miss. ab.

mc

Poštovani,
Molim Vas da mi pomognete. Imam 27 godina i u devetom tjednu trudnoće UZV je pokazao da se plod prestao razvijati u šestom tjednu trudnoće. Napravljena mi je kiretaža i doktor koji je izvršio zahvat dao mi je da pijem hiramicin 2x1 7 d. Nakon tjedan dana (prije dva dana) sam bila kod svoje ginekologinje i UZV je pokazo da u maternici postoji krvni ugrušak i prepisala mi je ergometrin 3x1 7d. Uz napomenu da sam krvarila 3 d. nakon kiretaže, a nakon toga cijelo vrijeme imam smeđi iscjedak. E sad koliko sam ja shvatila to je nastalo iz razloga sto se maternica zatvorila prije nego sto sam uspjela iskrvariti, pa se krv koja je zaostala zgrušala. Molim Vas da mi odgovorite jesam li u pravu, kakve su opasnosti od sepse i drugih opasnosti, te sto napraviti ako mi ni ergometrin ne pomogne.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Dobro ste shvatili. Ako krvarenje ne prestane, javite se svom ginekologu.