Mogućnost trudnoće

marijas123

Poštovani,
13 dc, folikula iznosi 17mm i trolinijski endometriji 7,3mm. Kolika je mogućnost da se uhvati plod sa ovakvim nalazima? Menstruacije su redovite svako 28 dana i traju po 6-7 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije još nastupila ovulacija. Folikul će još malo narasti, endometrij će se zadebljati na minimalno 8mm.
U tim okolnostima je trudnoća moguća.

NaIva2

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imalla od 13.-16. 5. Ciklusi mi traju 28 dana iako se nekada zna desiti da mi menstruacija kasni 2-3 dana. Iduću trebam dobiti 10.6. Zadnji spolni odnos sam imala 31.5. koliko sam računala mislim da su mi bili neplodni dani (ali zato jer su mi ciklusi ne redoviti ne mogu točno znati). Koristili smo zaštitu (kondom) Međutim, zadnja tri dana osjećam slabost (ne skroz ali ponekad se javi) i ponekad mučnina ali ne moram povratiti. Inače imam problema sa niskim tlakom već par godina pa sa vremena na vrijeme osjetim slabost i mučninu ali zabrinulo me što se dešava već treći dan. Pa me zanima dali postoji ikakva mogućnost trudnoće? Hvala unaprijed na odgovoru. LP. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći jer ste imali odnos sa zaštitom. Dani su još uvijek bili plodni.