moguca trudnoca

klaricaaaa

Poštovani,
zadnju menstruaciju imala sam 14.10. a spolni odnos 28.10. bez zaštite, ali dečko nije svršio u mene..uz napomenu da su mi tada bili plodni dani..menstruaciju sam dobila 11.11. uz kašnjenje od 3 dana...inače mi je menstruacija dosta obilna ali prva dva dana bile su naznake samo na wc-papiru a zadnja 3 dana srednje obilna.. napravila sam dva testa na trudnoću ali su bila negativna...da li je moguće da sam ipak trudna s obzirom da osjećam bolove u donjem dijelu trbuha i leđima, u preponama i bole me grudi? Grudi me inače ne bole za vrijeme menstruacije. Unaprijed hvala!

mayta

Poštovani

Imala sam spolni odnos bez zastite nije svrsijo u mene ali smo poslje nastavili sa splonim odnosom...3 dana nakon sam dobila normano ciklus koji je inace sa obilnim krvarenjem i jakim bolovima u donjem predjelu trbuha... posljednji spolni odnos koji smo imali ovaj mjesec tocno 13 dana prije ciklusa.... ciklus mi nije bio uredan prvo sam dobila jaki iscjedak crvenkasto smedkaste boje i dan poslje ciklus je krenuo ali puno manje nego inace kad imam ciklus vec imam 3 dana ali je kao slab krvarenja jedva da i ima ???
HVALA UNAPRIJED NA ODGOVORU.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Klarica, ne brinite ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marta ne radi se o trudnoći.

klaricaaaa

Hvala Vam na odgovoru...i još samo da pitam da li se možda radi o nekoj upali?? Boli me dok mokrim i kad uvučem malo trbuh me malo zaboli i kad se primim za struk

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno. Javite se liječniku obiteljske medicine.

klaricaaaa

Poštovani,

Menstruaciju trebam dobiti 10.12. ali već od 3.12. moguća je pojava menstruacije. Boli me kao kad trebam dobiti alii problem je u tome sto se sve to može vidjeti samo na wc papiru. Trebam li se brinuti da je riječ o trudnoći?? Hvala unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li se radi o trudnoći. Ako vam kasni menstruacija napravite test.

klaricaaaa

Zapravo mi se od 3.12 pojavljuje samo smeđi iscjedak...sto me jako brine jer sam taj smeđi iscjedak znala imati prvi dan menstruacije..a sad ga imam već 4 dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Anna_1

Poštovani, molim vas odgovor. Naime, suprug i ja smo imali odnose zadnju sedmicu ciklusa. Milsila sam da ne mogu ostati u drugom stanju. S tim dam sam trebala dobiti jučer, ali nista jos. E najgore je u tome sto sam se razbolila prije 4 dana sa temperaturom 40 u trajanju od dva dana. Otišla sam dr i dobila dijagnozu upala grla, angina, jer imam gnojne kesice na krajnicima. I primam injekcije penicilina. dok sam imala temp. popila sam 3-4 taylol hota i jedan brufen i primam injekcije penicilina. Ukoliko se desi trudnoća da li to ima jako štetan uticaj na plod? Da li kucni test može pokazati trudnocu, postoje je mogća oplodnja bila oko 1. decembra? Unaprijed zahvalna. S poštovanjem!

mr_njofac

postovani

imao sam s djevojkom odnos bez koristenja bilo kakve zastite i ni u kojem slucaju nisam ejakulirao u nju i tako proteklih 9 mj,redovno smo imali odnos i imala je redovnu menstruaciju sve do ove posljednje.Zadnju je imala 9.11. znaci da je vec trebala biti prije tri dana po njenoj procjeni danas smo radili test i bio je negativan,javila joj se muka u zeludcu i nema pred menstrualnih bolova koje je inace imala..Da li treba ponovo raditi test ili pricekati jos koji dan? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test na trudnoću napravite samo ako vam kasni menstruacija.
Navedeni lijekovi ne smetaju trudnoći.

Rista123

Postovani, imam jednu nedoumicu. Da li se moze zatrudniti bez ikakvog odnosa, bez kontakta spolovila, bez ejakulacije po vanjskom spolovilu, bez penetracije, vec ako devojka sedne na par kapi ejakulata(ne vise od 1 ml) na dasci od wc solje? Da li su spermatozoidi sposobni da sa usana uplivaju do grlica materice bez ikakve penetracije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće.

chonjaa

Postovani.. posljednju menstruaciju imala sam 11.11.13. prije toga 13.10.13. do sada su bile redovne.. sada sam dobila sa malim zakasnjenjem.. 11.12.13. imala sam odnose neposredno prije menstruacije 7.12.13. (kondom je pukao, i nisam sigurna da li je sve bilo na vrijeme) bila sam pod velikim stresom od nezeljene trudnoce. moje pitanje je: da li je moguce da sam trudna, a dobila sam i da li su mi tad bili plodni dani, ako mozete izracunati.. Veliko Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Dani su bili neplodni. Imate menstruaciju. Ne vidim problem kod vas.

tinatina123

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 17.1. I uz ciklus od 28/29 dana
Sljedecu sam trebala dobiti 14./15.2.
12.2. (Neplodni dani) sam imala zasticeni spolni odnos s time da je nakon toga kondom skinut(obrisano spolovilo) i nekih 5 sekundi odnos bio nezasticen.
Danas jos uvijek menstruacije nema..Zanima me postoji li ikakva mogucnost trudnoce ili je neki drugi razlog u pitanju.
Hvala na odgovoru!

mia0022

Postovani, inace imam redovne cikluse 25-28, koji traju 4-5 dana. Zadnji odnos sam imala 28.05. Nakon toga sam dobila tri redovne menstruacije sa normalnim krvarenjem i trajanjem. Cetvrta menstruacija je takodje dosla na vrijeme, ali prvi dan se pojavio smedji iscjedak, da bi sutradan 'krenula' i prva dva dana je bila normalna (koliko sam brojala potrosila sam dva pakla ulozaka (oko 25), treci dan je krvarenje bilo nesto manje i prestalo je, da bi se cetvrti dan pojavilo krvi dovoljno za jedan ulozak. Sve ovo me ne bi brinulo da nisam citala da postoje te neke lazne menstruacije da su slicne pravoj te da mnoge zene ne znaju ni do 5og mjeseca da su ustvari trudne. Imala sam nekoliko dana mucnine, stomak mi izgleda bas kao kod trudnice (dok lezim ravan je), ujutro bude ok, ali nakon obroka po cijeli dan 'naduvan'. I prije ove zadnje menstruacije tj.cetvrte po redu nakon zadnjeg odnosa pocele su da me bole bradavice, mislila sam da je to pms i da ce prestati kada krene menstruacija, medjutim jos uvijek nije. Zanima me kolike su stvarno sanse i da li je moguca trudnoca, uz sve ovo opisano. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da si umišljate. Ne radi se o trudnoći dakako.