Menstruacija poslije abortusa

Irabella

Poštovani,

Imala sam abortus 12.03.2013 i nekoliko dana nakon toga javilo se krvarenje koje je trajalo nekih 10 dana, juče, 21. dan nakon abortusa ponovo počinem krvariti, mislim da je u pitanje menstruacija jer svi simptomi ukazuju na to, da li je to normalno s obzirom na to da mi je doktor rekao da bih trebala dobiti nakon 4 tjedna? Unaprijed hvala.

L.P.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Ne brinite.

trbica95

Poštovani,

Molim Vas da mi date par informacija, budući da pri odlasku iz bolnice mi nisu rekli niti ukazali gotovo na ništa...
Imala sam a.a. 18.3.2014. (VA + CURETTAGE). Budući da nikad prije nisam rađala, nakon zahvata dali su mi antibiotsku zaštitu Zepilen 1,0g intravenozno. Nisu mi pripisali nikakve ostale antibiotike. Sad čitam da puno žena pije neke antibiotike nakon abortusa, je li to potrebno ili ne?

I imam još par pitanja... Nakon koliko se mogu početi normalno baviti fizičkom aktivnošću (sport)? Da li je normalno da imam smeđi iscjedak i ponekad bolove u donjem dijelu trbuha? I za koliko da očekujem sljedeću menstruaciju?

Zahvaljujem na Vašem vremenu i pomoći!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obično se daje antibiotik kroz nekoliko dana i ergometrin.
Možete trenirati nakon mjesec dana od zahvata. Menstruaciju ćete dobiti nakon mjesec dana od zahvata.

trbica95

Zvala sam i svog ginekologa, bio je na putu taj dan, pa mi je sestra rekla da nema smisla uzimat antibiotike nakon tjedan i pol, odnosno sada već 2 tjedna. Ali s druge strane da bi se antibiotici trebali uzimat u slučaj krvarenja ili/i bolova. Bol mi se javlja samo ponekad i kratka je, a što se tiče krvarenja, imam samo taj smeđi iscjedak... Vaša preporuka? I nakon koliko da se naručim za gin. pregled?
Hvala!

Nadica90

Postovani doktore,
da li cu moci da zatrudnim i postanem majka ako prvu trudnocu zavrsim abortusom? Postoje li nacini da se utvrdi da li bi sledeca trudnoca mogla da se iznese nakon zahvata?
Veliki pozdrav. Zabrinuta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trbica nakon deset dana ne treba ta terapija.
Sad nema smisla ali nakon zahvata isti dan je imala smisla.
Uzv pregled se radi nakon 10 dana od zahvata, no ako ste u redu onda nakon prve menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ja ne znam i to vam nitko neće garantirati.
Svakako ako zahvat izvede stručno će vjerovatno danas sutra doći do trudnoće.

trbica95

Puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

curicaaa

Postovanje, imala sam spontani i kiretazu u 8/9 nedelji u februaru oko 19tog. Phd nalaz mi je bio uredan i na kontroli mi je sve bilo dobro. Eh Menstruaciju nisam dobila prosli mjesec vec evo kao da ce doci danas ili sutra. Zanima me da li mogu poslije prve menstruacije opet pokusavati za bebu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte ipak par mjeseci.

trbica95

Opet se javljam... Nedavno mi je ginekolog dao Duphaston tablete, budući da mi se nije zaustavljalo krvarenje nakon a.a. Dok sam pila tablete krvarenje je stalo, onda se opet pojavilo iako veoma slabo (ginokolog mi je rekao da bi to trebala biti menstruacija) i nakon toga sve super, nema krvarenja.
Prošli petak sam bila na gin. pregledu, nalaz mi je uredan, endometrij zadebljan, jajnici super rade i upravo sam bila u stadiju ovulacije. Međutim, sinoć sam počela opet krvarit. Jel to opet menstruacija ili što? Molim pomoć i unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, vjerovatno se radi o menstruaciji.

Antonina2709

Postovani,
Imala sam kiretrazu i krvarila sam samo taj dan. Poslje 12 dana opet sam lagano krvarila 7 dana. Nije me bolio stomak i bilo je manje krvi nego kao kod normalne menstruacije. Zanima me jeli to bilo samo krvarenje ili menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati o kakvom se krvarenju radilo. Menstruaciju trebate dobiti oko mjesec dana nakon zahvata.

Antonina2709

Uredu, ali vjerovatno nije bila menstruacija? Da znam kada da ocekujem sljedecu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za mjesec dana od zahvata.

Monnie95

Htela bih pitati imala sam abortus 16.09.2016 krvarila sam dva dana i toliko.Sada imam kafeno pranje pomalo dal je to normalno i kad trebam dobiti redovnu menstruaciju pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Kroz mjesec dana.