mirena

mara0

Dobar dan. Imam mirenu 2 godine. Prezadovoljna.nikada nismo imali odnos do kraja. No zbog nekih obiteljskih ptoblema pila sam za spavanje Sanval...dali to steti kontracepciji. I nekako mi se javio strah od 3 trudnoce... imam 2. Djece. U 2 mj. Mo je menstruacija bila 13.02a ova 9.2. Malo je uranila odnos u 2 mj.je bio 25.02.znaci proslo je vise od mj.dana..zbog nekakve fobije sam nakon 18 dana od odnosa vadila betu koja je iznosila 1.20.rekli su mi da je to neg.i da nista ne utjece na rez.i danas obican test mi je neg. Strah me da mozda tablete za spavanje ne utjecu na rezultat? no ipak mislim nakon toliko vremena od odnosa svaki bi bio pozitivan. Smatrate li da previse panicarim...uz mirenu imam oskudan ciklus koji je bio ovaj mj.ali citam o laznim menstruacijama pa me i to poplasi...a testurala se jos i iza menstr.i sve je neg. I beta i testovi...betu sam radila 18 dan nakon odnosa a menstr.je taman taj dan zavrsila.pa me zanima vase misljenje...o tabletema i testovima i beti....hvala puno....pila sam sanval...hvala puno i nadam se odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da imate mirenu ne postoji mogućnost trudnoće. Nalaz beta hcg-a to i potvrđuje. Kod žena koje imaju mirenu menstruacije su oskudne, ponekad mogu izostati, a može se javiti i oskudno krvarenje između dvije mjesečnice.

mara0

Znaci mogu odahnuti? Smatrate li da moze odnos do kraja s mirenom? Sve je neg.i beta nakon 18 dana a imala ciklus,previse se opteretim....a nakon mj.dana i test....zbog tableta sam si umislila....nakon toliko vremena svaki bi bio pozitivan....hvala puno postovani

Ivo Balenović, dr. med.

Uz mirenu možete imati nezaštićene odnose do kraja. Ne može doći do trudnoće.

mara0

Hvala...utjecu li kakvi lijekovi kao diazepam ili nesto na njeno djelovanje. Kao na oralnu...hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Nikakvi lijekovi ne utiču na mirenu.

mara0

Hvala puno...mislim vec nema smisla panici...iza bete i testova i sve neg. 18dan od pdnosa sam vadila betu...znaci iza ciklusa...normalnog....sad je proslo 30 dana i testovi neg. Mogu se pouzdati u to? Na kontroli prije 2 mj.mirena je bila u uscu..znaci na mjestu...Kazu da nakon toliko vremena od odnosa nema neg.testa? Zar ne? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Sigurno se ne radi o trudnoći!

mara0

Hvala puno! Previse se zabrinem. Mislim da nije bilo potrebe ni raditi betu 18 dan od odnosa....a menstr.bila. Dali beta 18 dan vec bude pozitivna...i smatrate li da ubuduce nebacam novce na testove i bete?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe.

mara0

Dobar dan. Smatrate li da u plodnim danima treba dodatna zastita ili se mogu slobodno opustiti ako imam odmose ...imam Mirenu...hvala...bila sam na kontroli...ona je na mjestu...imam menstruaciju uz mirenu svakih 27 dana...redovna je...zadnja je bila 01.05...znaci krajem mj.treba biti opet ciklus...mi se pazimo i s mirenom u plodnim danima...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Mirena pruža potpunu kontracepcijsku zaštitu tijekom cijelog ciklusa.

mara0

Hvala. Prije ste napisali da slobodno ide odnos do kraja...no i tada sam nesigurna....Smatrate li da slobodno mogu uz nju ne misliti da cu ostati trudna? Meni su uz nju menstruacuje prisutne ali smanjenje...i nikad nije izostala i dali je moguce da se i to dogodi..imam je 2 god. Hvala pzno na strpljenju i stp ste tu...

mara0

Oprostite na mozda glupim pitanjima....ali samo zelim biti mirna...znaci...bezbrige mogu imati odnose do kraja? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Dokle god imate Mirenu možete imati odnose do kraja. Do trudnoće ne može doći.

mara0

Hvala puno.....sto pojasnite i umirite....dva put godisnje radim kontrolu da vidim dal je ns mjestu....Dal treba cesce ili svakih pola godine kako neki kazu? Evo samo jos toliko...

Ivo Balenović, dr. med.

Dovoljna je kontrola dva puta godišnje.

mara0

Hvala. Iduci tjedan moram snimati abdomen i bubrege pa me zanima dali to moze utjecati na Mirenu posto sam vec radila ultrazvuke da nije stetno? Lijep pozdrav...stvarno sada....

Ivo Balenović, dr. med.

To nema nikakvog utjecaja na Mirenu.

mara0

Hvala puno. Previse panicarim....radila sam ultrazvuk vsginalni 2 puta pa sad ovo...pa se bezpotrebno sjetim takvih glupih stvari....a i prije ste rekli da nista ne utjece na Mirenu...lijep pozdrav...