mirena

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav

mara0

Dobar dan. Imam mirenu skoro 2godine.pune... i redovan ciklus,svakih 27-28..dana . Vec sam pisala o mireni. Zanima me dali je nakon 2 god.moguc izostanak menstruacije i sto tada napraviti? Kao kod nekih žena.. tada moj gin.je rekao da ako nisam da ni necu...no...neznam ...mene je toga strah...zanima me vase misljenje...hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u oko 20% žena koje imaju mirenu postupno može doći do izostanka menstruacije. To se javlja kao posljedica djelovanja mirene na endometrij (sluznica maternice), nije opasno, niti umanjuje učinkovitost.