Menstrualni bol u trudnoci hitno

Anabella12

U 14 sam tjednu trudnoce. Imam bolove u donjem dijelu stomaka i ledjima koji su povremeni i prisutni su od pocetka trudnoce. Posljednji put sam bila kod ginekologa prije 13 dana i rekao mi je da je sve uredu da je bol moguca zbog ligamenata i da popijem tabletu protiv bolova u vidu paracetamola. Medjutim , ja tablete izbjegavam a danas su mi poceli bolovi u preponama kukovima i ledjima , te bol u donjem dijelu stomaka slicna menstrualnoj boli. Imam kontrolu za dvije sedmice. Da li je moje stanje hitno? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su tegobe prisutne od početka trudnoće mislim da se ne radi o hitnom stanju.
Svakako bi dobro napraviti cervikalne briseve, urinokulturu, crp, cervikometriju itd.