Moguća trudnoća ?!?!?

zvjezdica1212

Zadnja menstruacija bila je 30.7! 20.7 dosla je nova -more,godisnji valjda jer su zadnjih godinu i vise bile redovite 25-27 dana ciklus je trajao...sporni odnos desio se 24.8 s ejakulacijom. 2 dana poslije zaredom grčevi probadanje,iscjedak kao ovulacija. Od tada su me počele bolit grudi i bol se samo pojačava svaki dan nikakvih drugih simptoma nema.Moj ginekolog tvrdi da je po njemu skoro pa ne moguća trudnoća i da taj iscjedak nije vjerovatno bio ovulacija. Molim vas za mišljenje vaše...grudi me inace bole samo par dana pred menstruaciju nikad ovako poslije nje odmah.kada da napravim test najranije? Hvala..

zvjezdica1212

20.8 nova krivo sam napisala

Pcelica D

Postovani, juce sam vas pitala i dobila odgovor od Vas da ne moram brinuti, medjutim danas sam opet prokrvarila, bas kao i 5.jula. Sto mislite da je u pitanju, da li bih se trebala javiti ginekologu opet? Molim Vas pogledajte prethodni post jer je juce napisan pod istim korisnickim imenom. Hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim kao i vaš ginekolog. Ako je zadnja bila 20.8 a odnos 24.8 dakle još tijekom menstruacije šanse za trudnoćom su male, uzevši u obzir redovitost ciklusa na godišnjoj razini.

zvjezdica1212

Menstruacija je prestala vec taj dan neznam dali to sta mjenja...nadam se da ste obojica u pravu.hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim.

Gaby14

Poštovani...
Zadnja menstruacija mi je bila 03.08.-08.08. i ponovno mi je trebala doći 31.08. ,ali važnih događaja odlučila sam ju odgoditi sa kontracepcijskim pilulama. Pilule sam počela koristiti 19.08. i sa dečkom sam imala spolni odnos 31.08. kada je on slučajno malo svršio u mene. Taj dan sam popila 2 kontracepcijske pilule i 02.09. sam ih prestala piti. 04.08. sam napravila test za trudnoću i bio je negativan, pa me zanima da li je ikako moguće da sam trudna?
Hvala unaprijed...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prerano je za test. Nakon 14 dana od odnosa ako ne dobijete menstruaciju napravite isti.

kokos234

Pozdrav!
Ciklusi su mi redoviti, zadnju menstruaciju sam dobila 23.08. Mislim da mi je ovulacija bila u subotu ili nedjelju, imala sam pojačan iscjedak i probadanje u trbuhu. Noćas sam imala spolni odnos, na početku ejakulacije je izašao van, ali je rekao da nije siguran da je u potpunosti ejakulirao van. Na kraju smo shvatili da je kondom pukao. Sedam sati nakon odnosa popila sam Ellaone, iako sam u potpunosti sigurna ili da mi je ovulacija prošla ili da sam u to vrijeme ovulirala (vjerojatnije je ovo prvo), a čitala sam da ta tableta djeluje tako da odgađa ovulaciju. Poprilično sam sigurna da jučer nije bio taj dan ovulacije jer mi je iscjedak bio oskudan,a u subotu proziran, obilan i rijedak. To znači da meni tableta nije mogla djelovati? Kolike su šanse za trudnoću? Zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa nije stopostotna zaštita. Nažalost u praksi sam vidio trudnoće nakon pilule za dan poslije.

kokos234

Pozdrav još jednom, prejučer sam objavila post pod istim korisničkim imenom, i zahvaljujem što ste mi odgovorili. Danas sam prokrvarila, istog inteziteta i osjećaja kao kad imam menstruaciju, znači uz lagane bolove u abdomenu. Ellaone sam popila prije tri dana, da li je moguće da je ovo menstruacija, bez obzira što je tjedan dana uranila? Zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je svakako.