mali problemčić nakon korištenja yasmin pilula

maddy

Molim Vas recite mi i što mi je činiti...pila sam yasmin pilule puna tri mjeseca, i na četvrtoj kutijici sam prestala na sredini (otalo mi je za popiti još 11 tabletica); prekinula sam naglo u dogovoru s ginekologinjom, jer nisam imala više kondicije kao prije i teško sam disala, imala sam kratki dah. nakon prestanka s popijenih 10 tabletica, nakon 4 dana nastupilo mi je krvarenjei sve ne normalno, kao prava menstruacija, trajalo mi je 5 dana kao i uvijek.
nakon svega ovog što sam Vam napisala, muči me što koristiti kao kontracepciju nakon yasmina, naime, imala sam odnose s dečkom 8. dan nakon početka krvarenja, naime, 6.10. sam prokrvarila nakon naglog prestanka uzimanja yasmina, i 13.10. sam imala odnose s dečkom, koristili smo prezervativ...no mene je panično strah trudnoće pa Vas molim za raztumijevanje i molim Vas savjet, što da koristim uz prezervativ kao kontracepciju? znam da ništa nije 100% sigurno, ali molim Vas savjetujte me, jer je moja ginekologinja trenutno odsutna.
hvala Vam unaprijed...pozdrav veliki... happy

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
pravilno korišten, kondom je vrlo učinkovito kontracepcijsko sredstvo. Učinkovitost mu se može dodatno poboljšati korištenjem spermicidnih krema.