Moguca trudnoca

anke90

Postovanje, zanima me dali je moguca trudnoca s obzirom da je zadnja menstruacija bila 25.11. i nakon 10 dana od menstruacije, pa sve do sada imali smo nezasticene odnose,iako ima dva dana javlja mi se ucestalo mokrenje bez boli,peckanja i svrbeza.Citala sam da to moze biti u ranoj trudnoci pa me zanima jeli to i slucaj kod mene.
Puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. LP.

unfaithful

Poštovani, 03.01.2016. sam imala prvi seksualni odnos sa svojim partnerom. Bila sam nevina, i odlučili smo samo da pokušamo. Posljednju menstruaciju sam imala 26.12.2015., a prije te sam imala 29.11.2015. Koristili smo kondom, I kako sam izdračunala, bili su mi neplodni dani. To je trajalo oko 5-10 minuta, jer nisam mogla da izdržim, boljelo me. Momak nije ejakulirao uopće, a u kondomu se nalazila samo providna tekućina koja inače izlazi iz muškog splovila. Zanima me da li je tudnoća ikako moguća ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

unfaithful

Znači šanse su minimalne ? Kondom je korišten od početka do kraja. Ja se izvinjavam što postavljam ovako banalna pitanja, u čije odgovore sam skoro pa 100% i sama sigurna, ali mi je prvi put, i stvarno se plašim, pa mi potvrda stručnog lica puno znači. LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam vam odgovorio.

Panicgirlandboy

Poštovani,
Zadnja mjesečnica mi je bila 26.12.2015. a jučer 6.1.2016. sam imala prvi seksualni odnos sa dečkom bez zaštite, nije ejakulirao, odnos je trajao cca 5 min, nije ušao do kraja već nekih 5 cm maksimalno.
Prije toga sam imala menstruaciju 14.7., 9.8., 5.9., 2.10., 29.10., i 26.12. posljednja.
Zanima me kolike su šanse za trudnoću da znam trebam li pod hitno u ljekarnu po tabletu za dan poslije, ili da odem kod ginekologa ovih dana ili se ne moram brinuti?
Hvala unaprijed na odgovoru

NaIva2

Poštovani,
pijem kontracepcijske pilule već 5 mjeseci (Trinovum), zadnju menstruaciju sam imala 24.12-27.12.. Ciklusi su mi redoviti (28-30 dana). Međutim, kako pilule pijem 21 dan i onda uzimam 7 dana pauzu i 8 dan počinjem novu karticu (Tako mi je ginekolog odredio), sad zadnju karticu kad sam trebala počet pit, zaboravila sam i popila ju drugi dan (znači popila sam isti dan i onu koju sam zaboravila i onu koju sam taj dan trebala popiti). Spolni odnos sa dečkom sam imala 1.1. tada smo imali spolni odnos bez zaštite ali nije ejakulirao u mene i 3.1, ispočetka smo krenuli bez zaštite (samo kratko) i onda nastavili sa kondomom. Zanima me dali mogu ostati trudna, jer sam pročitala negdje da ako poremetim pijenje pilula onda moram koristiti dodatnu zaštitu? Hvala unaprijed na odgovoru!

Marichuy

Postovani,
Imala sam menstruaciju dva puta u 12mj (a prije toga se ne sjecam kad sam imala zadnji put zbog drugih zdravstvenih problema).
Naime, prva menstruacija mi je bila 4.-8.12. a druga 24.-28.12. imala sam nezasticeni spolni odnos 1.1, nije ejakulirao u mene ali me strah da nije tijekom odnosa nesto izletilo i jer mi je tesko izracunat plodne dane s obzirom na dva ciklusa. Je li mi mozete reci trebam li se zabrinjavati zbog moguce trudnoce?
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Panicboyand girl, ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije u rodnici onda ne treba dodatna zaštita. U protivnom pilula za dan poslije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalva neće doći do trudnoće, no dodatna zaštita idućih tjedan dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marichuy odakle ja da znam da li je vašem partneru "izletjelo"??
Da priupitate njega isto pitanje?

Marichuy

Hvala sto ste me upoznali da sam glupa. Pa je li mi mozete reci kad bi mogla racunat da su mi plodni dani? I ako nije izletjelo trebam li se zabrinuti?

Ineka

Dobar dan.Poslednja menstruacija je bila 25.12.2015 i trajala je 6 dana. 02.01.sam imala odnos pri kojem je kondom pukao a da to nismo vidjeli na vrijeme.Imam mucnine i nagon za mokrenjem,ne znam ni koliko moze biti zbog toga jer je rano.Pitanje je da li postoji mogucnost trudnoce s tim da mi je jos uvijek rano da uradim test.Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marichuy plodne dane možete računati samo ako su vam ciklusi na godišnjoj razini približno jednaki. U protivnom ne.
O tome prevrtite prijašnje posteve u kojima sam o tome pisao tj o metodi izraćuna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ineka prema opisanom mislim da se ne radi o mogućnosti trudnoće ako nije bilo ejakulacije. Smetnje koje imate nisu vezane uz trudnoću jer je još prerano da ih imate.

kikica91

Postovani doktore

Zanima me dali je mozda moguca trudnoca. Naime zadnja menstruacija mi je bila 01.12.2015 prije nego sam trebala dobiti drugu bilo mi je 4 dana u sluzi kao stara krv nekad malo roskasto ali vise smede... Od tada vise nista ne ide. Radila sam test 06.01.2016 pokazao je negativno, pa sam otisla 08.01 kod doktora. Rekao mi je da mi je maternica zadebljana 14mm jos se ne vidi nista i dao mi Duphaston pijem 10 dana i ako ne dobijem da se javim.. A ja danas imam temp. 37.5 pa ne znam dali je to mozda od tableta..??

Hvala unaprijed!
Lp

kratkopitanje

Poštovani,
Trajanja zadnjih 5 ciklusa bila su 28-28-36-37-37.
Zadnja menstruacija pocela je 17.12, a nezasticeni odnos bez ejakulacije imala sam 7.1.
Prema mojem računanju, obzirom na zadnja tri ciklusa u trajanju od 37 dana, odnos se dogodio u vrijeme plodnih dana.
Obzirom da nije bilo ejakulacije, ima li potrebe uzimati hitnu kontracepciju i koju, obzirom da se ovulacija vec dogodila?
Unaprijed hvala

Duje 1234

Doktore ovako hitnooo!!! Djevojci mi kasni menstruacija vec 6 dan... Naime treceg sijecnja ove god trebala je dobit menstruaciju... Tu vecer smo imali spolne odnose... Svrsio sam joj na stomak.. Medutim prstima je unjela sperme na podrucje vagine i u nju... Sad kaze da ju par dana bole ledja u donjem djelu ima bjeli iscjedak iz vagine urinira cesto i da joj smrde cigarete iako je pusac da li je moguce da je trudna?? Ovo sam vam vec prethodno napisao i dobio sam odg ali taj odgovor me zabrinuo da li je moguce da je ipak ostala prije trudna od 29og prosinca do 3eg sijecnja ove godine jer smo imali spolne odnose bez zastite a nisam ejakulirao u nju molim vas odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kikica mislim da se ne radi o trudnoći. Sluznica je zadebljana a sa Duphastonom sluznica još zadebljava.
Kad ga uzmete do kraja ili kad sluznica bude dovoljno debela doći će do prijelomnog krvarenja.