mogućnost trudnoće

splašena

Poštovani doktore, imam malu dilemu kao i svi na forumu, molim odgovor,dakle situacija je slijedeća,inaće imamo zaštićene odnose kondomom ali ovaj nije bio... zadnju M sam imala 19.03. i došla je na 32 dan ciklusa a ciklusi oko 7 mjeseci prije toga su mi bili 29-31 dan, nezaštićeni odnos sam imala 8.04. ali je trajao jako kratko i ejakulirao je vani oralno 5 min nakon što ga je izvadio, imam bolne grudi i povremene bolove oko jajnika, često mokrim po danu, trebala sam dobiti 20.04. i taj dan u popodnevnim satima sam napravila test i bio je negativan, napravila sam ga i danas ujutro 22.04 prošlo 14 dana od odnosa i također je bio negativan, da li trebam raditi još testova ? lijepo molim odgovor jer sam već luda

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba više testova. Ne radi se o trudnoći. uskoro će menstruacija jer predznke imate.

splašena

zahvaljujem, na odgovoru, naime radi se o tome da ne mogu do svog ginekologa, još uvjek mi kasni a imam bijeli iscjedak, bez mirisa, grudi me užasno bole pa ne znam da li da čekam na miru a zadnjih godinu dana su mi bile redovite, ili da odem kod drugog ginekologa, već sam toliko napeta da ni testu ne vjerujem....oprostite na smetnji i znam da smo dosadne kad si nešto umislimo

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je. Ne umišljate si trudnoću tamo gdje je nema.

splašena

Poštovani doktore,
menstruaciju sam dobila 24.04 sa 4 dana kašnjenja a testovi u ta 4 dana kašnjenja su bili negativni, i 15 dan od odnosa ujutro je bio negativan...
kad sam ju dobila prvi dan me boljelo i drugi dan, krvi je bilo dosta ne toliko na ulošku koliko kod mokrenja, treći dan je stalo i onda 4 i 5 dan samo kod mokrenja je bilo krvi, i nešto na uloški ali ne obilno,mislim da je bila normalna ali me sad ulovila panika da je bila lažna jer me već par dana bole grudi i jajnici i mokrim češće po danu(dakle 16 dan ciklusa), da li je moguće imati simptome pms tako rano....nikad to nisam toliko pratila kao sad jer se bojim da je bila lažna a testovi negativni, imam li razloga za brigu, molim vas oprostite i nemojte se naljutiti

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su testovi negativni mislim da se ne radi o trudnoći.
Svakako sugeriram UZV pregled.

splašena

zahvaljujem doktore, da li da ponovim test sutra ili nema potrebe te se samo naručim kod ginekologa na pregled

splašena

doktore danas sam posljepodne ponovno napravila test i negativan je , znači prošlo je mjesec dana od rizičnog odnosa i od slabije menstruacije 24.04 2 tjedna(to je bio jedini rizični odnos ostali su bili sa zaštitom) , pošto sam k ginekologu naručena tek u 6 mjesecu da li se mogu umiriti i isključiti trudnoću bez obzira na te čudne bolove u grudima i jajnicima već od 16 dana ciklusa....paniku sam napravila sebi zbog tih ranih napetosti u grudima i i jajnicima i čestim mokrenjem,s time da moram napomenuti da sam dosta smršavila nenamjerno od stresa i pila antibiotik....to mi radi veliki stres pa vas molim da mi kažete da li mogu isključiti trudnoću....zahvaljujem i drago mi je da postoji ovakav forum, a vama želim i dalje da imate živaca za nas naporne

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate test. Javite se kod ginekologa.

splašena

Dragi doktore,ako sam test napravila posljepodne 14 dana iza tzv lažne menstruacije i 30dana od rizičnog odnosa, da li je vjerodostojan...
Bojim se da možda nije bilo dovoljno hormona trudnoće pošto je rađen posljepodne i 4-5 sekundi mlaza urina po njemu....kontrolna crtica se pojavila nakon minute i pokazalo je negativno. da li ima dovoljno hormona trudnoće i u malo urina......s obzirom da je toliko prošlo...zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerodostojan je. Odgovorio sam vam već prije.

