menstruacija koja kasni

gagulina

Postovani doktore, imam 41 godinu. Menstruacija mi je inace dolazila na 23-25 dana, medjutim pretproslog meseca je dosla 29.dana prvog dana je krenula normalno, da bi 2,3 dana potom skoro skroz prestala (vrlo malo), pa onda nastavila jos 3,4 dana normalno da ide (sve ukupno je trajala 8 dana sa tim prekidima). Nisam imala tog meseca seksualne odnose. Medjutim ovog meseca, sam imala odnos sa kondomom, koji je u toku odnosa pukao (primetili smo na vreme i prekinuli odnos, tako da nije ni doslo do ejakulacije). Sada mi ciklus kasni, danas je 31 dan. Mogucnost trudnoce je predpostavljam nikakva, ali opet razmisljam o tome. Da li je moguce da je doslo do poremecaja hormona sa obzirom na prethodni mesec i moje stanje kao i sadasnje kasnjenje menstruacije. Koliko jos da cekam dana, da vidim da li cu dobiti?
Unapred zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da će nastupiti za koji dan. Pričekajte menstruaciju još koji dan.