Moguca trudnoca?

Rado1

Postovani doktore!
Redovito imam spolne odnose s deckom. Uvijek koristimo kondom i jos k tome on ga prije svrsavanja vadi van. Kad me dira prstima, obavezno ocisti ruke vlaznim maramicama ili antibakt.sredstvom. Kad ja diram njega, on stavlja kondom jer dira iskljucivo mene, ja isto imam ciste ruke. Zanima me dali je moguce da ono sto izlazi prije sperme, moze doci izvan kondoma prije nego sto ga stavimo? nekada kada on prije svrsi i sve ostane u kondomu, baci kondom ocisti ruke i onda ide dirati mene prstima, cisti ruke antibakt.sredstvom ili maramicama, nekad i oboje. Dali postoji ikakva mogucnost trudnoce?
Unaprijed hvala i srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

mica999

Postovani gospodine, izvinite na smetnji,javljam se zbog moguce trudnoce.Naime,spolne odnose sam imala sa verenikom,sa zastitom naravno iako on nije ejakulirao u meni,ali pre 5dana smo imali odnos ali bez zastite,ali ne do kraja.Trenutno mi menzis kasni 7dana,danas sam radila test sa jutarnjom mokracom i negativan je.Sada me zanima kolike su sanse da sam trudna? Trebam li ponovo da ga radim? Cesto osetim jake bolove u donjem delu stomaka,kao menstrualne,takodje i bol jajnika.ovog meseca se i nisam nesto preterano nervirala.Zanima me zbog cega moze da kasni ako nije trudnoca,kao sto ja pretpostavljam.P.s da napomenem da s vremena na vreme vidim beli iscjedak kao pred menst.Da li je moguce da sam se prehladila ili nesto slicno?
izvinite na potrosenom vremenu,s nestrpljenjem ocekujem vas odgovor.Hvala na paznji

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam kasni menstruacija a test je negativan, onda se ne radi o trudnoći. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

mica999

Koliko mogu da se oslonim na test? Trebam li ga ponovo uraditi posle par dana? Jesam li ga rano uradila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam kasni menstruacija, onda niste prerano napravili i validan je.

ms13

Poštovani, zanima me kolike su šanse za trudnoćom,ako odnosi budu nekad sa zaštitom, iako u većini slučajeva bez zaštite. Do sad još nijednom nije ejakulirao u mene, ali je par puta došlo do prekinutog snošaja. Jel može doć do trudnoće iako se ne ejakulira, al ako je došlo do prekinutog snošaja? Unaprjied hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U postocima ne znam. U praksi sigurno da postoji šansa.

ms13

zaboravila sam napomenut da su u nekim slučajevima bili plodni dani.. u veljači sam menstruaciju imala od 13.2 do 17.2. nakon toga 28.2 spolni odnos sa zaštite i 2.3 bez zaštite, te 13.3 i 14.3 ponovo bez zaštite no nijedno kao što sam napomenula nije došlo do ejakuacije, no do prekinutog snošaja je.. Nakon tog dobila sam menstruaciju 18.3. i imala da 23.3., od 28.3 osjećam tupe al dosta jake tupe bolove, pritisak, pojačan iscjedak i dva puta se pojavila krvava mrlja.. Hvala.

cocacolaaa

Postovani, dobila sam menstruaciju tacno na vrijeme, 28. dana ciklusa. Medjutim, nikad nije bila oskudnija i krace trajala. Bila je svijetlije boje nego inace, bez komadica endometrija, u pocetku s vise sluzi. Nikad manje ulozaka nisam potrosila. Trajala je samo dva i po dana i naglo prestala, bez uobicajenog smedjeg iscjetka na kraju svakog ciklusa. Taj drugi dan inace bude bas obilno ali ovaj put vrlo oskudno, uglavnom pri mokrenju. Da li je mozda rijec o laznoj menstruaciji, buduci da prije dvije sedmice kad su mi bili plodni dani (tacnije 14. dan ciklusa) nije bilo penetracije, ali je partner stavljao prst u vaginu na kojem je bilo sperme (osusena 5min, nije oprao ruke). Da li je na taj nacin moguca trudnoca? Molim Vas za odgovor. Unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ms odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cocacola da li je bila lažna menstruacija ne znam. Prema opisanom je moguće. Tim načinom neće doći do trudnoće.

cocacolaaa

Ostali odnosi su svi bili sa zastitom, tako da o tom i ne razmisljam. Samo sam se pitala da li je moguca trudnoca na nacin koji sam navela, sto me brinulo. Dakle, da ne brinem, obzirom da kazete da na taj nacin nije moguce? Izvinjavam se na smetnji. Hvala

Pana

Poštovani doktore,
Pre 3 nedelje imala sam nezaštićen odnos sa dečkom. Kada je osetio da će ejakulirati otišao je u toalet i ejakulirao tamo, za svaki slučaj (2-3 min pre). Da li postoji mogućnost da sam trudna, s obzirom da mi menstruacija dosta kasni, a inače je uvek neredovna? Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pana prema opisanom ne. No napravite ipak test za svaki slučaj.

dina2909

Poštovani,
na početku prvog mjeseca sam bila trudna, tzv. beta haceg trudnoća koja je propala. Ciklus mi je svakih 28 dana, trebala bi dobiti 04.04.2015. god., međutim danas u jutro kada sam se obrisala pojavilo na papiru svjetlo crvena krv, nakon toga ništa i tokom jutra se to pretvorilo u smeđu mrlju koja se malo vidi na ulošku i večinom kada se obrišem. Zvala sam svoju gin i veli da još nema potrebe da dolazim do nje i da pričekam još koji dan do testa trudnoće. Pošto radimo na bebi sada sam jako nestrpljiva pa se pitam dali postoji mogućnost da je to trudnoća, inplatacijsko krvarenje?
Unaprijed puno hvala.

mica999

Menzis,mi kasni 10 dana,danas cu uraditi jos jedan test jer je prosli bio negativan,kolike su sanse da sam trudna? Koliko su pouzdani testovi? Cotala sam na netu dosta o tome kako znaju da budu pogresni.Trenutno nisam u svom rodnom kraju ali cim se vratim otocu ginekologu,zanima me vase misljenje.S postovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dina moguća je trudnoća no još je rano. Mišljenja sam kao i vaša doktorica. Ne brzajte stvari jer to nije dobro.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mica ako su dva negativna onda se ne radi o trudnoći.

lydia20

Postovani, prosli mjesec mi je menstruacija kasnila tri dana i kad sam je dobila bila je malo oskudnija nego inace i nakon nje vise nisam imala spolne odnse. I sad kad sam dobila iducu menstruaciju jos je oskudnija nego prosla i trajala je puno krace nego inace. I sad znam da je mala mogucnost za trudnocu, ali zanima me da li postoji . Je li moguce da su to nekakve lažne menstruacije. Hvala