menstruacija

avgust

Postovani,imam 29 godina i neredovnu menstruaciju.Krajem meseca idem na letovanje i iz tog razloga sam otisla kod ginekologa da mi prepise tablete koje ce da mi podese menstruaciju,prepisao mi je primolut-nor-5.Prvog sam popila jednu tabletu i na pravila sam pauzu od tri dana,smatrala sam da cu mnogo rano da dobijem menstruaciju,medjutim ja sam 4.7dobila mestruaciju.i jutros sam pocela da pijem lekove,da bi zaustavila krvarenje i dobila menstruaciju do 17.7.
Zanima me Vase misljenje.da li to moze da bude opasno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vi niste slušali upute svog ginekologa. Ne možete popiti jednu tabletu i onda prestati a nakon toga kad je već menstruacija krenula nastaviti s uzimanjem.
To se tako ne radi. Ako ste dobili menstruaciju Primolu Nor dalje ne uzimate.

avgust

Ja sada nema menstruaciju i zanima me da li da nastavim do kraja da pijem tabletice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

zulu

Poštovani.

Sa curom smo imali odnos 13.06.2015. , menstruacija je trebala nastupiti 15.06.2015. , no mešutim ona je kasnila....
30.06.2015. napravili smo BETA HCG i rezultat je bio <0,100 IU/L

A menstruaciju smo konačno dočekali 04.07.2015. no mešutim ona je trajala samo 2 dana i bila je veoma slaba.

Zanima me dali je normalno da zakašnjela menstruacija bude slabija i kraća ? Postoji li mogućnost trudnoće ? Jesmo li dovoljno sačekali prije nego smo išli vaditi BETU?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Beta je negativna i imala je menstruaciju. Stoge ne trebate brinuti.