moguca trudnoca

monument

Postovani
Zanima me dali postoji mogucnos trudnoce..
Imala sam odnos sa partnerom zadnji dan menstruacije tocnije 13.11.sljedecu mengu moram dobit tek 9.12 ali od prije par dana pojavio se umor,n. Momente bol u donjem djelu leda i donji dio trbuha kao menstrualni grcevi...test na trudnocu nisam radila jos jer mislim da je rano.hvala

zabrinuta2015

Postovani,mozete li podjeliti svoja iskustva nakon koristenja Ellaone tablete,kolike su sanse za trudnocu ukoliko se koristi unutar 24 sata ili vise,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Monument ako su vam ciklusi na godišnjoj razini redoviti zadnji dan menstruacije spada u neplodne dane tako da neće doći do trudnoće čak i ako je bilo ejakulacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuta vrlo vrlo mala. Čim se ranije od odnosa uzme šansa je minimalna. U kliničkoj praksi od kad su pilule za dan poslije u apotekama, imao sam nekoliko trudnoća uz pilule za dan poslije. Svakako ništa nije stopostotna zaštita i to vam od proizvođaća istih pilula nitko neće reći niti priznati nego se ograđuju.

katii

Dali je moguce da sam trudna, ako decko nije svrsio u mene, nego 5-6 min nakon sto ga izvadio? Ne znam dali su mi bili plodni dani, posto mislim da ne mogu tacno da preracunam... brinem se zato sto mi kasni 3-4 dana, ali moram da napomenem da sam ovaj period pocela sa vezbanjem, pa mozda e zbog to... Hvala puno happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kati ako je kao što ste opisali ne radi se o trudnoći. Napravite test za svaki slučaj. Sugeriram da pročitate posteve koji govore o kašnjenju menstruacije.

katii

Fala mnogu za odgovor happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

katii

A kad je pravo vreme da uradim test? Zadnji odnos sam imala 25.11. a kasni mi okolu 7 dana... I koji test da uzmem? Koliko mogu da verujem u test? Fala mnoguu :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam kasni menstruacija, već sutra možete napraviti test. Ne trebate kupovati neki skupi.

acere5

Poštovani!
Cura mi je imala zadnju menstruaciju od 10.11 do 16.11 , spavali smo sa 13. na 14.11 , treci dan menstruacije, odnos je bio bez kondoma, svrsio sam oko 10sec nakon sta sam ga izvadio, a mozda je nesto i ranije pobjegli ne mogu bit siguran ... ciklus joj traje 26-27 dana , trebala ju je dobit 7,12 ... na godišnjoj razini su joj bile menstruacije redovne, variralo je 1-2 dana ... dali je moguca trudnoca ?

acere5

zaboravio sam napomenut da je imala upalu mjehura, mozda to utjece na kašnjenje

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

lidija716

Poštovani,
Na 12. Dan prošlog ciklusa imala sam odnose i došlo je do puknuća kondoma te je partner ejakulirao u mene. Kroz 2-3 sata sam popila EllaOne pilulu. Danas mi je vec 6. dan izostanka mjesečnice. Nakon 1. dana izostanka napravila sam test i bio je negativan. Zadnjih par dana imam osjećaj kao da svako malo trebam dobiti ali ipak nista, samo bijelo-žućkasti iscjedak.. Imam svoje uobičajene simptome PMS-a i ponekad me lagano zaboli kao da cu svaki cas dobiti no i dalje nista. Trebam li biti zabrinuta radi moguće trudnoće i lažno negativnog testa ili je kašnjenje povezano s pilulom? Unaprijed hvala, Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako je test negativan.
Kašnjenje menstruacije je zbog pilule za dan poslije.

acere5

dali je moguce da zbog upale mjehura šta je imala da menstruacija kasni ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je.

emina8

Postovani,

Zadnjih nekoliko ciklusa su bili 16.06, 15.07, 13.08, 18,09, 17.10, 17.11 inace mi prije nije bas redovna menstruacija bila,zbog cestih cisti na jajniku.

Pokusaj prvog spolnog odnosa imala sam u noci 28.11 ( plodni dan) .Partner je par puta penetrirao,medjutim zbog bolova smo ubrzo prestali.On je ejakulirao kasnije daleko od mene.
Sutradan,nekih 9 sati poslije, doslo je do mazenja,partner je mozda penetrirao nekih 1 cm dva tri puta,medjutim kako me uzasno bolilo prestali smo.

Postoji li na ovaj nacin sansa za trudnocom,zbog rezidualne kolicine spemija,iako je on oprao se i mokrio bar dva puta??

Panicim uzasno,osjecam nadutost i lagane bolove u stomaku,ne znam da je li je zbog prehlade ili pms :/

nevaljala

Postovanje. Molim vas za misljenje. Rodila sam prije 9 mjeseci i otada pratim plodne dane da izbjegnem trudnocu. No, menstruacija mi nekad dodje 27 dan, pa 32, pa nekad 35. Dal su to jos koliko toliko redovni ciklusi ? I mogu li se oslanjati da su mi plodni dani u sredini ciklusa (pratim sluz pa po tome sam sigurna). I jos jedno pitanje . Jeli moguce da je ovulacija npr 15. Dan ciklusa a da svejedo menstruacija zakasni tjedan dana... hvala puno na odg. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Emina prema opisanom ne rai se o mogućnosti trudnoće.