Mogućnost trudnoće ?

tara_19

Poštovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 3.11. tada je kasnila 3 dana. Spolni odnos sam imala zadnji dan ovulacije sa zaštitom, ostalih dana bi samo na početku par minuta dečko bio bez zaštite i onda je stavio. Menstruacija mi kasni sada 5. dan. Da li postoji mogućnost trudnoće ?

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko su odnosi bili sa zaštitom koja je pravilno korištena, ne postoji mogućnost trudnoće.

domac305

Djevojka i ja imali smo spolni odnos sa zaštitom 5 dana prije menstruacije, nisam ejakulirao,ona je dobila menstruaciju 2 mjeseca za redom normalno ali neprestano osjeca mucnine i ima prolijev, je li moguce da je trudna ili je to neki drugi problem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći. Problem je gastrointestinalne prirode. Savjetujem da posjeti liječnika.

elena1990

Poštovani dr., par dana prije očekivane menstruacije došlo je do nekih kontakata sa dečkom, bez spolnog odnosa. Naime, bojim se da je nakon ejakulacije, koja nije bila na mene, ostalo nešto spermija koje je mogao prenijeti izbacivši ih sa sluzi nakon toga, a zatim dodirivajući mene. Nakon toga, do danas, više nije bilo kontakata.
Ciklus mi traje uglavnom 35 dana. Par dana poslije gore navedenog kontakta je uslijedila očekivana menstruacija, trajala je uobičajeno, s bolovima, pmsom, trajanjem, obilnošću i načinom krvarenja jednaka mojim prethodnim. Ipak, nisam imala mira, pa sam 35 dana nakon tog kontakta, odnosno 30. dan ciklusa uradila beta hcg test, čiji je rezultat <2.00 (referentne vrijednosti reproduktivne <4 ; menopauza <13 ; trudnice: 4-5 ned. 1500-23000 ... itd, da ne pišem dalje). Laborantica kaže da je nalaz negativan, kako se može pročitati iz referentnih vrijednosti.
37. dan ciklusa, sa dva dana kašnjenja je stigla opet menstruacija, obilna, praćena svim tipičnim simptomima, poput ostalih.
Mogu li nakon ovog definitivno isključiti trudnoću? Pretpostavljam da sam mogla već nakon prve uobičajene menstruacije, pa se nadam da su negativan nalaz beta hcg, dvije normalne, uobičajene menstruacije siguran pokazatelj da nema trudnoće?
Lijep pozdrav šaljem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sigurno niste trudna.

Brinetaaa123

Postovani. U rujnu sam imala pobacaj. Dijagnozirali su mi Blighted ovum. Trudnoca je trajala otprilike 6 tjedana. 28.09 bila sam na kiretrazi. Menstruaciju sam dobila 31.10 i trajala je do 4.11. Slijedecu menstruaciju sam dobila 30.11 i traja je do 5. ili 6.12. Ne mogu sa sigurnoscu reci do kada. 10. i 11.12 imala sam nezasticene spolne odnose. Postoji li mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnose na početku plodnih dana, dakle postoji mogućnost trudnoće.

Magdalena5555

Poštovani! Poslijednja menstruacija mi je bila 04.11... Podlijednjih 5 dana osjećam jake bolove u grudima, povremeno osjećam probadanje u donjem djelu stomaka.. Jučer i danas osjećam mučninu i umor.. Radila sam dva kućna testa na trudnoću i oba su bila negativna..postoji li ipak mogućnost da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko su dva testa negativna, ne radi se o trudnoći.

Lav59

Postovani,
djevojka i ja imali smo nezasticeni odnos 8.dan ciklusa,nismo sigurni dali je doslo do ejakulacije pa je ona u roku 24 sata popila ellaone pilulu.Nije imala nikakve nuspojave,osim iscjetka koji je bio jako gust i cvrst,sada toga vise nema ali jedan duzi period oko malo vise od tjedan dana ima obilniju vaginalnu sluz menstruaciju bi trebala dobiti za nesto maje od tjedan dana.Molim vase misljenje i moram napomenuti da nije imala krvarenje nakon pilule.

Pepy14

Postovani,imali smo inseminaciju danas 17 dana od nje.Menstruacije nema,kasni 4 dana a test radjen jutros negativan.Da pricekamo jos koji dan pa ponovimo test? Inace mjesecnica nikad ne kasni,ovo je prvi put i nemam nikakvih bolova ni predznaka da ce doci.

pahuljica20

Postovani!
20.10.sam imala menstruaciju,nakon toga 30.10.sam imala nezasticeni odnos sa deckom.Svrsio je van vagine i nadamo se da nije nista uslo unutar nje.Iduca menstruacija je bila 16.11.i krvarenje je trajalo 6 dana.Sada je 16.12.menstruacija nije stigla.U medjuvremenu nisam imala vise odnosa sa deckom.Da li je moguce da je to bila lazna menstruacija.Da li se radi o trudnoci?Menstruacija mi je redovna i nikada ne kasni,uglavno dodje prije na par dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za Lav59, tabletu je popila na vrijeme. Nema razloga za brigu. Pričekajte menstruaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Peppy, pričekajte još par dana i ponovite test. Savjetujem beta HCG iz krvi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Pahuljica 20, jedini način da to utvrdite je test na trudnoću.

Gost1992

Decko i ja smo imali nezaštićeni spolni odnos za vrijeme plodnih dana i nije svršio u mene oboje smo u to uvjereni, 14 dana nakon odnosa sam dobila menstruaciju,čak i dan prije nego što sam trebala. Normalno mi je trajala šest dana ko i uvijek iako sam ovaj put manje curila nego inače kad imam menstruaciju. U zadnje vrijeme stalno sam umorna, imam pojačan iscjedak (bijela kremasta sluz) ponekad se pojavi i smeđi iscjedak, imam vrtoglavicu, i jake bolove u donjem dijelu trbuha. Za 11 dana bi trebala dobiti menstruaciju. I dosad sam imala grčeve i pojačan iscjedak bar tjedan dva prije nego što ću dobiti menstruaciju. Imam li potrebu za brigom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pošto je nakon odnosa nastupila menstruacija, nema straha od trudnoće.

Brinetaaa123

Postovani,prije par tjedana postavila sam pitanje o mogucnosti trudnoce..
Postovani. U rujnu sam imala pobacaj. Dijagnozirali su mi Blighted ovum. Trudnoca je trajala otprilike 6 tjedana. 28.09 bila sam na kiretrazi. Menstruaciju sam dobila 31.10 i trajala je do 4.11. Slijedecu menstruaciju sam dobila 30.11 i traja je do 5. ili 6.12. Ne mogu sa sigurnoscu reci do kada. 10. i 11.12 imala sam nezasticene spolne odnose. Postoji li mogucnost trudnoce?"

Dobila sam menstruaciju 30.12 i bila je vrlo slaba..trajala je nekih 4-5 dana..ali to nije bilo kao uobicajno krvarenje..prije par dana napravila sam test na trudnocu koji je pokazao prvo minus,a nakon nekoliko minuta se slabasno vidjela druga ceta za plus....test sam radila zbog toga sto imam gotovo sve simptome trudnoce iako sam imala menstruaciju..grudi su mi natekle,mucnine,umor,cesti odlasci na wc..grcevi u donjem djelu trbuha..
Jeli moguce da sam trudna iako sam imala menstruaciju?ako je to bila menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće postoji. Savjetujem ultrazvučni pregled.