mirela001

Poštovani,

zadnji ciklus mi je bio 30.04.15., ineče je rodoviti 26-28 dana, prema tome ovulacija mi je trebala biti 14.15.15. Nazaštićene odnose sam imala 11.05.2015., pa 15.05.205. dali je to prevelik razmak za začeće?
Koliko je životni vijek jajašca, a koliko spermija? negdje sam našla informaciju da jajašce živi 12-24 h, a negdje 24-48h, a za spermije da žive do 48h, pa do 72 h neki da prežive i do 5 dana, pa me zanima što je od tega točno.
hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije prevelik raspon. Radi se o plodnim danima i trudnoća je moguća. Spermiji žive i do 5 dana ali su sposobni za oplodnju 48 sati. Jajna stanica živi do 24 sata.

dina2909

poštovani,
dan ovulacije je trebao biti 14.05.2015., prije toga sam 8 dan ciklusa radila folikometriju i follikul je bio 16mm. deveti dan je počela cervikalna sluz, a deseti se dala rastegnuti između prstiju, a nakon toga je opet bila kao bjeljanjak i nije se dala rastegnuti. odnose smo imali u vrijeme plodnih dana.
danas mi se opet pojavilo nešto slično cervikalno sluzi na toaletnom papiru i kada sam uzela među prste da se razvlačiti kao i prije dana ovulacije, šta bi ta sluz trebala značiti?
hvala

ribica_55

Poštovani..

Zadnju pravu menstruaciju sam imala od 17.04 do 20.04, inace sam imala dosta neuredne cikluse, u prinicpu mi je uvijek menstruacija kasnila, medutim menstruaciju sam opet dobila 30.04. ( pocelo je kao smedi iscjedak) i sutra dan je normalno krenila i trajala 2-3 dana, u tom periodu sam bila prehladena. Otisla sam kod ginekologa, doktorica mi je rekla da je sve uredu i da nezna zasto mi se to desilo i prepisala mi hormoske tablete (Lindynette) . prvu tabletu sam trebala poceti piti prvi dan mennstruacija, a meni se desilo da sam 14.05 imala smedi iscjedak , nalik na menstruaciju ( ali po kalendaru ako cemo raucnati po 17.04 menstruacija trebala stici tek oko 17. ,18.) bila sam u dilemi da li poceti piti ili ne,ali sam sutra dan pocela normalno krvariti i taj dan sam krenila piti tablete, znaci 15.05. I krvarila sam samo taj dan i prestalo je. ja sam nastavila redovno piti tablete, svaki dan u isto vrijeme, trenutno sam popila 6 tableta, Sinoc u alkoholiziranom stanju sam imala spolni odnos s momkom, i svrsio je u mene, zanima me koja je sansa za trudnocu ? vise nisam sigurna ni da li sam pocela piti prvi dan menstruacije( tj jel to uopce bila menstruacija) a i alkohol smanjuje djelovanje tablete. i sukladno tome trebam li ja sad nastaviti piti tablete? otici na pregeld ili sto? u dilmama sam i totalno zbunjena .. Ispricavam se na poduzem postu. Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno upalni iscjedak iz rodnice.

ribica_55

Postovani, molila bih vas ako je moguce da mi odgovorite na post..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ribica nastavite dalje s uzimanjem. Prema opisanom neće doći do trudnoće.

birdy123

Poštovani, zanima me postoji li mogućnost trudnoće. Imala sam nezaštićeni spolni odnos 18.4, trebala sam menstruaciju dobiti 23.4, ali kasnila je do 27.4, (inače mi kasne menstruacije) i trajala je 5 dana, bila je normalnog intenziteta. Naime, nakon menstruacije, pojavljivali su se grčevi u donjem dijelu trbuha, i bradavice su mi naotečene,ali ne bole. Trebala sam sljedeću menstruaciju dobiti 25.5, ali 20.5 pojavilo se krvarenje u obliku oskudne menstruacije,crveno-smeđe boje koje još traje i danas. Radila sam test 19.5, koji je bio negativan i još jedan danas, koji je također bio negativan. Postoji li mogućnost trudnoće ili je to nešto drugo zbog čega se trebam zabrinuti? Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa. Uskoro će nastupiti prava menstruacija.