Mogucnost trudnoce

NoName1980

Poštovani,
moja djevojka je redovno uzimala Yasmin tablete godinu i pol. Prošli mjesec je prestala uzimati. Nakon toga dobila je menstruaciju redovno (08. oktobra 2013.), koja je uredno prošla. Oko 15 dana nakon menstruacije, ona je dobila bolnost grudi i gušći iscjedak iz rodnice. Navodi da je to bio "početak njenog PMS". Međutim, baš tada smo imali odnos. Bio je sa kondomom. Ali prije stavljanja kondoma, odnos je bio nezaštićen. Trajanje odnosa bez zaštite je trajalo tek oko 2-3 minute, pri čemi sam ja imao isjedak iz penisa. Znam da to nije bio tipični predejakulat, već sluz iz prostate. Ejakulat je uslijedio oko pola sata kasnije. Međutim, problem je što je njena bomnost grudi prestala (a nije nikada dosada u njenom PMS-u, sve do dobijanja menstruacije). Zabrinuti smo oko nastanja neželjene trudnoće. Ona još uvijek nije dobila menstruaciju. Inače njene menstruacije su prije uzimanja Yasmin tableta, a i za vrjeme Yasmin-a bile sasvim uredne u smislu redovnosti.
Obzirom na iznesene činjenice, kolika je mogućnost za trudnoću u našem slučaju?
Hvala vam mnogo!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako je bilo sve kao što ste opisali.

mateaaaa

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala od 23.12 do 30.12. Spolni odnos sam imala 25.12 (s menstruacijom) kada je decko prvi put ejakulirao u mene, sljedeci put je 31.12/1.1. opet ejakulirao u mene. Menstruacija mi je prosli mjesec dosla nakon 28 dana, ali cesto mi kasni. 13.1 sam imala nekakvu crvenosmedju fleku na donjem rublju te sam pomislila da je menstruacija ali nije. Sada osjecam vec tjedan dana bolove u jajnicima i bubrezima ali nisam dobila. Dali je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je moguća trudnoća.

molsmoni

Poštovani,

dečko i ja smo imali odnos (bio je zadnji dan moje menstruacije). ja sam 28 dana nakon menstraucije primjetila neke smedje tragove i isto vece sam dobila menstruaciju. Bila je jako obilna dva dana, i vec treceg je pocela da se umanjuje, a ja dosad nisam imala takvih iskustava, obicno tri dana bude obilna i istog intenziteta pa se onda polahko smanjuje. Iako smo mi sigurni 99% da ne mogu ostati trudna, bojimo se onog 1%.
Ja sam citala o implementacijskom kvrarenju, i da iako ne predstavlja menstruaciju, implantacijsko krvarenje obično se javlja u vreme kada bi žena trebala da dobije menstruaciju. Ovo krvarenje se dešava kada se oplođena jajna ćelije usadi u sluzokožu materice. Isto tako, da postoje neke sanse da zena ostane trudna tokom menstruacije.
Zanima me, koja je razlika izmedju tih krvarenja? I da li uopste postoji mogucnost da zena ostane trudna u ovakovom slucaju.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom dakako da se ne radi o trudnoći. Menstrualno krvarenje dolazi na vrijeme, sličnog je intenziteta kao i inače, pračeno je bolovima, dakle nema veze s implantacijskim krvarenjem.

moonlightdancer

Poštovani doktore,
menstruacijski ciklus mi inače traje 28-41 dan. Zadnja menstruacija bila je 17.12.2014., a dobila sam i 27.1.2015., međutim trajala je samo dva dana. Prije dva tjedna bila sam prehlađena 10-ak dana. U periodu oko nove godine imala sam dva analna spolna odnosa u kojima je partner svršio u mene. Postoji li mogućnost da sam trudna? Unaprijed hvala.

gagac2112

Poštovani,imao sam odnos sa suprugom prvi dan menstrualnog ciklusa (koji je redovan 28-30 dan),prilikom odnosa ejakulirao sam u nju.Naredna menstruacija je za 10-tak dana a ona se žali na mučninu.Zanima nas postoji li mogućnost da je ostala trudna?
Unaprijed hvala

gagac2112

Zaboravio sam navesti da ima i vaginalni sekret sličan iscjetku .

