manji ac bebe

iv@naa

Postovani..sa 30+2.BPD 7.9..FL 5.7 AC 23.8.TT 1386 g...sa 32+5 mjere bebe sljedece...BPD 8.6...FL 6.1...AC 25.4..TT.1750g..zanima me vase misljenje za mjere ac..doktor mi je rekao da beba ima mali stomak..jako se brinem..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Manji AC u ovoj dobi trudnoće ide obično sa asimetričnim kasnim zastojem rasta. Savjetujem češće UZV preglede, AFI index, fetoplacentarne protoke ploda, ležanje na lijevom boku, da se poveća uteroplacentarni protok krvi, prirast tjelesne težine ukoliko premalo dobivate itd.