Mogućnost trudnoće ?

nxyk

Poštovani, pisala sam vec na drugoj temi o kašnjenju menstruacije (doduse, radilo se samo o jednom danu a ciklusi nisu redoviti i variraju od 30-36 dana). Spolni odnosi su bili sa zastitom(i za vrijeme plodnih dana) te je ejakuacija izvrsena izvan vagine i kondom je uvijek provjeren. Menstruacija je stigla s danom kasnjenja (33 dan) popracena svim simptomima PMS-a. Prvi dan uz jake bolove i slabije krvarenje crvene boje. Tokom noci i ujutro obilno krvarenje tamno crvene boje s prisutnim ugruscima. Sljedeci dan krvarenje slabijeg intenziteta, jednom prisutan ugrusak. Simptoma PMS-a vise nema, samo povremeno probadanje u donjem dijelu trbuha. Da li se radi o normalnoj ili laznoj menstruaciji?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o normalnoj menstruaciji.

Lav59

Postovani,
Tijekom plodnih dana imala sam samo zasticnene odnose,kondom nikada nije pukao niti slicno,kasnije 7 dana nakon sredine ciklusa sam imala nezasticeni odnos bez ejakulacije,ciklusi su mi redovni 28 dana,al u medjuvremenu sam dobila upalu mokracnih i bubreznih kanala,sada mi menstruacija kasni jedan dan,molim vas za misljenje.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je u pitanju blaži hormonski disbalans.

Worry627

Poštovani doktore, puno hvala unaprijed na odgovoru!
Moja situacija je sljedeća. Da napomenem odmah da imam izrazito neredovite cikluse, svaki mjesec drugacije, zadnje dvije su bile uravnotezene ( 21.3, i 23.4). Posljednja menstruacija mi je trajala dakle do 27.4. Nakon toga 1.5 sam imala nezasticeni spolni odnos međutim bez ejakulacije u mene, obavljeno je to u wcu. Smatram da su mi to neplodni dani bili.Ostali spolni odnosi bili su sa zaštitom uvijek ili u početku bez ali onda stavljen kondom i bez ejakulacija u mene. Sada mi kasni menstruacija 12 dana prema kalendaru, ocekivana je bila 30.5. Iako znam da imam uneravnotezen ciklus i da ee svaki mjesec uglavnom to ponavlja ipak me zanima da li postoji razlog za brigu. Uz sve to imam jako stresno razdoblje zadnje vrijeme, pa dodatno sve pridajem i tome a i sama briga oko kasnjenja mi dodatno zadaje stres. Također proteklih godina mi se desavalo da bi u ljetnim mjesecima menstruacija u potpunosti jedan mjesec izostala. Imam povremene bolove u donjem dijelu trbuha kao da trebam dobiti, od ostalih simptoma nemam apsolutno ništa, i imam bijelkasto-proziran iscjedak kao kada trebam dobiti menstruaciju. Nakon ove menstruacije planiram otici kod ginekologa zbog neuravnotezenih ciklusa da onda to rijesim medutim prije toga zanima me Vase misljenje o mogucoj trudnoci ili si ja to sve samo umisljam? Puno hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne radi se o trudnoći, nego je u pitanju hormonski disbalans. Možete, za svaki slučaj provjeriti testom. Savjetujem da učinite analizu hormona zbog neredovitih menstruacija.

Worry627

Poštovani doktore, prema Vašem savjetu iz prethodnog odgovora napravila sam test na trudnocu (clear blue). Test sam napravila u popodnevnim satima s obzirom da sam procitala ukoliko se radi nakon ocekivane menstruacije da nije nuzno da bude jutarnji termin. Napravila sam samo jedan, imam jos dva kod sebe koja sam planirala napraviti sutra ujutro, ili smatrate da nije potrebno? Cekala sam 10 minuta kako i pise i sve se cini uredu. Smatrate da li trebam ponoviti ili je rezultat uredu? Jos jednom puno hvala na odgovorima!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa test je pouzdan.

Fiko

Poštovani Ja bih vas zamolila da mi odgovorite ako je moguće. Suprug i ja pokušavamo da ostanem trudna imam 37. Godina i menstruacije su mi redovne obično imam ciklus od 26 do 28 dana i traju 4-5 dana. Zadnju menstruaciju sam imala 19.05. I odnose nezaštićeni tokom cijelog mjeseca i plodnih dana. Menstruaciju sam trebala da dobijem. 13.06. Ali ona je kasnila. 18.06. Mi je počelo krvarenje oskudno roze i trajalo je dva dana. Da zaboravila sam reci da sam test radila 15.06. I bio je negativan. Ta li je to bila menstruacija posto nije bilo mnogo krvi jako malo zanemarljivo. Ili sam možda ipak trudna. Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ponovite test na trudnoću. Možda se radilo o implantacijskom krvarenju.

Lav59

Postovani,
Tokom cijelog ciklusa imala sam odnose sa kondomom i uz to svaki put je zavrseno izvan rodnice, menstruacije su mi uvijek tocne u dan, ali sada mi kasni dva dana, moze li biti razlog kasnjenju veliki stres i iznenadni otkaz na poslu, svi odnosi bili su pravilno zasticeni. Isto tako tijekom ovog ciklusa tocno na dan ovulacije dobila sam blago krvarenje koje je odma stalo.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je stres poremetio ciklus.

NANAC

Poštovani,
imam 44 godine i majka sam dvoje djece. Trudnoće su bile uredne.
Štitnjača mi baš ne radi dobro, imam hipotireozu i zadnji nalaz TSH mi je bio na gornjoj granici,
redovito koristim terapiju.
Željela bih još jedno dijete i pretpostavljam da moram pojačati terapiju u tom slučaju.
Kolika je mogućnost da opet ostanem trudna i na što još moram pripaziti?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga da ne ostanete trudni. Prakticirajte odnose u vrijeme plodnih dana (oko 14. dana ciklusa). Za sada nisu potrebne nikakve pretrage.

Julija1985

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 19.12, ciklus je bilo 27 dana. Spolni odnos je bio 15.01 bez zaštite i ejak. u mene.
Prije 3 dana kao da je menstruacija krenula ( dvije tri kapljice) te je prestalo. Simptomi su jako bolne grudi, probadanje kao ću dobit menstruaciju . Molim Vaše mišljenje postoji li mogućnost trudnoće i kada je najbolje vrijeme za napravit test ( menstruaciju sam trebala dobiti jučer).
Unaprijed hvala

Majss

Postoji li mogućnost trudnoće ako smo imali odnos a bio je 20-ti dan ciklusa ?
Hvala

Majss

Doktore postoji li mogućnost trudnoće ako je bio odnos 20- dana ciklusa HVala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Julija, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ipak, budući da menstruacija nije nastupila savjetujem da uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Majss, kod redovitog 28 dnevnog ciklusa, 20. dan spada u neplodne dane.

Julija1985

Poštovani, hvala na odgovoru. Prethodno sam krivo napisala, odnos nije bio 15.01, već 2.01. 2018. Test za napravila jutros te se je pokazao pozitivnim.
Samo jos jedno pitanje, ginekolog me narucio tek 11.2. Mislite li da je to malo kasno za prvi pregled, pošto sam trudna ( prvi put ) i imam 33 godine??
Hvala!!