gabi2015

Poštovani,

U petak 23.1 dobila sam menstruaciju, 28 dan ciklusa ali menstruacija mi je bilo prilično bolna, tjedan dana prije imamla sam grčeve u donjem desnom dijelu trbuha i nadutost,menstruacija je trajala 4 dana nije bila obilna, a 5 dan sam imala smeđlasti isjedak, pošto s dečkom imam odnose bez zaštite prvih 5 minuta pa nakon toga stavimo zaštitu i nikad ne dođe do ejakulacije u mene zanima me dali psotoji mogućnost trudnoće? Jučer sam primjetila ko bijele prištiče na grudima i čitala samd a je to znak trudnoće, no nemam bolne grudi samo ponekad osjetim bol u jajniku, ali nisam sigurna da to umišljam ili ne. postoji li mogućnost trudnoće i tebam li raditi test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moonlightdancer napravite test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gagac prema opisanom mislim da se ne radi o mogućnosti trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gabi ne radi se o trudnoći. Imali ste normalnu menstruaciju.

queen23

Pozdrav! 28.12.2014 sam primjetila sukrvicu, tek nakon dan-dva je krenulo krvarenje. Vise je to tamna krv, bas crvena mi bude jedino kad idem piskit pa se obrisem. Uglavnom ovaj mjesec jos nisam dobila mjesecnicu. Test sam radila 2 puta, ali ne s prvim urinom. Test je oba puta bio negativan. Primjetila sam da mi iz dojke izlazi kapljica prozirnog ljepljivog iscjetka, ali samo ako je ja stisnem. U 8.mjesecu 2014, na papa testu mi je pronaden cin 1, koristila sam terapiju i biljne cajeve, na ponovljenom papa testu u 12-om mjesecu sve je bilo u redu, i cina vise nije bilo. Uglavnom sve moje menstruacije pocmu sa sukrvicom i tek nakon 2 dana krene krvarenje, koje uglavnom bude tamne boje. Zasto? Sto mislite o tom iscjetku ljepljivom iz dojke, dali on moze biti povezan s trudnocom, iako je test negativan? Inace rodila sam dijete 2012, i dojila ju mjesec dana, prekinula zbog uzasnih bolova grudi, temprature, bile su mi stalno tvrde pune kvrzica nisam vise mogla izdrzat! Evo mog ciklusa otprilike: 30.08, 30.09, 28.10, 29.11, 28.12. Dali mi mozete reci sto mi je ciniti? Dali da ponovim test? Ako se radi o vanmatericnoj trudnoci, dali bi test bio negativan ili pozitivan? Ispricavam se na predugom postu, i nadam se odgovoru. Puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći prema opisanom ako su testovi negativni. Iscjedak iz dojke ako se nastavi sugeriram UZV pregled i određivanju prolaktina iz krvi.

Veraa

Postovani! Mjesecnica mi kasni 18 dana,imala sam neke simptome za dolazak mjesecnice ali vise nemam,imam samo bolne i tvrde grudi i ponekad bol u trbuhu,decko i ja imali smo nesto poput spolnig odnosa i himen mi nije probijen a on je mozda svrsio u mene kapljicu dvije. Napravila sam test za trudnocu i jedna je trakica tamno plava a druga je svijetlo plava i vidi se. Da li je moguce da sam trudna ako mi himen nije probijen? I imam na spolnom kanalu nesto poput sluzi s bijelim pahuljicama nesto poput peruti? Mozete mi objasnit jer vise neznam sto misliti. Unaprijed hvala na odgovoru.

znatizeljan765

Citao sam dosta o tome da cura moze ostat trudna iako ne svrsim u nju jer tijekom odnosa izlaze male kolicine sperme... Kolike su sanse da ostane trudna u takvoj situaciji?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vera trudnoća je u vašem sustavu moguća. Ponovite test i javite se na pregled. Iscjedak koji imate je gljivične prirode.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Znatizeljan ako se radi o predejakulatu ili opetovanim odnosima bez zaštite i tada šansa za trudnoćom postoji.

Tilda

Poštovanje!
Menstrualni ciklusi mi traju 26-28 dana,najčešće 27,a krvarenje 5 dana. Zadnje tri menstruacije su bile: 27.11.2014., 23.12.2014. i 20.01.2015.
Nisam sigurna ako dobro računam plodne dane pa bih Vas molila za pomoć. Po onome kako ja računam,ispada da su mi počeli 28.01.,a završit će 3.2. Da li je to točan izračun i kada bi bila ovulacija? Naime, 29.01. sam imala nezaštićeni spolni odnos pa me zanima kolike su šanse za trudnoću, ukoliko je došlo do ejakulacije (dečko nije siguran je li ejakulirao ili nije).
Hvala!