mogućnost trudnoće

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Mitar šanse za trudnoću su minimalne, gotovo ravne nuli.

Poštovani dr., oprostite na smetnji. Pisala sam vam prije dvije sedmice vezano za prolazak sperme kroz odjeću, odnosno padanje koje kapi do odjeće, tada ste mi kazali da na taj način ne može doći do trudnoće. Danas sam dobila mjesečnicu, ali me brine što je znatno oskudnija. I dalje je to krvarenje, svijetlo crvene jarke boje, ali ga je dosta manje nego inače. Prehlađena sam jako ovih dana, pa se pitam može li to utjecati na intenzitet mjesečnice. Pozdrav!

Zaboravila sam u prethodnoj poruci naglasiti da me bole stomak i leđa jednako kao inače prvi dan, a imala sam izražen pms, također. Hvala unaprijed!

dunja.dunja

Poštovani doktore, opet ja.
Dakle, imam nepravilne cikluse i dijagnosticiran mi je pcos.
Zadnje menstruacije idu ovako: 25.10-30.10, 6.12-10.12. i zadnju sam dobila 7.1 i traje još malo i danas (13.1).
Bila sam na pregledu kod ginekologa 21.12. i rekao mi je kako vidi folikul od 15mm i kako mi kroz par dana treba doći ovulacija. Tako je i bilo, barem ja smatram jer sam imala gusti bijeli iscjedak 22.12 i 23.12. Djevica sam, odnosno nikad nisam stupala u spolne odnose, no dečko i ja prakticiramo suhi seks i prste. Sumnju na implementacijsko krvarenje sam maknula jer mi menstruacija traje već 7 dana i počela je lagano, 2. i 3. dan se pojačala sa ugrušcima i danas ih ima malo, ali kao da prestaje. Uz sve to, imam upalu grla i počela sam piti Amoksil 2x1 od četvrtka 11.1. Uz sve to, imala sam simptome pms-a, pogotovo natečene grudi koje su sa 3. danom menstruacije nestale, no ono što me muči je to što sam napipala kao malu krvržicu u desnoj dojci koja se može pomicati. To je ono što me najviše plaši. Idem u ponedjeljak kod doktora, no može li to biti poremećaj hormona jer i dobila sam ranije nego što sam trebala, a već tjedan dana sam se vratila na ketogenu ishranu (u zadnjih godinu dana sam skinula oko 30 kilograma).
Možete li mi dati ikakav savjet, odnosno je li ova menstruacija normalna ili bi se trebala brinuti i mogu li barem djelomično biti mirna do ponedjeljka što se tiče kvržice jer ipak mi menstruacija još uvijek traje, ali manje obilno.

Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru i oprostite na smetnji.

Svako dobro Vam želim.

kate7

Postovani imala sam nezasticene odnose 2 dana pre menst,dosla je redovno ali bila je malo oskudnija ali ipak bilo je krvarenje .Od tada nisam imala odnose ali ovaj mesec mi kasni nekoliko dana.Imam li razloga za brige?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana rada123, radi se o uobičajenoj mjesečnici. Nema razloga za brigu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana dunja.dunja, nema razloga za brigu. Radi se o normalnoj menstruaciji.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana kate7, nema razloga za brigu. Radi se o urednoj menstruaciji.

Hvala doktore, već dva dana je dosta obilnija i gušća, pretpostavljam da je ono bio početak pa je bilo manje. Nadam se da nema više razloga za brigu. Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu.

dunja.dunja

Poštovani doktore, hvala na odgovoru.
Još jedno pitanje, dakle imala sam menstruaciju od 7.1-13.1. i već danas me cijeli dan žiga desni jajnik, kao da me pecka.
Imam PCOS pa me zanima samo što bi to moglo značit.

Ivo Balenović, dr. med.

Teško je reći bez pregleda, ali moguće da će na tom jajniku nastupiti ovulacija. Ukoliko bi se bolovi pojačavali javite se liječniku.

cataleya597

Poštovani, posljednju mjesečnicu imala sam od 04.01.do 09.01. Ciklusi su mi redovni svakih 36 dana. 04.02 prekjučer navečer sam otišla nužditi i na papiru mi je bilo onako točkastp krvarenje, tj kao isjedak u svjetlo crvenoj boji. Sljedeći dan ništa, smeđi tragovi lagano. Bolova nemam i bebu planiramo. Sljedeća mj treba doci za 2 dana.
Jeli moguće da se radilo o implantaciji?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće je da se radi o implantacijskom krvarenju. Savjetujem test na trudnoću.

cataleya597

Hvala. I imam još jedno pitanje. Temperatura BT bi trebala biti povišena ako je došlo do začeća ili ne?
Meni varira od 36.3 do 36.8.bojim se da je preniska za trudnoću. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u slučaju trudnoće bazalna temperatura blago poraste (0,1 do 0,2 stupnja) ali na nju se ne treba oslanjati. Beta HCG je jedini sigurni znak da je došlo do trudnoće.

cataleya597

U redu, hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Lana4pitanje

Pozdrav
Da li je ispravan test na trudnoću koji se radi 5. dan od očekivane menstruacije, navečer? Test je negativan.
Djevojka je imala nezaštićene odnose 7. I 8. dana ciklusa, zatim 23. 24. I 25. dana. Odnosi su bili sa prekinutim snošajem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, u to vrijeme test je vrlo pouzdan.