moguca trudnoca

lori09

Postovani,drugi dan nakon zavrsetka menstruacije imala sam spolni odnos s deckom i on je svrsil u mene. Inace mi menstruacija dolazi svaki 28,29dan.. procitala sam na internetu da je to sigurno moguca trudnoca..5 dan nakon toga pocela sam krvarit analno..molim vas sto sad znaci to krvarenje i dal je.moguce dal sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koji dan ciklusa ste imali rizičan od odnos? Krvarenje iz anusa nema veze s trudnoćom.
Možda je od analnog odnosa ili hemoroida ili sl.

lori09

Odmah drugi dan nakon menstruacije.

lori09

dakle 6 dan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Neplodni dan.

lori09

imam još jedno pitanje.. dakle,za vrijeme plodnih dana imali smo spolni odnos(3puta i on nije ejakulirao u mene i nismo koristili zaštitu.. kolike su šanse za trudnocom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa nije velika ali ne može se isključiti. U spolovilo muškarca ostane neki put dovoljno spermija od prijašnjeg odnosa a dovoljnje za oplodnju.

lori09

Postovani,neki dan sam uocila kao bijele sitne pristice oko bradavica.. mozete li mi objasniti sto je tocnije to?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitanje postavite na forumu o dojci.

queen23

Postovani, vec sam Vam pisala. Zadnju menstruaciju sam imala 28.12.2014!! U vrijeme sljedece ocekivane menstruacije napravila sam par testova koji su bili negativni. Menst i dalje nije bilo pa sam pocetkom drugog mjeseca posjetila ginekologa koji na ultrazvuku nije vidio nista. Beta je iznosila 22!! 2 dana nakon pregleda krenula mi je sukrvica, ali kako nikako nije pocelo pravo krvarenje ginekolog mi je 09.02 dao tablete koje su mi trebale izazvati krvarenje. Znaci od 09.02 do danas ja svaki dan imam sukrvicu, nekad vise nekad manje. Tablete sam pila samo 2 dana, jer mi se onda javila mucnina. Znaci pocela sam povracati i osjecati slabost!! Danas sam napravila test koji je bio POZITIVAN, jako blijeda crtica, ali pozitivan! Da napomenem, ovajjesec nisam imala odnose! Sto mi je ciniti vise? Izvan sebe sam i jakoo zabrinuta!! Sto predlazete? Oprostite na dugom postu i nadam se Vasem odgovoru!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate hitno napraviti beta hcg. Test je pozitivan i imate sukrvicu. Može se raditi i o normalnoj trudnoći, kao i o biokemijskoj trudnoći no nažalost i o vanmaterničnoj trudnoći.

queen23

Evo napravila sam beta hcg, koji iznosi 100 000 i nesto. na ultrazvuku se sada vidjela i beba i srce. Moj ginekolog mi trudnocu nece voditi po zadnjoj menstruaciji koja je bila 28.12.2014. S tim da sam kod njega bila 03.02 i tada nije vidio nista a beta je iznosila 22! Sukrvicu i dalje imam i nadam se da nije znak prijeteceg pobacaja. Pijem dupahston tablete. Ginekolog kaze da sam po ultrazvuku trudna 7 tjedana. Dali je po Vama sve to moguce? I dali je beta od 100 000 i nesto tjedana prevelika za 7 tjedan trudnoce? Dali mislite da ova trudnoca moze bit uredna s obzirom kada je bila zadnja menstruacija, da sam krajem prvog mjeseca u vrijeme ocekivane mens napravila 4 testa koja su bila negativna, te bila u ginekologa koji na uz nije vidio nista a beta je iznosila 22. Par dana nakon javila se sukrvica neked obilnija nekad manje, te mi je dao provera tablete da krene pravo krvarenje, bez da me opet pregledao ili izvadio beta hcg! tablete sam popila 4 jer mi se javila slabost i mucnina, pa sam pomislila da su prejake i prestala ih piti, nisam ni pomislila da se mozda ipak radi o trudnoci s obzirom kad mi je bila zadnja mens, i jer se 03.02 na uz nije vidjelo nista, i jos sam uz to 3 tjedna svaki dan imala sukrvicu!

pici56

poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 13.1. ovaj mjesec nisam dobila, s tim da sam se liječila od klamideije, ureoplasme i upale jajnika od 12.mj.. sad čekam ponovne tumorske biljege. da li je moguće da sam trudna, ili je izostanak menstruacije upala jajnika? već 10 dana imam bolove barem jednom na dan kao da ću dobit, i ništa...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bit će sve u redu ne brinite. Plod je živ i ne brinite i ne opterećujte se time. Uzimajte Duphaston i napravite cervikalne briseve.
Svejedno da li će termin biti tjedan prije ili kasnije. Sretno.

kaca726

Pozdrav
Imam jedno pitanje, menstruaciju sam imala 22.2, prethodno sam popila escapell, dobila sam tacno na 28 dan, menstruaicja mi ide (25-30 dana), poslednje menstruacije su 31.12, 25.1 i 22.2. drugog dana menstruacije imala sam nezasticen odnos, nije svrsio unutra, vec po meni, a zatim juce 28.2, zadnji dan menstruacije, jos uvek mi je islo bledo braonkasto, prethodno sam ga oralno zadovoljila gde je svrsio, a posle jedno sat vreme je usao u mene par puta(do 10 puta otprilike ), a nije se prethodno oprao. Da li postoji sansa da sam trudna? Molim te recite sta da radim, da li smem opet da popijem escapell

kaca726

da dodam, kad je ulazio tih 10ak puta, nije svrsio

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanom. Ne treba pilula za dan poslije.

kaca1402

Pozdrav. Menestruacija mi kasni pet dana inace je redovna zadnja je bila 24.01 imam 17 god. Imala sam ipalu grla te sam dobila da pijem antibiotik olankav ,sirup i tilolhot. Tokom koristenja primjetila sam bjele naslage na usnicama te svram genitalija.sada vise neosjecam svrab vec sam nekad bjeli mlijecni nekad providni iscjedan al mens. jos nema. Sdjeckom nisam imala odnos vec neko mazenje u kom je on svrsio te je pra kapi kanulo preko gacica. Dali trebam iskljucit trudnocu ? I dali antibiotici i ljekovi su krivi za kasnjenje menstruacije vec pet dani,kad je mogu iscekivat? Hvala vam. Cekam vas odg sto orije jer jako sam zabrinuta !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Vjerovatno kasni kao posljedica upale.

cilaa_11

Postovani doktore, posljednju menstruaciju sam imala 27.02 - 02.03. Inace, ciklusi su mi redovni s prosjecnim trajanjem 29 - 31 dan. Nezasticene odnose imala sam 09.02, 14.02, 15.02. (prekinuti snosaj). Par dana nakon toga (17, 18 i 19) imala sam smedji iscjedak, koji mi se nikad prije nije dogodio u tom periodu ciklusa. Iscjedak je trajao tri dana i prestao. Ocekivanu mjesecnicu sam vec trebala dobiti, ali mi kasni. Juce sam uradila test koji je bio negativan. Prosle sedmice sam uzimala antibiotike (ako je to moglo da utice).

Molim Vas, mozete li mi reci sta sljedece da uradim i koji su moguci razlozi kasnjenja menstruacije? Hvala Vam puno unaprijed i srdacan pozdrav!