Mogućnost trudnoće

Lilly5

Poštovani! Imam problem! Naime ciklusi su mi redoviti 28 dan većinom,ali kod zadnjeg ciklusa menstruacija je kasnila 6 dana s tim da sam imala nezaštićen odnos i snošaj u rodnicu menstruacija je došla,ponovno sam imala odnos 3.dan u ciklusu nakon čega je sljedeći dan krvarenje koje je bilo obilno prestalo.zanima me da li je moguća trudnoća s obzirom da je krvarenje prestalo i nazire se samo u tragovima s vremena na vrijeme osjetim prebadanje i bolne grudi.. unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je odgovoriti na to pitanje. Krvarenja ne moraju biti uvijek menstruacija. Teoretski se može raditi o krvarenju u ranoj trudnoći. Savjetujem da učinite test.

gabyzg

Pozdrav, pila sam godinu i pol Logest pilule i prestala sam ih piti na mjesec i pol u dogovoru s ginekologom zbog sumnje da su mi uzorokovale akne. Naime menstruaciju sam ovaj mjesec dobila 4 dana ranije (11.03) i ciklusi su mi dok sam pila tablete bili uglavnom 27 nekad 28,nekad 29 dana. 15.03 mi je bio 5. dan ciklusa i imala sam spolni odnos s kondomom ali je pukao i mislim dajei veci dio ejakulacije ostao u meni i sad sam u panici radi nezeljenje trudnoce jer prvo zbog drugih zdrastvenih razloga nije preporucena a i nije pozeljna. Da li je trudnoca moguca?
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teorija.

gabyzg

Hvala na odgovori, razmisljala sam o piluli dan poslje ali sam gdje su cure popile u neplodnim danima i gdje ste im odgovorili da nije bilo potrebno

Ivo Balenović, dr. med.

Životni vijek spermija je 72 sata, a jajne stanice oko 12 sati. Ovulacija nastupa 14. dana ciklusa, tako da se u plodne dane broje tri dana prije i tri dana poslije ovulacije.

Violeta93

Dobar dan....Ovako...zadnja menstruacija mi je počela 28.2.. ciklusi su mi 28/29 dana.. nezasticeni odnos sa ejakulacijom vani sam imala desetog dana ciklusa..9.3.... imam li razloga za brigu?Da li je moglo tada doći do oplodnje ako je ostalo ista predejakulata? Ili mi tek 11.dana počinju plodni dani?Hvala lijepa na odgovoru.

gabyzg

Znaci nije potrebno popiti pilulu za dan poslije? Htjela sam kontaktirati svog ginekologa za savjet ali ne radi danas, tako da ste mi vi jedina nada?
Hvala na pomoci i oprostite na gnjavazi imam veliki strah, mozda je neopravdan ali ovo mi se desilo prvi put i u strahu sam.

gabyzg

Oprostite ako se ponovila poruka ne pokazuje mi ovu koju sam prije pisala pa za svaki slucaj cu jos jednom.

Zvala sam svog ginekologa radi konzultacije ali on radi tek od sljedeceg tjedna, pa zato vas opet molim da mi kazete da li je potrebno da popijem pilulu dan poslije ili nije potrebno? Ovakvo nesto prvi put dozivljavam (imam 24g) i u velikoj sam panici, mozda nepotrebnoj ali nemogu si pomoci...
Hvala vam na vremenu i oprostite na gnjavazi.
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Violeta, plodni dani u 28. dnevnom ciklusu započinju 11. dana ciklusa. Ovulacija se deogađa 14. dana, ali budući da je životni vijek spermija 3 dana plodni dani se računaju od 11. dana. Obzirom da nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost za trudnoću, a da je kojim slučajem dio ejakulata dospio u rodnicu sumnjam da bi spermiji preživjeli do ovulacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana gabyzg, prema navedenom mogućnost za trudnoću je minimalna, samo teoretska (ukoliko baš ovaj ciklus ovulacija nastupi ranije) ali ipak postoji. Ako želite biti 100% sigurni uzmite tabletu za dan poslije.

gabyzg

Makar sam dobila od ginekologa informaciju da nije potrebno ja se nisam osjecala sigurno i danas sam popila 45h nakon odnosa, nadam se da sam sad mogu biti mirnija i da nije prekasno popijena?

Tinka17

Postovani rodila sam prije 7mj i jos nisam dobila mjesecnicu od poroda, dojim..da li je to normalno? Vec 5,6 dana me malo kao zaboli donji dio trbuha kao da cu dobit ali nista i donji dio leđa prekjučer i tad popodne sam radila test za trudnocu i bio je negativan ,mozda prerano napravljen ili?!...i iscjedak prozirni kao bjelanjce,a danas ujutro mliječno bijeli , pa poslije malo gušće bijeli...imali smo zasticene odnose,ali nikad se nezna ...hvala unaprijed na odgovoru happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana gabyzg, tableta nije prekasno popijena i sada možete biti mirni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Tinka17, ukoliko je test negativan sigurno se ne radi o trudnoći. Menstruacija će se ustabiliti kada prestanete dojiti. U žene koje doje nema pravila kada će nastupiti menstruacija.

Niki1

Poštovani, je li moguća trudnoća nakon nezaštićenog spolnog odnosa (bez ejakulacije u rodnicu, već 5-10 min nakon odnosa) tijekom plodnih dana? S time da je do ejakulacije došlo i 2 puta prije odnosa, nakon čega je dečko urinirao? Unaprijed hvala na odgovoru, pozdrav!

Tinka17

Da ali jesam li ga mozda prerano napravila?
Jer me taj dan prijeee testa vise zabolio donji dio trbuha i odjednom leđa,ali leđa su me sutradan prosla,a bol u trbuhu ostala,,ali dns me ne boli trbuh samo mi se mokri stalno,tj,uvijek neki pritisak osjecam i poslije mokrenja kao da moram jos mokriti a nemoram.

Tinka17

Evo dns sam primjetila iscijedak ne puno obilan smeđkasto-crveni..je li to mjesecnica? Posto je dugo nisam imala i od poroda pa nez vise

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Niki na opisani način nije moguća trudnoća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Tinka17, test je najbolje raditi otprilike dva tjedna nakon odnosa, iako se beta hcg u krvi javlja sedam dana nakon odnosa, tj. nakon implantacije zametka u maternicu.