Mišljenje ??

Jelena007

Poštovani
Čitam Vas vec duze vrijeme a sada bih postavila jedno pitanje. Imala nezasticeni odnos koji je prekinut te nije ni nastavljen.Zabrinuta sam bila te sam dan pred menstruaciju otisla privatno ginekologu gdje mi je nalaz ovakav
Uterus normalne veličina
Endometrij homogenog ehogenog odjeka 0,48 cm
Ovrij obostrano uredne velicine

Doktorica je rekla da u te debljine endometrija je nemoguca trudnoca.
Molim VAs vase misljenje
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Isto to mislim.

Jelena007

Puno hvala.
Moje poštovanje
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

miki 5

Postovani,
Trudna sam 33 tjedana. Inace me kroz trudnocu prati iscjedak i moram nositi dnevni ulozak...ali zadnjih par dana je intenzivniji,da i dnevni zna promociti,zuckaski i ima neki miris. Prije 5 dana sam bila kod ginekologa i spomenula mu to,ali nije komentirao,obavio je pregled i uzv te rekao da je sve ok i slijedeci put idem na bris... urinokultura pokazuje klebsijelu u mokraci. Trebam li se brinuti? Citam po internetu da je normalan iscjedak,ali opet me brine... zbog kolicine i boje i mirisa... Sto da radim? Od cega bi bio tako intenzivan? Ovih par dana sam dosta na nogama i radim,da nije zbog opterecenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravit će se bris rodnice za jedan tjedan. Do tada ne trbe ništa.

miki 5

Za tj dana idem na bris,nadam se da ce do tada biti ok jer je iscjedak dosta intenzivan i neugodna mirisa...
Uglavnom,sada sam u 34 tj trudnoce, prije 2 mj mi se u urinokulturi pojavila klebsijela pneumoniae. Popila sam jednu "rundu" antibiotika, no i dalje je prisutna,ali ne u velikoj kolicini 10 na 3/ml. Ginekolog bi mi sada prepisao drugi antibiotik,ali me je prije toga poslao urologu. Urolog je napisao terapiju:fosfmicin ranbaxy 3g jednokratno,potom provesti profilaksu 3 g svakih 10 dana kroz 6 mj. Kod svog ginekoga sa time idem iduci tjedan,tj da mi prepise taj lijek. Zanima me sto vi mislite o tom lijeku, da je siguran za bebu i kasnije dojenje? Objasnio mi je da je to neki novi lijek...ali mene vise brine da je ispravna terapija s obzirom ma moje stanje. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

terapija je prema opisanom ispravna.

miki 5

Vise od te klebsijele me muci iscjedak. Za tjedan dana idem na kontrolu,ali brine me jer je obilan i inace zutkast,a danas vodenkast,stalno su mi gace ili dnevni ulozak mokri...onako malo gusci u sredini i jako vodenkast...uopce ne mogu razaznati da li od mokrace ili od plodne vode. Citam da se plodna voda moze izlaziti van. Kada prepoznati curenje plodne vode,puknuce vodenjaka od eventualne molrace? Radi se prvoj trudnoci,a uvijek sam mislila da cu znati kada pukne vodenjak,da ce to curiti,sada citam da moze lagano istjecati...
Molim za pomoc...

Marina26

Poštovani, molila bih Vas za pomoć. Naime,tijekom odnosa u odredenom polozaju znam osjecati bol duboku u gornjem dijelu abdomena. Ta bol nije uvijek prisutna nego samo je osjetila par puta tijekom mog aktivog spolnog zivota koji traje 4 godine. Pošto sam bila prošli mjesec na ginekološkom pregledu te mi je ginekolog obavio komlpetan rutinski pregled ne znam o cemu bi se ovjde trebalo raditi. Tu bol sam ponovo osjetila sinoc prilikom odnosa. Molila bih Vas za pomoc. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miki plodna voda nije pjenušavi žučkasti iscjedak. Svu terapiju imate i ne vidim problem kod vas. Popijte je prema shemi do kraja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marina, bol u gornjem dijelu abdomenu nije domena ginekologije. Ako ste bili na pregledu i ako je sve ginekološki uredno, trebate se javiti obiteljskom liječniku, napraviti i druge pretrage koje su vezane za gornji abdomen.

Marina26

Poštovani,ispricavam se moja bol se nalazi u donjem dijelu abdomena. Čitajući neke postove automatski sam napisala gornji dio. Da li to mijenja Vaš odgovor ? Ne znam da li ta bol moze biti povezana da sam pocela intezivno vjezbati i aktivno se kretati. Hvala

rosamaria123

Poštovani, u 12 mjesecu prošle godine PAPA test mi je pokazao HPV visokog rizika. Pila sam par mj beza glukane i danas je PAPA test stigao uredan. Briseve nisam radila, doktorica je rekla da dodem na redovnu kontrolu za 6 mj, znaci li to da sam se rjesila HPVa, znam da je to virus i da se moze vratiti ako padne imunitet al nadam se da je sada pod kontrolom ako je PAPA uredan. Ili se trebaju raditi i brisevi? Hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marina posjetite ginekologa da ustvrdi da nije ginekološki uzrok. Moguće da vas bole trbušni mišići od vježbanja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rosmaria na papa testu se ne može vidjeti da li se radi o hpv u visokog rizika. Savjetujem da napravite genotipizaciju na hpv.

rosamaria123

krivo sam slozila recenicu
papa test je pokazao hpv ? i onda je dr radila briseve i pokazalo je pozitivan hpv visoki rizik
pa sada pitam bi li isto tako bilo na nalazu hpv pod upitnikom da ga imam jos ?

manuela1990

Poštovani,

pila sam Yaz pilule 3 godine i prestala prije 6 mjeseci. Menstruacije su mi otada neredovite, npr. zadnje su bile 29.05.; 01.07. i 16.08. Ginekologinja mi svaki mjesec preporući da napravim test na trudnoću koji je uvijek negativan. Tijekom vremena dok sam bila na Yazu sam dobila 2 fibroadenoma na dojkama, ali me ginekologinja želi opet vratiti na Yaz bez obzira na fibroadenome. Uz to, vec 2 mjeseca imam žućkasti iscjedak kiselkastog mirisa za koji ginekologinja tvrdi da je u skladu s godinama (26).
Možete li mi reći da li je pametno ponovno piti kontracepciju i da li postoji drugi način da menstruacije budu redovite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poslušajte upute vaše ginekologice i PAPA test ponovite za 4-6 mjeseci.

miki 5

Poštovani,
35. tjedan trudnoće je pri kraju te čekam nalaz brisa. Dr. je rekao da je to srandardna pretraga, da li mi možete objasniti zašto? Budući da imam klebsijelu u trudnoći, dr me uplašio da beba po porodu može čak i sepsu dobiti, pa me zanima da li je u takvim slučajevima potreban carski rez ili mogu ići na vaginalni?
LP