MIRENA NA TERET HZZO

jopicajopa

poštovani,
molim vas za informaciju tko ima pravo na besplatnu mirenu, tj na teret hzzo? ima li i za to uvjet više od 35 g i broj djece? ako imam 38 i troje djece mogu li ju dobiti besplatno i koja je procedura? uz to sam blago anemična, kažu da i to ima veze, te koliko treba biti anemična za to?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Više od 35 godina, obilne i dugotrajne menstruacije unazad 6 mjeseci uz izrazitu anemiju.
Samo tada. To odlučuje vaš ginekolog.
Prema opisanom mislim da nemate pravo.

jopicajopa

hvala, na nekim stranicama se navodi samo jedan od tih uvjeta da je dovoljan, pa mi bilo čudno. hvala još jednom happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

jopicajopa

a ako uz već navedeno imam i miom? imam li onda pravo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napisao sam vam indikacije. Miom ne mijenja stvar.