menstruacija dva puta mjesečno

cicamaca

Molim Vas da mi odgovorite na sljedeće: Koji razlog može biti, da mi je menstruacija dva puta mjesečno. Tačnije, redovnu menstruaciju sam imala, na svakih 28 dana.
U zadnjih par mjeseci, skoro svaki mjesec imam dva puta mjesečno ciklus. Zadnji ciklus sam imala 02.09. i ponovo dobijem, jučer 22.09.
Napominjem da sam bila kod ginekologa, prije dva mjeseca. UZV i pregled je bio uredan. Napomenuću da imam česte upale mokraćnih kanala... Može li to da ima neke veze sa ciklusom?
Hvala Vam puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ciklus ispod 24 dana uglavnom je anovulacijski. Savjetujem da potražite pomoć svog ginekologa ako ništa drugo zbog terapije da se ciklus vrati u normalu( gestageni, oralni kontraceptivi i sl)