem piti ..kolika se pauza smije tako smije najviše napraviti da tablete normalno dijeluju za danje..puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, možete početi i 8.dan.

Monroe

Poštovani,

doktor mi je prepisao Lindynette 20. Dobila sam mjesečnisu 14. 2. u popodnevnim satima, tek se drugi dan pojačalo i bilo vidljivo krvarenje. Recept sam tek podigla 16.2 popodne i popila prvu tabletu iz blistera.
Da li je zaštita od trudnoće smanjena?

Hvala!

tamsi86

Dobar dan pitanje je sljedece. Dali lupocet smanjuje zastitu pilula? Stvar je u tome sto sam lindinete 20 pocela piti prije 10 dana (na prvi dan menstruacije ) a 6 i 7 dan ciklusa sam popila po jedan lupocet za bolove,a danas sam imala odnos sa muzem i koristili smo kondom ali je puknuo sto nismo odmah primjetili,pa me to malo brine jeli moguce da ostanem trudna? Pijem ih uredno u minutu svaki dan. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana,
Monroe, učinkovitost kontracepcije nije smanjena.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne brinite, ne trebate dodatnu zaštitu. Navedeni lijek ne smanjuje učinak kontraceptiva.

Monroe

Hvala na odgovoru. Možete li mi reći da li lindynette 20 spriječavaju ovulaciju odmah po početku uzimanja?

Brinem se, jer sam imala nezaštoćeni spolni odnos, nakon početka uzimanja tablete.
Ovo mi je prvi blister, tj. ranije nije bilo hormonalne zaštite, a tek sam naknadno dobila odgovor od doktorice da tijekom idućih 10 dana koristim kondom zbog zakašnjenog uzimanja prve tablete.

Znači sada sam na 7. tableti, a spolni odnos sam imala nakon 5. tablete. Da li postoji opasnost od trudnoće?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

Monroe

Hvala puno!

Partneru se nakon nezaštićenog odnosa pojavilo crvenilo te peckanje na glaviću. Male crvene mrlje, te je koristio Plimycol kremu , sada se taj dio kože ''osušio'' i obnavlja se. Da li je to možda zbog reakcije na lindynette, jer i prije smo imali nezaštićene odnose te nije bilo sličnijh pojava.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nema veze sa uzimanjem kontraceptiva. Radi se o gljivičnoj infekciji vanjskog spolovila. Terapija je dobra, te neka se nastavi mazati.

zyllia

Poštovani,

trebala bih početi s uzimanjem novog blistera pilula. No, da Vam opišem što se dogodilo s uzimanjem prošlog blistera. Popila sam 21 pilulu,no u 20 dana jer sam jedan dan nakon popijene pilule imala proljev i popila dodatnu. U subotu sam dobila krvarenje koje je danas prošlo. Posljednju pilulu uzela sam prošli utorak. Kada da počnem s novim blisterom? Isto 8. dan (dakle 7 dana pauze,pa onda sljedeći dan)? Znači, to bi bilo sutra u srijedu? Što sa zaštitom? Je li ona smanjena? Jer,danas sam zvala svoju liječnicu i nije mi se javila ona,već njezina sestra te rekla da mi je zaštita smanjena. A ja sam nedavno imala nekoliko spolnih odnosa te je dečko ejakulirao u mene.

I da Vas pitam,je li istina da su zapravo već 2 sata dovoljna da se pilula apsorbira?

Oprostite na podužem pitanju.

Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Zylia, sutra krenite sa novim blisterom. Ne brinite kod Vas nije smanjena učinkovitost kontraceptiva.
Savjetujem korištenje našeg foruma gdje su pitanja vezana uz kontracepciju.

brozzka

Postovani, 7 godina radi pcos-a pila sam diane35 i bila na pauzi od 2 mjeseca te mi ginekolog propisao lindinette 30 koje koristim sada drugi mjesec.. Pojacale su mi se dlacice po cijelom tijelu, sve ih vise a pogotovo po trbuhu.. Da li su neke druge pilule djelotvornije u vezi dlacica ili mi je potrebna nekakva kontrola stitnjace, hormona..? Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana možete pokušati uzimati Yaz, Yasmin ili Qlairu. Nije nužno raditi hormone štitnjače.