Moguća trudnoća!??

B. S. M. J.

Dobar dan! Ovakva je situacija. Moj dečko i ja smo imali spolni odnos na 4. dan(30.6.) moga menstrualnog ciklusa. Nismo sigurni je li došlo do izljeva sperme u rodnicu jer je prezervativ počeo da spada. Inače imam redovite cikluse (oko 28-29 dana). Jutros(13. Dana nakon odnosa) sam prilikom nužde primjetila na papiru malo krvi ( ne previše, pomješano s vaginalnim iscjedkom). Zanima me je li moguće da je to implatacijski iscjedak? Je li moguća trudnoća?

Ps. Od tada nismo imali više spolne odnosne. I prema računanju prosli tjedan sam imala ovulaciju.

28koma

Poštovani, zanima me ovako: znači inače nemam redovite menstruacije i uzimam duphaston da bi dobila. U petak(10.7.) dogodilo se da je pukao kondom i ejakulirao je u mene, nisam nastavila piti tablete jer sam se uplašila, pa me sad zanima jesam li trebala nastavit pit, može li biti što pošto sam prestala piti? I nakon koliko se može napraviti test za trudnoću? Ako je pozitivan trebam li popiti i ako nije trebam li popiti? Bio mi je četvrti dan uzimanja duphastona.. ukoliko bi test bio negativan trebam li počet ispočetka piti?
S poštovanjem lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

BSMJ ne radi se o rudnoći. Iscjedak koji sad imte odraz je ovulacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

28 koma, sasvim svejedno da li ćete ih uzimati ili ne. Test na trudnoću napravite za 15 dana od odnosa.

mirela001

dobar dan.
zadnja menstruacija mi je bila 26.06.2015., prije nje sam imala smeđi iscjedak (makar pijem duphastone), a kada je došla trajala je svega dva dana. Ne štitimo se, tako da smo odnose imali za vrijeme plodnih dana, ciklis mi je 28 dana. I ovaj mjesec pijem duphastone od 16 dana. Jučer mi se pojavio svjetlo žuti iscjedak i malo nečeg ko roskastog. Sada sam vidjela na gačicama jednu crvenu mrljicu i kraj toga malu tamno smeđu mrlju. Dali je moguće da je to već implatacijsko ili mi je tako rano opet vidljiv proboj? S tim da sam imala neku upalu koju sam liječila sa rojanozolom na početku ciklusa

puno vam hvala

mirela001

Pardon sada krivo zadnji ciklus je bio 24.06.15. S tim da mi je trbuh jako nadut sa laganim grčevima i prsa su mi sve bolnija.

ljetna oluja

Postovanje doktore, Ovako da li mi mozete pomoci da li se radi o trudnoci? Zadnju menstruaciju sam imala 16.06 i trajala je 5 dana, naredni dan, znaci 6. dan ciklusa sam imala odnos sa deckom (nismo koristili kondom, ali nije svrsio u mene) Da li je taj dan bio neplodan? Poslije toga sam imala odnose 06.07. i 12.07.. Menstruacije mi jos nema... Eh sad, da li je rano da ujutro napravim test na trudnocu? I da li je moguca trudnoca? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mirela prema opisanom ne radi se o implantaciji i trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ljetnja oluja, prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći.

ljetna oluja

Doktore, ipak sam ja jutros uradila test na trudnocu, i bio je negativan ( i nakon 5 min je bila samo jedna linija). Da li je ovo dovoljno da iskljucim trudnocu kao mogucnost? Hvala

mirela001

puno vam hvala na odgovoru. dajte mi recite o čemu bi se tu moglo raditi, bila kod dr. sve u redu, uzv je uredan (nema policističnih jajnika, mioma ili nečeg sl.), već dva mjeseca pijem duphastone da se to ne događa, ali i dalje je isto. prošli mjesec mi je tako bilo 4 dana, tek onda je došao ciklus koji je kasnio trajao svega 2 dana. ovaj mjesec mi se dogodilo da je to počelo već jučer, 21 dan ciklusa (samo što prije nikada nije bila baš krvava mrljica kao sada) nakon toga jučer više nije bilo ništa, sada kada sam se brisala vidi se na papiru tamniji iscjedak.
što su točno končići koji se pojave i što oni znače?

puno vam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ljetna oluja, ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mirela napravie spolne hormone i hormone štinjače.

mirela001

Jesam radila sam nalaz hormona vezan za začeće, poslije pobačaja u drugom mjesecu, nalaz je sljedeći

vađenje krvi je bilo 5 dan ciklusa i referentni interval su tsh 2.61 amh 2.8 lh 8.1 fsh 14.4 estradiol 277 prolaktin 174.
već tri mjeseca pijem tablete za štitnjaču euthyrox

hvala

tonkyy98

Poštovani,prvi spolni odnos sa dečkom sam imala 11.7.2015 bez zaštite,inače menstruacije mi nisu nikad nerodvne zadnji put sam imala 24.6-29.6 pa je pp kalendaru bio plodni dan kada sam stupila u odnose. Imali smo odnos dva puta dečko je ejakulirao po mom stomaku i prsima, a drugi put nije ni došlo do ejakulacije. Kakve su šanse da sam ostala trudna ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mirela amh vam je nizak i lh i fsh su relativno visoki. Sugeriram pregled supsecijalite humane reprodukcije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tonky ako nije bilo ejakulaciej mala. No drugi odnos čak i bez ejakulacije može rezultirati trudnoćom zbog rezidualne sperme u spolovilu muškaraca od prvog odnosa,.

Lana_1

Postovani, ovako imala sam plodne dane i za vrijeme njih imala bolove kao da cu svaki tren dobiti menstruaciju medjutim takva bol traje vec 15 dana a za 7 dana treba doci menstruacija, tih 15 dana jako puno jedem, ako ne jedem imam osjecaj kao da cu povracati, imala sam zatvor 13 dana zadnja dva dana sam kao imala stolicu, bradavice su osjetljive na dodir a danas malo manje, navecer imam bol u ljevom jajniku i ledjima kao probadanje, imam nezasticene odnose. Dal postoji mogucnost da je u pitanju trudnoca, unaprijed Vam hvala na odgovoru

Lana_1

I da jos nesto imam gusti bijeli iscjedak nije ljepljiv. I nema nikakav miris malo je rastezljiv

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne mogu znati. Ako vam kasni menstruacija, napravite test.