Menstracija , molim za savjet

pavlov

Postoani dr.Imam 45 godina i vec 1,5 godina kako mi je menstracija pocela da sara Dobivam svaka 3-4 mjeseca nekad se pojave samo par kapi neka malo duze Zadnja menstracija bila u aprilu,
Idem na redovne ginekoloske preglede Zadnji bio tacno prije 2 sedmice gdje je uaradjen ultrazvuk i papa test,Na pregledu sve bilo ok , hvala bogu Dr mi rekao da imam ovulaciju vidio po sluzi, Sad 2 sedmice poslije pregleda odjednom me zabilao donji dio stomaka u preponi Bol odjednom dodje kao ubod kao da se nesto vrti Poslije bol predje na kukove i ledja Otisla sam juce svom kucnom dr pregledao i uradio ultrazvuk I bilo sve ok hvala bogu i dao da vadim nalaze sto sam jutros uradila Iskreno dr nije siguran sta je njegovo misljenje je da bi moglo biti od misica jer se intezivno bavim fitnesom vec 2 mjeseca.Od jutros opet imam te cudne bolove na desnoj strani prepone Odjednom mi vruce zojim se pa prodje da bi sad vidjela na vesu da sam prokrvarila.Posto nemam vise redovno menstruaciju mogu samo da predpostavim da je menstracija .
Moje pitanje je sljedece Da li je normalno da ovako ziga jajnik kad treba da dodje menstracija i ako sam bila kod ginekologa prije dvije sedmice da li treba opet da odem
Koliko puta zene u klimaksu treba da idu ginekologu u godini I da li bi dr na zadnjem pregledu prije 2 sedmice vidio da nesto nije u redu
Hvala vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tegobe koje navodite česte su u klimakteriju od valova vrućina, senzacija u donjem trbuhu, znojenja i sl.
Ako ste bili na pregledu nema smisla da ponovno idete. Kontrolirajte se dva puta na godinu.

Tanjaa77

Postovani,
20.05.2015 dobila sam mjesečnicu. Ali trajala je do 03.06.2015. Bila je tamne boje I oskudna. Pomislila sam da je od stresa , jer u tom periodu imala sam prilicno puno stresa. Onda sam dobila 24.06.2015 I trajala je normalno , do 30.06.2015. Sad sam ponovo dobila 08.07.2015. Krvarim kao kod redovnog ciklisa , ali osecam ponekad slabog bola u donjem delu trbuha. Imam 37 godina, troje dece, nikad nisam imala abortus I uvjek sam imala redovan ciklus(nisam samo znala u kolko sati treba da dobijem).
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nažalost neću vam biti od velike koristi. Nešto od ovih krvarenja nije bila menstruacija već neuredno krvarenje. Sugeriram pregled i UZV.

anamaria2703

Postovani,
Imam 18 godina,prvu menstruaciju sam dobila sam 14godina. Imala sam ju redovito,trajala mi je tocno 7dana. Kada sam napunila 17 godina,tu su se pojavili prvi problemi,kasnila mi je po 2-4mj stime da nisam imala spolni odnos,otisla sam kod ginekologa i on mi je rekao da imam ciste na oba jajnika koje ako ne puknu same da ce mi prepisat tablete. S time da mi tablete nisu trebale jer sam ju odmah drugi dan domila kad sam bila kod njega . Od tog dana imala sam ju redovito znalo mi se dog da mi kasni jedan do dva dana i nisam se bojala .
Dogodilo mi se to i molim za savjet : zadnju menstruaciju sam imala 23.06.2015. bila je uredna i nije mi kasnila,sada sam trebala dobit 20.07.2015.stime da mi je kasnila 4dana i dobila 25.07.2015.navec oko 11h urinirala sam i kako sam se obrisala vidjela sam krvavi papir uzasne bolove sam imala koda mi neko reze maternicu popipa sam ketonal da me malo popusti,ujutro kad sam se probudila opet sam urinirala stime da na ulosku nije bilo nista i urin je bio svjetlo tamne boje ali crven,tijekom dana osjecala sam manju boli ali od mennstruacije nista . Sada me zanima dali je to normalno ili? Prestrasena sam jako,spolni odnos nisam imala nesto je drugo na stvari a sto neznam? Molim za pomoc.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema iznesenoj priči mislim da je sve u redu s vama. Ako imate bolne menstruacije možete uzimati Ketonal dalje tijekom idućim menstruacija.

anamaria2703

Hvala vam. Znaci normalno je sto sam ju imala jedan dan iako je bila samo kada sam urinirala i nakom tog dana poslje nista vise koda ju nisam ni dobila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Salome

Poštovani,
mjesečnicu sam trebala dobiti sutra,dakle 29.7. ali kako idem na more 3.8. a mjesečnice mi traju po 7 dana ginekolog mi je dao Diane35 i rekao da ih počnem piti par dana prije ciklusa i tako sam napravila,ali sinoć sam najprije primjetila smeđi iscjedak a danas i krv uz lagnu bol u trbuhu,...dali sam sad dobila,dali da ih prestanem piti ili šta da radim?
Unaprijed zahvaljujem na ogdovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno će doći uskoro za koji dan prema opisanom.

kiki02

Dobar dan, imam redovite menstruacije 28-30 dana oduvijek. Danas mi je 30 dan i nemam nikakve simptome da cu dobiti, ni grudi me ne bole. Imala sam odnose s kondomom 16,17,18 dan ciklusa i 23 i 24 malo bez, malo sa kondomom, ejakulacija van rodnice ali uvijek prakticiramo tako nakon 20 dana ciklusa. Mogu li napraviti danas test na trudnocu i da li je potrebno ga raditi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imate odnose bez zaštite stoga napravite test ovih dana.

kiki02

Napravila sam test, clearblue iz drugog urina i pokazuje negativno. Mogu li ga smatrati tocnim i pouzdanim?
Sto bi mi moglo uzrokovati kasnjenje menstruacije? Bila sam kod ginekologa u 9 mjesecu i svi su nalazi bili u redu. Jedino sto mi se dogodilo je to da sam se u posljednja tri mjeseca udebljala 3 kg.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda se ne radi o trudnoći. O ostalim uzrocima izostanka pročitajte prijašnje posteve koji govore o uzrocima kašnjeja menstruacije.