LOGEST

josipa111

Poštovani,

uzimam logest tablete za odgodu menstruacije na par dana.. da li je seks siguran bez zaštite uz te tablete?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije, jer ih uzimate za odgodu menstruacije.

josipa111

Menstruacija mi je trebala doći 1. , ali kako imam ciste na oba jajnika (ginek kaže da nisu opasne) vjerojatno zato i kasni. Pijem logest tablete 2 dana, jer sam imala osjećaj kako bi mi menstruacija došla do nedjelje (uvijek znam po simptomima). Ako imam seks bez zaštite, postoji li mogućnost da zatrudnim, jesam li ikako plodna ovih dana (iako sam na tim tabletama onda) ??

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

I u pauzi ste zaštićena.

josipa111

Pardon, ali ne razumijem..kako mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ja ne razumijem način na koji uzimate pilule! Ko vam je rekao da tako uzimate?
Prekinite uzimati i pričekajte menstruaciju.

josipa111

Postovani,
tablete uzimam svaki dan po 1 zato jer sam otisla kod ginekologa jer sam htjela odgoditi menstruaciju sad par dana jer znam da bi mi dosla kroz sljedeca 2-3 dana da ju nisam odgodila. da li je moguce da sam ikako plodna ovih dana onda radi seksa bez zastite?

unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iskreno ne razumijem vas. Konzultirajte svog ginekologa.

josipa111

u biti pijem logest kako bi odgodila menstruaciju na par dana. ako sam trebala dobiti mengu kroz par dana, znaci li to da je seks bez zastite siguran?
to je jedino sto zelim znati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tada je. No takvo uzimanje ne razumijem, pa se obratite onome tko vam je takvu terapiju propisao.

Pštovanje,
zanima me namjena tableta Logest,da li su samo za kopntracepciju ili i za probleme neuredne menstruacije, policističnih jajnika i sl??
Da li će menstruacije biti redovite samo za vrijeme uzimanja tablet ili i nakon prestanka?
Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte forum o kontracepciji. Svakako su za kontracepciju kao i za regulaciju ciklusa, i još mnogo drugih stvari.
Da li će ciklus bit redovit prestankom uzimanja ne možemo znati. U većini slučajeva bude.

longi

Poštovani, šta učiniti ako se produži pauza od 7 dana, da li sljedeću kutiju logesta uzeti normalno 9 dan ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Povećavate time rizik za neželjenu trudnoću.

longi

Koliko dugo otprilike trebam kkoristiti dodatnu zaštitu, posto samo tu prvu nisam uzela na vrijeme. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tjedan dana.

Pozdrav, mjesečnica došla u noci sa 15. na 16.5. ne znam točno kad,jer je za vrijeme sna došla... prva tableta uzeta 16.5. u 19.30 h iz razloga najpraktičnijeg vremena za uzimanje. Da li je pravilno uzeta, i da li zaštita nastupa odmah?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ispravno. Od prve tablete je aktivirana zaštita.

carpe

Poštovani,
pijem logest već jedno vrijeme. Naime, kada sam imala pauzu od 7 dana i trebala početi 8. dan sa novom kutijom, zabunom sam ju popila dan ranije a to je 7. dan umjesto 8. dan. Bez obzira na to, ja sam dalje nastavila normalno piti tablete svaku večer kao i do sad. Pa me zanima, dal to nema veze što je dan ranije započeta nova kutija i mogu li i dalje tako piti 21 tabletu za redom, iako je pomaknuto za jedan dan ranije?
Hvala najljepša happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smeta. Ne brinite. Zaštita je potpuna.