Medazol

Jeremy

Poštovanje,

Kod ginekologa sam dobila Medazol tablete (3+2 na dan), dva dana zbog bakterije te Rojazol vaginalete zbog gljivica , a Medazol treba uzimati i moj partner. Prvo pitanje je pijem li npr. prve 3 tablete odjednom ili u nekom vremenskom razmaku?
A kao drugo, partner je već prije par dana dobio od svoje doktorice opće medicine jednu tabletu Fluconazole 150 mg zbog crvenila na spolovilu pa je moje pitanje je li potrebno da uzima i Medazol ili ne?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

3 odjednom pa nakon dva sata još dvije.
Svakako neka uzme i medazol.

Jeremy

Hvala Vam na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

maryane

Poštovani,

pregledom mi je utvrđena bakterijska infekcija i kao terapiju samo dobila medazol tablete 3 puta dnevno kroz 10 dana + vaginalete kroz 7 dana. No nakon 5 tablete javlja mi se konstantna mučnina i odlazak na wc svakih par sati. Doktorica mi kaže da nema zamjenske terapije za Medazol i da bi trebala nastaviti piti. Što vi mislite?

Lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbog kakve infekcije kojom bakterijom uzimate medazol?
Za sve postoji zamjena. Mislim da trebate prekinuti terapiju.

jerkovicm

Poštovani,

od svoje ginekologinje sam dobila Medazol tablete 400mg zbog pojačanog iscjetka koje trebam piti 10 dana 2×1 i Medazol Vaginalete 500mg zbog ranice na rodnici. Ali kako ja imam Raynaudov sindrom imam terapiju Decortin 5mg 1×1, pa me zanima vaše mišljenje smijem li ja te sve tablete koristiti u isto vrijeme ili bi bilo dobro da prekinem sa Decortinom dok pijem Medazol?

S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete uzimati i jedne i druge zajedno.

m.tinica

Poštovani,danas na ginekološkom pregledu mi je dijagnosticiran akutni vaginitis. Terapija uključuje Medazol tablete 1x1 za oba partnera te Medazol vaginalne tablete 2x 1 tjedno. Zanima me mogu li istovremeno koristiti tablete i vaginalete obzirom da vaginalete trebam uzimati samo dvije na tjedan? Također,mogu li imati spolne odnose za vrijeme uzimanja terapije? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite istovremeno. Ako ćete imati odnose onda sa zaštitom.

Oggy26

Postovani djevojka mi je dobila da pije medazol vaginalne tablete od 400 mg. Imala je bijeli iscjedak i smrad iz vagine, uz nju sam i ja morao piti medazol 3x2 u jednom danu, imali smo spolni odnos bez zastite, ali snosaj je bio prekinut. Menstruacija joj kasni 5 dana. U vezi smo skoro vec god dana i prakticiramo sex bez zastite i sve je do sada bilo u redu sa ciklusom, sad me zanima mogu li tablete biti uzrok kasnjenju?
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
vaginalete ne mogu biti uzrokom kašnjenja menstruacije. Preporučio bih da učini test na trudnoću.

Astrid555

Poštovani doktore,

zbog trihomonijaze (neugodan miris iscjetka) moj ginekolog mi je propisao vaginalete Medazol (uz to sam na svoju ruku kupila Lactogyn kapsule), a partneru tablete Medazol 400 mg. Za njega je rekao neka uzme 5 tableta odjednom (jednokratno liječenje). Danas ih je popio, i nakon sat vremena je počeo osjećati mučninu. Kaže da mu je baš nekako omamljeno, slabo, kao da će povraćati, ruke i noge su mu nekako teške. Kako sam čitala po internetu to je recimo normalna nuspojava, nije ni čudo nakon 2 g lijeka. Što vi kažete na to, hoće li mu sutradan proći? Ili što da radimo?
Mene još zanima trebam li možda uzeti Canesten 3 vaginalete nakon terapije Medazol vaginaletama? Može uzrokovati gljivice, ja nemam zasad nikakvih simptoma ali mogu li preventivno uzeti nakon ove terapije? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon terapije Medazolom slobodno možete uzeti Canesten. Simptomi kod partnera bi trebali prestati, ali ukoliko bi se pogoršali neka se javi liječniku.

Astrid555

Hvala Vam puno na odgovoru doktrore. Partneru su nuspojave nestale, sljedeće jutro se dobro osjećao, a ja ću preventivno uzeti Canesten 3. Iako nema nikakvog svrbeža zasad, ako neće škoditi bolje da ipak iskoristim te 3 vaginalete. Hvala i lijepi pozdrav happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nama na čemu. Pozdrav

tauriella

Poštovani,
ginekolog mi je 23.12. propisao medazol tablete za rodnicu, dva dana nakon korištenja osjetila sam iritaciju i svrbež, a 27.12. sam dobila menstruaciju i prekinula terapiju. Inače sam sklona pojavi gljivica, pogotovo nakon korištenja antibiotika, i sada me zanima da li da nastavim sa terapijom medazolom nakon menstruacije te da li bi trebala koristiti nekakve probiotike (oralno ili vaginalno) tijekom terapije medazolom ili tek nakon?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite terapiju medazolom nakon menstruacije. Nakon završene terapije možete uzeti probiotike.