Mjesecnica

blondinna

Postovani doktore, da li se ponekad smedji iscjedak koji traje vec sest dana moze smatrati kao 'zamjena' za mjesecnicu?Inace, imam 21 godinu i uglavnom neredovnu mjesecnicu( sto je zasigurno u mom slucaju i nasljedno). Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da to krvarenje može biti i menstrualno. Viđa se kod pcosa, anovulacija, hipoplazije endometrija, oštećenje endometralne sluznice i sl.
Svakako sugeriram UZV pregled.

encimaci

Dobar dan postovani doktore.. Imala sam nezasticene odnose tri dana prije menstruacije, zatim sam dobila na vrijeme kada sam i trebala i trajala je 5 dana bila je kao i svaka ranije, zatim sam imala odnose nezasticene opet tri dana, i navece mi se pojavi smeckast iscjedak koji evo treci vec dan traje.. sta je upitanju..

Quanita5

Postovani,

situacija je ovakva, 24.12-27.12.2015. mi je bila menstruacija, 30.12. sam imala zadnji spolni odnos.
Naredni mjesec (sijecanj 2016) menstruacija mi je nastupila 22.01.-26.01.2016. i taj mjesec sam na dan ovulacije imala krvarenje u trajanju od jedan dan. Naredni mjesec 22.2. mi nije stigla menstruacija i vec mi kasni 11 dana. Test sam napravila nakon 5 dana kasnjenja i bio je negativan. Takoder taj mjesec sam imala krvarenje na dan ovulacije ali u trajanju od 8 dana. Moram napomenuti da sam 21.1. Imala prijelom potkoljenice i operaciju iste i od tada sam na andolu 100 svaki dan, naravno u bolnici sam 7 dana postoperativno primala fragmin. Sto je moguci razlog kasnjenja, je li to trudnoca?

Quanita5

Danas mi je 12 dan kako kasne i opet sam napravila test koji je dosao negativan, ali sam se na isti pomokrila u dva navrata jer se nakon prvog nije pokazala kontrolna. Da li da smatram test negativnim ili da ponovim s novim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Encimaci, možda ostatak od menstruacije,.krvarenje iz ranice, od ozljeda iz rodnice i sl. Ne mogu znati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Quantia , ne radi se o trudnoći. Stres, operacija su vjerovatno odgodili nastup menstruacije.

Quanita5

Ujutro nisam imala temperaturu, sad navecer imam 37,1 i sva sam se osula po vratu, bradi, ledima i prsima s sitnim pristicima?

Na sto ovo sve skupa moze ukazivati?

Molim Vas da odgovorite jer nisam trenutno u stanju ici kod ginekologa?

Quanita5

Postovani dr.,

Opet imam temp 37,1, bole me kriza, pristici po ledima i prsima, bijeli povremeni oskudni iscjedak,
..citala sam da su sve to znaci trudnoce...je moguce da su dva testa bila lazno negativna? Danas mi je 12.dan kako mi kasni menstruacija, prvi test radila sam nakon 5 dana izostanka, drugi nakon 11.dana, da li je moguce da su bili lazno negativni jrr nisu radeni na prvom jutarnjem urinu? Da je ipak rijec o trudnoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. S obzirm na smetnje javite se liječniku obiteljske medicine.

Quanita5

Postovani, hvala Vam na Vasim odgovorima,
evo upravo sam prokrvarila...ali nije izgledom tj. svjetlije je boje, i nekako rjeda po konzistenciji ali obilna, je moguce da tako izgleda s obzirom da sam na andolu 100 svaki dan od 21.1.?

Hvala Vam unaprijed na odgovoru, srdacan pozdrav i ugodan vikend Vam zelim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

brineta89

Poštovani doktore
Imam redovne cikluse,ali problem mi je to što moja mjesečnica kratko traje i oskudna je.(4-5 dana s time da četvrti dan mogu slobodno staviti dnevni uložak)Prije me jace bolio stomak uvijek sam znala popiti knavon.
Sada mi se dešava da npr.prvi dan krvarenja krene smeđe,pa tek onda krv a nekad bude odmah prvi dan krv i drugi a zatim tamni i slabi.Ja ni prvi dan ne curim puno pa me to zabrinjava bez obzira sto su ciklusi redovni.U proslom mj.isto je bila slaba i oskudna i imala sam ugruske,ovaj mj ih nije bilo.Bila sam u petom mj.kod ginekologa uzeo je papa test,na vaginalnom uzv sve u redu,ali me zabrinjava što je slaba i oskudna.U čemu je problem ako je sve u redu i bila sam na pregledu?
Prepisao mi je logest,ali jos ih nisam počela piti jer sam citala da od njih mjesečnice budu slabije i oskudnije,a to bas ne bih htjela jer već sada mi je oskudna bojim se pomisliti kako bi bilo da pijem logest.Jako sam zabrinuta

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem kod vas. Menstruacija traje od 3 do 7 dana.