mogucnost trudnoce?

omegaZ

Postovani!
Unaprijed se izvinjavam za glupo pitanje. Dakle, djevojka je dobila menstruaciju 11.04 koja je zavrsila 17.04 ili 18.04 nisam siguran. Naime, 19.4 (subota) smo imali odnos. Tokom odnosa, da izvinete, svoj penis sam trljao od njenu vaginu, povremeno i glavicem. Zanima me sada, u slucaju da je na penisu bio pred-ejakulat, da li je moguce da poslije trljanja penisa od vaginu, zatim lizanja i trljanja vagine, moglo doci do ulaska sperme (ako je ima) unutar vagine? Tokom odnosa nije nikako dolazilo do stavljanja jezika prstiju ili penisa UNUTAR vagine, cura je jos uvijek nevina. Takodjer nije doslo do ejakulacije, ali me brine taj pred-ejakulat. Tokom odnosa, probavajuci kondome, ovaj isti odnos (trljanje i slicno) bio je povremeno i djelimicno radjen sa kondomom. Djevojka takodjer tvrdi da joj je sada neplodno razdoblje. Da li je moguca trudnoca ? Da li je uopste moguce zatrudnijeti od tog pred-ejakulata?

Unaprijed mnogo hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vašem slučaju trudnoća nije moguća. Nije bilo ejakulacije.

ani111

Djevica sam, i jedan dan mi je decko svrsio u guzu, to nam nije bio prvi put, ali nikad me nije bilo ovoliko strah.. ja sam sve obrisala i otisla do wca kako bi sperma izasla iz mene, natavni nije izasao cijeli sadrzaj.. nakon nekoliko sati osjetila sam da sadrzaj izlazi. Sad me zanima jeli moguce da sam trudna? Jesu li spermiji mogli tako dugo ostati zivi?
Jako me strah jer mi menstruacija kasni tocno 11 dana.
Hvala vam na odgovoru unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste imali analni odnos onda ne postoji šansa.
No ako se dio ejakulata slio u rodnicu tada ima šanse.

pcalica

postovani,zanima me da li postoji mogucnost zatrudnjivanja ako je moj decko gurnuo prste sa spermom u moju vaginu,da na pomenem da su mi plodni dani,13i dan od pocetka ciklusa? unapred zahvalna

AnicaKeki

Pozdrav,
sa 12 na 13.04 do 18.04 sam imala menstruaciju
Zanima me da li je moguce da ostanem trudna iako nisu bili plodni dani (ne znam sa sigurnoscu izracunati kada su plodni)
19.4 sam imala spolni odnos bez kondoma s time da decko nije ejakulirao.

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pcalica svakako da šansa postoji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anica ako nije bilo ejakulacije onda se ne radi ni o mogućnosti trudnoće.

nedica9024

Spavala sam sa momkom bez zastite,ali nije ejakulirao u mene.Dobila sam menstruaciju tacno na vrijeme,ali mi se razlikuje od ostalih menstruacije.Nemam bolove koji su mi pratile ostale menstruacije i menstracija mi je manje obilnija,ali mi je krv iste boje.Da li je moguce da sam ostala trudna,jer sam citala da se i u trudnoci moze dobijati menstruacija,ali da je ona tad razlicita.Ovo mi je bio prvi seksualni odnos,pa da li je mozda to uzrok? Hvala unaprjed!

AnicaKeki

Zanima me jos dali je moguce da zatrudnim iako on nije ejakulirao, tj je li moguce da je za vrijeme spolnog odnosa doslo do istjecanja maloga dijela "tekucine".
I da li je moguce da sama odredim plodne/neplodne dane sa sigurnoscu?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nedica, ne radi se o trudnoći. Koristite zaštitu!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anica teoretski je moguće od predejakulata.
O plodnim danima sam opsežno pisao u prijašnjim postovima.
Pronađite ih jer je tamo sve pojašnjeno.

ah2102

Poštovani..javila sam se na forum za kašnjenje menstruacije te ste mi odgovorili..danas sam bila kod svoga ginekologa te mi je doktorica rekla da ako sam trudna, to je 6+2 i da je to prerano da se išta vidi ginekološkim pregledom..poslala me na vađenje krvi što znam da je siguran pokazatelj trudnoće no nije mi jasno kako se ne bi ništa vidjelo u 6.tj.trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da je do oplodnje došlo kasnije, da je trudnoća vanmaternična itd.
Svakako najprije napravite beta hcg.

rina23

Ovako 17.5 sam imala spolni odnos,a menstruaciju sam dobila 27.5 koja nije bila obilna a prva dva dana sam imala strasne bolove,a pred kraj menstruacije trbuh mi je bio napuhan i dalje je...i to me zbunjuje dal je to menstruacije ili krvarenje u pocetku trudnoce

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je došla na vrijeme onda je menstruacija.

EnaPr26

Postovani
Zadnja mjesecnica mi je bila od 28.6 do 2.7. Ciklusi mi traju od 28-32 dana. Spolni odnos imala sam 11. I 12. 7. Po mom racunanju to su bili plodni dani, premda zbog neujednacenih ciklusa ne mogu to sa sigurnoscu rec ali gledam da jesu jer je u to vrijeme dolazilo do iscjedaka koji mi obicno nastupe za vrijeme ovulacije tako da tocno zn kad je ovulacija.Odnos je bio zasticen(kondom), ejakulirao je van mene tj prekinuti snosaj. Ali me brine sve ono sto je bilo prije samoga odnosa, dok jos nije stavia kondom, nije ulazio u mene, nazvala bi to nekakvim trljanjem, bilo je one tekucine sto inace izlazi prije same sperme. Znaci nije ulazia u mene bez kondoma, samo nekakvo trljanje, odnos je nakon toga bia sa kondomom i prekuti snosaj. Kolike su sanse da ostanem trudna od te tekucine prije same sperme, jer bili su mi plodni dani, a i ne znan jel se ista od toga "slilo" u mene.
Hvala unaprijedhappy

dnnk

Poštovani,
planiram trudnoću i imam nekoliko pitanja. Danas mi je 16 dan ciklusa. Ciklusi mi traju od 29-32 dana. Danas sam bila na pregledu. Nalaz je uredan ali je doktorica rekla da imam mikrocistične jajnike. Debljina endometrija je 4.1 mm i na ultrazvuku se ne vidi folikul. Zanima me da li je, s obzirom na 16. dan ciklusa endometrij pretanak, odnosno da li postoji mogućnost da mi je ovulacija kroz 5-6 dana iako se ne vidi folikul? Da li može doći do ovulcije u ovom ciklusu, te za koliko se prosječno povećava endometrij?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ena prema opisanom trudnoća nije moguća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dnnk u ovim ciklusu neće doći do ovulacije. Endometrij mora biti u vrijeme ovulacije minimum8mm.