Mišljenje

Jelena007

Poštovani doktore
31.07.2016 imala spolni odnos koji je prekinut te nije ni nastavljen .Ali ja sam se uplašila trudnoće pa sam dan pred menstruaciju otišla kod ginekologa gdje je nalaz ovakav:
Uterus:normalne veličine
Endometrij: homogenog ehogenog odjeka 0.48 cm
Ovarijomgbostrano uredne veličine

Tu mi je isključila trudnoću a 19.08.2016 sam i dobila menstruaciju koje su mi da napomenem uredne svakih 27 dana te traju 5 dana.

Bolovi u donjem djelu stomaka i osjećaj desnog jajnika mi se događa već u par ciklusa gdje nakon menstruacije prođe 3-4 dana i tada počinju bolovi.

Ponovno sam otisla radi tih bolova kod ginekologa 31.08 gdje je nalaz ovakav:
UZV utures AP 3.42cm,FC 7.01,endometrij 0.64 cm.
3D prikaz:prikazuju se dva roga maternice koji su razdvojeni septumom duljine 1.54 cm ,te se nastavljaju zajednički prema cerviksu.
Desni rog ( kavum) širine 0.90 cm lijeci 0.78 cm.
Desni jajnik 3.68x2.36x2.55 cm sa prednjačećim folikulom 1.49x1.45 cm
Lijevi jajnik 2.18x2.08x1.80 cm

te da učinim KKS,transaminaze ,urea,kreatinin,PV,GUK i hormone štitnjače.

03.09.2016 javljam se sa bolovima u donjem djelu stomaka na hitni prijam gdje me je uputila liječnica obiteljske medicine radi isključivanja slijepog crijeva.
Tu su mi uradili kompletnu krvnu sliku i urin.
Leukociti 9.3 ref 3.4-9.7
Eritrociti 3.89 ref 3.86-5.08
Hemoglobin 114 ref 119-157
Hematokrit 0.335 ref 0.956-0.470
Mcv 86.1 ref 83.0-97.2
Mch 29.03 ref 27.4-33.09
Mchc 340 ref 320-345
Rdw-cv 12.7 ref 9.0-15.0
Trombociti 318 ref 158-424
Mpv 9.0 ref 6.8-10.4

Aspartat Aminotransfereza 15 ref 8-30
Alanin aminotransferaza 16 ref 10-36
Alkalna fosfataza 107 ref 54-119
gama glutamiltransferaza 16 ref 9-35
alfa amilaza 92 ref 23-91
Laktat fehidrogenaza 165 ref 0-241
glukoza 5.6 ref 4.2-6.0
Urea 4.3 ref 2.8-8.3
kreatinini 79 ref 42-80
bilirubin 6 ref 3-20
CRP 4.02 REF DO 5.0
BETA HCG 0.5 REF 0.0 DO 6.0
natrij 137 ref 137-146
kalij 3.7 ref 3.9-5.1

Urin
IZGLED zamućen ref bistar
BOJA tamno žuta ref žuta
SPECIFIČNA TEZINA 1.030 REF 1.002-0.030
PH 5.5 REF 4.5-9.0
NITRITI NEG
PROTEINI NEG
GLUKOZA NEG
KETONI NEG
UROBILINOGEN NORM
BILIRUBIN NEG
KRV NEG

Eritrociti 1-2 ref 0-2
Leukociti 0-1 ref 0-2
Epitelne stanice pločaste malo
Sluzi dosta
bakterija dosta

Pri svjesti ,kontaktibilna,orijentirana pokretna,Eupnoična,afebrilna
Koza i vidljive sluznice uredno prokrvljene bez znakova hemoragijske dijateze
prsni kos uredno sveden,obostrano jednako gibljiv
Cor:akcija ritmična,tonovi jasni bez šuma
Abdomen.mekan nije značajnije osjetljv na palpaciju ,bez organimegalija i patoretistencija,simetrični,bez edema,urednih perifernih arterijskih pulsacija.

Kontrola kod ginekologa te za smanjenje bola Ketonal i Spasmax te sumnja sa ginekolosko strane ovulacija i plodni dani.

U MEĐUVREMENU su mi se samnjili bolovi te sam 15.09 otisla kod ginekologa san nalazima krvi i štitnjace na kontrolu .
donosi nalaze koji su u granicama normale.
Ginekološki nalaZ:u rodnici oskudno tamne krvi (menses),uture i adneksa bet palpatornog nalaza i smisliu bolova ili tm tvorbi
Uterus:normalne veličine
Endometrij:homogenoh ehogenog odjeka 0.7 cm

15.09.2016 sam dobila menstruaciji završila se 19.09.2016 te nakon 3-4 dana ja ponovno osjećam iste bolove dali je uistinu početak plodnog razdoblja pa osjećam bolove radi toga jer do unazad 5-6 mj nisam osjetila ovulaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Treba za početak isključiti infekciju u maloj zdjelici. Napravite cervikalne briseve i urinokulturu.
Nakon toga treba sagledati i druge mogućnosti bolova u maloj zdjelici; od probavnog, mokraćnog, vaskularnog sustava.

sanidica

Postovani,

Koristim macrimor vaginalete, a lekar opste prakse mi je dao da proverim kks i urin. Da li ce se u utinu pokazati da koristim vaginalete i da li ce uticati na nalaz ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće utjecati. No ja bih svakako napravio gore navedeno.

maki12345

Postovani,

bila sam kod ginekologa na redovnom godisnjem pregledu, i ustanovljeno mi je da mi je materica pomjerena u lijevo, a inace lijevi jajnik me cesto boli. I na desnoj dojci imam dve ciste, jedna je manja, a druga velicine 8 mm..doktor je rekao da to nije nista opasno..medjutim za ostalo mi nista konkretno nije rekao, za metericu sto je pomjerena kaze da je zbog neke upale...i propisao mi je da koristim vaginalete gynodaktanol, jer sam imala dosta sekreta pracenog svrabom.
Ovo je nalaz:
- ginekoloski nalaz: leva parametrija skracena. palpatroni i fizikalnio pregled dojki: na DD u GLL blizu areole manja cista /UZ-om utvrdjeno/
- ultrazvucni nalaz: uterus u AVF uobicajene velicine, poprecno malo vece dimenzije, malo arkuatan. Endometrijum II-ga faza MC-a. Ovarijumi obostrano urednih SG osobin, levi uz uterus i nize, Duglas prazan
- kolposkopski nalaz: oko orificijuma REE mesovitog tipa, SCH negativan, sekrecija
- citoloski nalaz /PAPA/: II
- vaginalni sekret: VI

Pa ako mozete da mi pojasnite navedeni nalaz?

Inace bila sam kod jos jednog doktora, da cujem i njegovo misljenje, medjutim on kaze da kada dobijem menstruaciju da dodjem kod njega da mi propise neku hormonsku terapiju kojom bi izlijecio taj lijevi jajnik, za koji on kaze da je uvecan malo, i posto su mi bolne menstruacije, ta terapija bi pomogla i u tome.. Pa me zanima sta vi mislite o toj hormonskoj terapiji, da li to moze imati neke nezeljenje efekte?

Izvinjavam se na dugom postu, nadam se da cete mi odg. Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imali ste ili još imate upalu jajnika. Sugeriram cervikalne briseve.