moguca trudnoca

zabrinuta 12345

Dobra večer doktore...cijela sam u panici u posljednja 2 tjedna osjećam umor..vrtoglavicu..pojačanju zelju za hranom..te učestalo mokrenje..a menstruacija mi kasni 8 dana (do sada je bila svaki mjesec uredna)...da li postoji mogućnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste spolno aktivna svakako da postoji. Napravite test na trudnoću.

pozdrav doktore,zadnja menstruacije je bila29.6. imala sam nezasticeni spolni odnos 16 dan ovulacije,dali je moguca trudnoca iako partner nije svrsio unutar mene?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije šansa je vrlo mala.

Katarina velika

Dobar dan!Unazad nekoliko mj ciklus mi traje 22-24 dana s tim da je do tad trajao 26-28 dana i bile su bolne menstruacije al sam prije par mjeseci počela piti kapi femisan a zbog bolova koje unazad tri men nemam...predzadnja men je bila 16.06. a zadnja 02.07. Imala sam spolni snošaj do kraja s partnerom i prije predzadnje men i prije zadnje...onda sam tokom te zadnje men dobila neku bakteriju(mislim)po nuspojavama a i partner ih je imao...to smo liječili canestin kremom i vaginaletama...to je prošlo..hvala Bogu al ja sad imam neki čudan osjećaj u donjem djelu stomaka i kao da je tvrd na dodir a nemam bolove...pa me zanima jel to može biti trudnoća ili neki dr problem, a čekam termin za pregled kod ginekologa pa sam zabrinuta!!!!Hvala unaprijed!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom moglo bi se raditi o anovulacijskim kratkim i bezbolnim ciklusima. Ipak pregled i UZV će pokazati pravo stanje.

Katarina velika

Zaboravila sam još reci da sam počela raditi prije mjesec dana i posao je naporan s tim da sam zbog toga smršavila 3 kg...ako je to uopće bitno za moj problem...još jednom hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako gubitak kilograma i stres mogu rezultirati smetnjama u ginekološkom zdravlju.

Lana_1

Postovani, ovako menstruaciju sam imala 22.4. Zavrsila 28.4.
Pa 24.5. - 30.5 pa opet 24.6. - 30.6. Danas sam trebala dobiti menstruaciju, ali je nema, vec 22 dana imam bol u stomaku i ledjima kao da ce menstruacija doci svaki tren, ali nista, prije 2 dana osjetila da mi maternica malo titra ko srce moje kad kuca, sinoc sam imala glavobolju, a prije glavobolje ujutro sam ustala malo sjedila u kuci i otrcala u wc i povratila jednom kao kiselina bijelo. Ujutro kad ustanem kao da mi se zanosi pogled i stalno sam pospana, grudi me dugo nisu boljele sada me svaki dan po malo vise bole sa strana a desna bradavica boli bas na dodir. I inace nikada ne ustajem u pola noci mokriti a sinoc u pola noci me bas natjeralo mokriti. Imala sam stalno bijeli iscjedak i zatvor a jutros sam imala proljev. Inace slatko ne volim i nisam neka da puno jede zadnje dane jedem puno puno i to mjesam i slano i slatko. Dal postoji mogucnost da je u pitanju trudnoca i kada bi mogla uraditi test? Unaprijed hvala ☺

Lana_1

Postovani uradila sam test koji se radi ujutro ali sam ga ja sada popodne uradila i pokazao je dvije crte s tim da je kontrolna jaka a druga malo svjetlija dal to sve jedno znaci da sam napokon trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je trudnoća dakako. Ponovite test za dva dana ili još bolje beta HCG iz krvi.

Lana_1

Postovani, radila sam jutros test, pokazao je opet drugu crtu, ali jedva da se primjeti ta druga crta

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napisao sam vam. Napravite beta HCG iz krvi.

Lana_1

Postovani cijeli dan sam zvala svog ginekologa i jucer i danas, ali mi se nitko ne javlja, htjela sam da mi da uputnicu da mogu uraditi nalaz. Vec 20 i nesto dana imam bolove kao da ce menstruacija doci, i sada isto i kada se obrisem upravo sam primjetila da na papiru ima blago smedjeg vodenkastog iscjetka, nema ga na gacicama samo poslije brisanja na papiru. Hvala Vam na odgovorima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Lana_1

Postovani jos samo jedno pitanje imam, sinoc znaci na papiru jedva primjetan smedji vodenkasti iscjedak poslije brisana i dvije smedje mrljice na gacicama i to je to jutros nikakvog smedjeg iscjetka. Da li je to implantacija, pokusat cu opet danas stupiti u kontakt sa svojim ginekologom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite beta hcg pa mi se javite.

Lana_1

Postovani bila sam danas kod ginekologa, 5 tjedana sam trudna, nije me slala da vadim betu, ali mi je dala duphaston i folacin da pijem i dobila sam uputnicu da idem 18.8. Radit nalaze i ultrazvuk, tada cu biti 8 tjedana trudna, i jos mi je rekla da su mi trebali raditi neke pretrage poslije spontanog da se zna sta i kako za slijedecu trudnocu, sada mi je dala te tablete, kaze da se mozda desi da prokrvarim i da ne moram ici doktoru jer ce sve samo otici, kaze da se nada da nece biti tako i da ce mozda biti sve ok. Javim vam se kad budem imala nalaz od bete

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

haha_94

Pozdrav, zadnja mjesecnica mi je dosla 05.07. i zavrsila 12.07.
Od 13. do 19.07. imala sam odnose bez kontracepcije.
Jucer (30.07.) sam prokrvarila (tjedan dana ranije nego sto je trebalo, ciklus mi traje oko 29 dana) i krvarenje je bilo jakog intenziteta i poprilicno bolno, sto mi se nikad prije nije desilo.
Danas je vec krvarenje slabije, sto mi je jako cudno buduci da mi je 2. dan krvarenja "najgori".
Moje pitanje je da li bih se trebala zabrinuti? I da li je moguce uraditi test (ako imam razloga za brigu) dok krvarim (za slucaj da nije lazna mjesecnica) i kolika je vjerojatnost da ce rezultati biti tocni?
I moram napomenuti da mi mjesecnica nikad nije uranila ni dana, uvijek dodje na vrijeme ili kasni dan dva.
Hvala unaprijed